Biegowe GP Dzielnic w gdańskich parkach

23 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Bieg główny w Parku Oruńskim ukończyły 124 osoby. Ile pobiegnie w sobotę w Parku Bema na Siedlcach? Bieg główny w Parku Oruńskim ukończyły 124 osoby. Ile pobiegnie w sobotę w Parku Bema na Siedlcach?

Łukasz Stachowiak i Małgorzata Tuwalska triumfowali w Biegowym Grand Prix Dzielnic Gdańska w Parku Oruńskim. Zawody przyciągnęły ponad 200 uczestników, którzy klasyfikowani byli w kategoriach wiekowych od dzieci po seniorów. Bieg główny z udziałem 124 osób rozegrany został tradycyjnie na dystansie 5 km. Następną odsłonę cyklu zaplanowano na 27 września, godz. 13 na Siedlcach. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Szósty tegoroczny bieg w ramach Grand Prix Dzielnic Gdańska gościła Rada Dzielnicy Orunia- św.Wojciech-Lipce. Impreza zorganizowana wspólnie z Klubem Lekkoatletycznym Lechia Gdańsk oraz Fundacją CEMEX zgromadziła łącznie ponad 200 biegaczy, którzy stanęli na starcie w samym centrum Parku Oruńskiego.

Jako pierwsze wystartowały dzieci młodsze, pośród których najszybszy, po raz kolejny, okazał się być Kamil Niedźwiecki, a wśród dziewczynek - Alicja Jarocka. Zaraz po nich na starcie stanęły Dzieci Starsze z roczników 2001-2003. Bieg wygrali Bartosz Liśkiewicz oraz Emilia Mikszuta. Dystans w tych rywalizacjach wynosił 700 m.

SPRAWDŹ WYNIKI WSZYSTKICH KATEGORII WIEKOWYCH

Juniorzy biegli na 1,25 km, a najlepsi w tej kategorii byli Mikołaj Baranowski oraz Marta Krawczyńska. Bieg główny, na dystansie 5 km wygrał Łukasz Stachowiak z drużyny Straszyn Biega. Pierwszą panią na mecie była Małgorzata Tuwalska z Akademii Biegania. Łącznie bieg główny ukończyły 124 osoby.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, a pierwsze trójki poszczególnych kategorii medale i dodatkowo nagrody, w tym gadżety sportowe firmy Polar i wejściówki do MK Bowling.

Dodatkowo odbyło się losowanie koszulek, a w puli nagród znalazły się również zaproszenia na masaże do Masu Masu, vouchery do salonu urody Lilu, wejściówki do Loopys World, zestawy odżywek ze Sportowe Suple.pl oraz bony na naukę pływania do Tridea.

Kolejne, przedostatnie zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Dzielnic Gdańska odbędą się w sobotę na Siedlcach. Start, meta i biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Parku Bema. Trasa biegu głównego to 5 pętli o długości 1 km, każda wokoło Parku Bema.

ZOBACZ TRASĘ BIEGU W PARKU BEMA

Większość trasy to asfaltowa droga. Na każdej pętli czeka jednak podbieg o długości 100 m po trawie. Trasa przygotowana przez organizatorów jest dość kręta i trudna technicznie. Dla biegu juniorów przewidziana jest jedna pętla o długości 1 km. Pętla dla biegu młodzików będzie miała lekko ponad 700 m. W tym biegu nie będzie podbiegu po trawie, a całość trasy przebiegać będzie po asfaltowych uliczkach.

Bezpłatne zapisy prowadzone są przez internet, w dniu startu nie będzie możliwe zgłoszenie do biegu głównego. Biuro zawodów, w którym odebrać będzie można chipy i numery startowe, będzie czynne w godzinach 11:00-12:45.

ZGŁOŚ SIĘ DO STARTU W GP SIEDLEC

Aby brać udział w klasyfikacji ogólnej cyklu, trzeba wziąć udział w minimum pięciu z ośmiu tegorocznych edycji. Po zawodach na Siedlcach odbędzie jeszcze Grand Prix Ujeścisko - Łostowice (12 października). Natomiast na 25 października zaplanowano wielki finał Gdańsk Biega na plaży w Brzeźnie, który nie będzie wliczany do klasyfikacji.

HARMONOGRAM BIEGOWEGO GP SIEDLEC
godz. 11 Otwarcie Biura Zawodów
godz. 13 Oficjalne otwarcie BGPDz Gdańska - GP Siedlce
godz. 13:10 Bieg Młodzików (dzieci młodsze) na dystansie 700 m (1 pętla pomarańczowa)
godz. 13:20 Bieg Młodzików (dzieci starsze) na dystansie 700 m (1 pętla pomarańczowa)
godz. 13:30 Bieg Juniorów na dystansie 1 km (1 pętla niebieska)
godz. 14 Bieg Główny na dystansie 5km (5x pętla niebieska po 1 km)
godz. 14:50 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii dla trzech biegów
godz. 15:15 Losowanie nagród