Brązowy medalista ME wygrał w City Trail

7 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
W kategorii kobiet wygrała 18-letnia Magdalena Dias (nr 501), która na metę wbiegła po 20 minutach i 13 sekundach rywalizacji. Jest to nowy rekord trasy w tej kategorii. W kategorii kobiet wygrała 18-letnia Magdalena Dias (nr 501), która na metę wbiegła po 20 minutach i 13 sekundach rywalizacji. Jest to nowy rekord trasy w tej kategorii.

Podczas trzeciego w sezonie biegu City Trail w Trójmieście rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie - zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Zwycięzcą 5-kilometrowego biegu został brązowy medalista halowych mistrzostw Europy na 1500 m - Bartosz Nowicki. Wśród kobiet najlepszą okazała się Magdalena Dias, która poprawiła rekord trasy. W biegu głównym udział wzięło ponad 300 zawodników. W zmaganiach Junior - rywalizacji dzieci i młodzieży pobiegło około 110 młodych sportowców.

Wynik zwycięzcy biegu głównego - Bartosza Nowickiego to 16:52. Drugi na mecie Oskar Przysiężny, czyli najlepszy zawodnik poprzedniej edycji i zwycięzca dwóch biegów aktualnego sezonu, uzyskał czas 17:04. 14 sekund później na metę wbiegł trzeci Daniel Chuchała.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI GRUDNIOWEGO CITY TRAIL

- Brałem udział w dwudniowym sympozjum poświęconym psychologii sportu w Gdyni, stąd postanowiłem gościnnie pojawić się na City Trail. Przyznaję, że biegi przełajowe nie są moimi ulubionymi, ale wiem że każdy start w przełaju mnie wzmacnia - mówi Nowicki.
- Przez pierwszy kilometr trzymałem się za Oskarem. Potem go zmieniłem na prowadzeniu, ale cały czas czułem, że biegnie bardzo blisko. Nawet, kiedy wydawało mi się, że przyspieszam w drugiej części dystansu, Oskar nie oddalał się - przeciwnie czułem, że zbliża się do mnie. To bardzo mocny zawodnik - dodaje.
Celem Nowickiego na 2016 rok jest wypełnienie minimum olimpijskiego na dystansie 1500 m - 3:36,00.

W rywalizacji kobiet po raz drugi w sezonie zwyciężyła Magdalena Dias. Zawodniczka Floty Gdynia wynikiem 20 minut i 13 sekund ustanowiła rekord gdańskiej trasy. Drugie miejsce zajęła Magdalena Święcka (20:46), a trzecie Julia Dias (21:03).

Biegi City Trail w Trójmieście odbywają się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - na przemian w Gdańsku i w Gdyni. W sezonie 2015/2016 są zaplanowane jeszcze trzy biegi: 17 stycznia (Gdynia), 14 lutego (Gdańsk) i 13 marca (Gdynia). Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec co najmniej cztery razy.