wiadomości

stat

Aktywny weekend: Nie tylko maraton

W niedzielę w Gdańsku odbędzie się bieg maratoński, ale przez weekend nie zabraknie w Trójmieście imprez na krótszych dystansach.
W niedzielę w Gdańsku odbędzie się bieg maratoński, ale przez weekend nie zabraknie w Trójmieście imprez na krótszych dystansach. fot. Przemek Dalecki

3. Gdańsk Maraton będzie głównym wydarzeniem najbliższego weekendu dla miłośników aktywności w Trójmieście. Tradycyjnie nie zabraknie jednak treningów i zawodów na znacznie krótszych dystansach, a wybrać się będzie można także na rajd na orientację, marszobiegi po plaży czy warsztaty rolkarskie.Blisko 3500 uczestników zapowiedziało udział w niedzielnym 3. Gdańsk Maratonie, który przebiegnie przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: historyczne śródmieście z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana. Start i meta umiejscowione będą przy hali Amber Expo. Dla widzów chcących wspierać biegaczy przygotowano aż 23 strefy kibicowania. Zawody rozpoczną się o godz. 9. W sobotę o godzinie 15 imprezę uświetni specjalny występ Mezo, który zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty "Życiówka". Płyta w dużej mierze przeznaczona jest dla biegaczy i ludzi aktywnych i może okazać się dobrą motywacją na dzień przed startem w maratonie.

Biegacze, którzy nie są zaprawieni w tak długich dystansach lub chcą zaliczyć krótką przebieżkę na dzień przed maratonem, w sobotę będą mogli wybrać się na któryś z rozgrywanych tradycyjnie o godz. 9 trójmiejskich biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Także w sobotę, o godz. 9:30 odbędą się cykliczne zajęcia dla fanów biegania BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do zajęć na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział w nich jest bezpłatny.

Osoby, który chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub aktywnością fizyczną w ogóle, powinny zajrzeć na molo w Brzeźnie. Bezpłatne zajęcia Run Beach Morning odbywają się tam co niedzielę o godz. 9. Uczestnicy biorą udział w delikatnym marszobiegu po plaży na dystansie maksymalnie 5 km. Treningom sprzyja także szczytny cel. Promują zbiórkę pieniędzy na asystor kaszlu dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. Pieniądze można wpłacać na konto 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 z dopiskiem Kaflator dla Hospicjum. Do niedzieli zbiórkę można wesprzeć także wysyłając SMS na nr 73643 o treści SERCE.

Cyklicznie w sobotę odbywają się przy Stadionie Energa Gdańsk warsztaty rolkarskie. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all. Można dołączyć do nich bezpłatnie w godz. 11-12. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny.

"Sprawdź granice swoich możliwości" - to hasło przewodnie imprez na orientację organizowanych przez Bractwo Przygody Almanak, organizatora Rajdu na Orientację Wiosenny Tułacz. Nieistotne jest, kto i jak daleko dojdzie czy dojedzie, lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji. Najbliższa wiosenna edycja Rajdu przyjmuje formułę imprezy dziennej i odbędzie się w sobotę, w Kiełpinie Górnym. Wiosenny Tułacz skierowany jest do wszystkich, którzy chcą w niebanalny sposób spędzić wolny czas, sprawdzić swoje siły w odnajdywaniu punktów kontrolnych w lesie, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą oraz chcą oderwać się od telewizora czy komputera. Organizatorzy przewidzieli 50-kilometrową trasę rowerową oraz pięć tras pieszych od 5 do 50 km. Wpisowe wynosi 55 zł. Początek o godz. 6. Zbiórka przy SP nr 84, ul. Otomińska 72 zobacz na mapie Gdańska.
Dodaj zdjęcie do artykułu
Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Opinie (razem: 8)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.