Bagrowski wygrał trzeci raz z rzędu Parkrun Gdańsk

27 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Z powodu odwołanego Parkrun Gdynia sporo biegaczy przeniosło się w minioną sobotę z Bulwaru Nadmorskiego do Parku Reagana. Z powodu odwołanego Parkrun Gdynia sporo biegaczy przeniosło się w minioną sobotę z Bulwaru Nadmorskiego do Parku Reagana.

Tradycyjnie, jak w każdą sobotę, o godzinie 9, w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana odbył się cykliczny bieg Parkrun Gdańsk. Do mety dotarło 138 biegaczek i biegaczy - w tym 25 debiutantów i liczni "parkrunnowcy" z Gdyni, których bieg został odwołany z powodu Red Bull Air Race.

Mimo panującej duchoty, jak na zawołanie pojawił się mały deszczyk, który umilił miłośnikom biegania pokonanie 5 km. Wśród pań najszybsza była Agnieszka Turska, która z wynikiem 23:13 osiągnęła pierwsze zwycięstwo w Parkrun Gdańsk. Drugą pozycję zajęła Agata Tomaszewska, z rezultatem 23:23. Natomiast najniższe miejsce na podium przypadło Marcie Olczak-Kamińskiej (23:59).

Warto dodać, że .czwarte miejsce zajęła Ania Grużlewska, która w wyniku nieobecności Elżbiety Tuwalskiej awansowała na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej trzeciego sezonu Parkrun Gdańsk.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 130. PARKRUN GDAŃSK

U panów trzeci raz z rzędu triumfował Tomasz Bagrowski, który linię mety przekroczył z wynikiem 17:41. Drugi, z 20-sekundową stratą do zwycięzcy był Michał Wysłouch, a trzecie miejsce przypadło Piotrowi Pietrzakowi (18:15).

W związku ze zbliżającym się 52. Biegiem Westerplatte organizatorzy zdecydowali, że 13 września Parkrun Gdańsk nie odbędzie się.