Blisko 300 uczestników w biegu oliwskim

7 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Blisko 300 osób uczestniczyło w Omida III biegu oliwskim. Na dystansie 11 km najlepsi byli Sebastian Sikora i Małgorzata Gańska, a 5-kilometrową trasę jako pierwsi ukończyli Daniel Formela i Aleksandra Konkol. Wszyscy, którzy przekroczyli linię mety, otrzymali okolicznościowe medale wykonane z drewna.

Jesienna aura była łaskawa dla biegaczy, którzy stawili się na trasie wyznaczonej w jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska. Przed biegami na 5 i 11 km rozgrzewkę poprowadziła Aleksandra Konkol.

Trenerka lekkiej atletyki z Kreativ sport zadbała, aby uczestnicy mieli dobrze rozgrzane mięśnie, po czym sama wzięła udział w biegu na krótszym dystansie mijając linię mety jako pierwsza wśród pań z czasem 22:07. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Daniel Formela, który finiszował z czasem 15:58.

Na dystansie 11 km najlepsi okazali się Sebastian Sikora (43:08) i Małgorzata Gańska (49:47). Wielu biegaczy po przekroczeniu linii mety podkreślało, że trasa zawodów była wymagająca, ale za to niezwykle urokliwa, gdyż przebiegała przez las oraz zaplecze zoo.

O podium rywalizowano jednak nie tylko w kategorii open, ale i z podziałem na wiek. Osobną kategorię utworzono natomiast dla mieszkańców Oliwy. Każdy, kto ukończył bieg, otrzymał specjalny medal, który został wykonany z drewna. Do rąk najszybszych biegaczy trafiły wyjątkowe statuetki zrobione również z drewna.

Po biegu Aleksandra Konkol poprowadziła zabawę ruchową w rytmie zumby dla wszystkich zawodników, gości i kibiców. Posilić się można było także przepyszną zupą regeneracyjną ufundowaną przez Zajazd Pod Oliwką. Organizatorami biegu były Akademia biegania i Rada dzielnicy Oliwa.

3. Ryszard Niedziałek (Gdańsk) 0:29:53

11 KM - zobacz pełną klasyfikację (.PDF)

• skandal! (2)

Niszczą zieleń miejską, chronioną, parkową. Jak tak można! ;)

• 10 23

• Rzeczywiście leśnym ludkiem - kiepski żart

• 0 1

• Zniszczona zieleń

Głupiś, ale nie wpadaj w depresje tylko opiernicz rodziców, że taki jesteś.

• 0 0

• Strata czasu (4)

Ten czas co biegajo mogliby poświęcić na uczciwą pracę, i za zarobioną kasę kupić sobie auto.