Imprezy i wydarzenia

Bieg Serca 24 h w CityFit

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 kwietnia 2017 (piątek)
godzina:
16:00
miejsce:

CityFit  mapa

adres:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 472D (budynek Olivia Six)
bilety:
20 zł

Już 21 kwietnia o 16:00 rozpocznie się Bieg Serca 24h w CityFit - charytatywny maraton na bieżniach. Przez 24 godziny biegacze w 9 miastach, w tym w Gdańsku, będą pokonywać kilometry na bieżniach dla niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Aby wziąć udział wystarczy kupić pakiet startowy na stronie wydarzenia: www.biegserca.cityfit.pl. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne!Poczuj klimat biegania i pomagania!
Na pozór wszystko wygląda normalnie. Zuzanka z Bydgoszczy niedługo skończy 8 lat. Wiecznie się uśmiecha, zarażając swoją radością wszystkich naokoło. Michał z Rzeszowa to dzielny dziewięciolatek. Ma doskonałą pamięć słuchową i wyczucie rytmu. Sześcioletnia Maja z Bielska-Białej jest towarzyska i potrafi cieszyć się każdą chwilą. Jednak jest coś, co różni te dzieci od ich rówieśników. Od urodzenia maluchy zmagają się z dziecięcym porażeniem mózgowym i innymi nieuleczalnymi chorobami. Dzieci potrzebują intensywnej rehabilitacji i profesjonalnego sprzętu. To właśnie dla nich i innych podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom 21-22 kwietnia odbędzie się Bieg Serca 24h w CityFit.

Charytatywny maraton na bieżniach wystartuje o godzinie 16:00, jednocześnie w 10 klubach CityFit w całej Polsce. W Gdańsku będzie to klub zlokalizowany na terenie Olivia Business Centre (Al. Grunwaldzka 472 D).

- Mamy 24 godziny na wybieganie na 50 bieżniach w 10 klubach CityFit pomocy dla niepełnosprawnych dzieci. Liczymy na Wasze ogromne serca i zaangażowanie. W tym biegu nie liczą się wyniki, ale udział i chęć pomocy. Dlatego sami wybieracie czas, w którym zamierzacie biec. Wystarczy nawet 15 minut truchtu, więc skrzyknijcie znajomych i dołączcie do nas! Nasze bieżnie będą dostępne przez 24 godziny i mamy nadzieję, że nie będzie momentu, kiedy którakolwiek z nich będzie stała pusta. - mówi Łukasz Gądek z sieci klubów fitness CityFit, która jest organizatorem wydarzenia.

W każdym klubie pojawią się Spartanie - charytatywni biegacze, którzy od kilku lat biorą udział w największych imprezach biegowych w Polsce, zbierając w ich trakcie pieniądze dla swoich podopiecznych.

- Nie ważne czy lubisz biegać na zewnątrz czy na stacjonarnej bieżni na siłowni. Bieg Serca 24h w CityFit jest dla każdego. Wybierz dogodną dla siebie lokalizację, spośród 10 klubów fitness, określ czas, jaki chcesz biec i kup pakiet startowy. Dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na leczenie i turnusy rehabilitacyjne dla dzieci - wyjaśnia Michał Leśniewski, szef Fundacji Spartanie Dzieciom. - Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Wrocław, Wałbrzych, Katowice, Bielsko-Biała, Rzeszów i Lublin - zobaczymy, które miasto zjednoczy się najbardziej i uzbiera najwięcej pieniędzy dla maluchów - mobilizuje Michał Leśniewski.

Do akcji dołączyli już znani aktorzy, sportowcy i blogerzy, m.in.: aktor Kuba Wesołowski, blogerki Anna Szczypczyńska (Panna Anna) i Ola Mądzik (Pola na Majora) oraz Jerzy Skarżyński, czołowy polski maratończyk. Na biegaczy będą czekały pamiątkowe medale, a w trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w konkursach z nagrodami od Partnerów akcji.
Zapisy się można na stronie www.biegserca.cityfit.pl. Aby wziąć udział w akcji trzeba zapłacić 20 zł wpisowego. Osoby, które nie dadzą rady pojawić się na wydarzeniu, a chciałyby pomóc podopiecznym Fundacji znajdą tam również informacje, gdzie i jak można dokonywać wpłat online.

O Fundacji Spartanie Dzieciom
Fundacja Spartanie Dzieciom została powołana do życia w 2014 roku. Jej misją jest pomoc w leczeniu, rehabilitacji, terapii oraz edukacji niepełnosprawnych dzieci. Głównym narzędziem do realizacji celów jest udział charytatywnej grupy biegowej Spartanie Dzieciom, która istnieje już od 2011 roku, w biegach długodystansowych i przeprowadzanie zbiórek pieniędzy. Znakiem rozpoznawczym grupy jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. Spartanie Dzieciom wsparli już kilkanaście celów. W 2014 r. Fundacja Spartanie Dzieciom zorganizowała swoją pierwszą imprezę biegową - Bieg Serca. W jeden dzień uzbierano aż 72 tys. złotych na leczenie i rehabilitację dzieci. Obecnie grupa biegowa liczy ok. 150 członków i ciągle się powiększa. W 2013 r. za akcję "Biegniemy dla Stasia" Spartanie zdobyli największe nagrody PR w Polsce i na świecie: Złoty Spinacz, tytuł Kampanii Społecznej Roku, Srebrny Magellan, Stevie Awards i IPRA. Więcej informacji na stronie: www.spartaniedzieciom.org.

CityFit to polska sieć nowoczesnych klubów fitness, dostosowanych do miejskiego stylu życia. Jej misją jest oferowanie klubowiczom pełnego komfortu ćwiczeń 24h/7, w atrakcyjnej cenie i bez konieczności podpisywania długoterminowych umów. Kluby wyposażone są w najwyższej jakości sprzęt (m.in. prestiżowej marki TechnoGym) oraz liczne udogodnienia dla klubowiczów, takie jak wejście na wzór odcisku palca (nie trzeba pamiętać o noszeniu kart klubowych) czy fontanny z darmową wodą filtrowaną. Kluby CityFit słyną również z przyjaznej atmosfery oraz licznych akcji i wydarzeń integrujących klubowiczów. Wszystko po to, by trening był przyjemnością! Trenować można już od 16. roku życia. Więcej informacji na stronie: www.cityfit.pl.

Przeczytaj także

  • Maraton na bieżniach pomoże dzieciom
    19 kwietnia 2017 (6 opinii)

    W piątek o godz. 16 w CityFit rozpocznie się 24-godzinny charytatywny maraton na bieżniach Bieg Serca 24h. Przez całą dobę biegacze będą pokonywać kilometry dla niepełnosprawnych...

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij