Dobrzy znajomi triumfują w parkrunie

22 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
W każdą sobotę w Gdańsku i Gdyni można bezpłatnie wystartować w biegu na 5 km. W każdą sobotę w Gdańsku i Gdyni można bezpłatnie wystartować w biegu na 5 km.

163 osoby w Gdańsku oraz 141 w Gdyni pobiegło w kolejnej edycji parkrun. Triumfowali dobry znajomi z tej rywalizacji: Piotr Pietrzak i Tomasz Bogusz, a wśród pań najszybsze okazały się Małgorzata Tuwalska i Daria Szewczyk. Kolejna szansa, aby zmierzyć się z dystansem 5 kilometrów w Parku Reagana bądź na Bulwarze Nadmorskim nadarzy się w sobotę, 28 listopada o godzinie 9. Start jest bezpłatny, ale należy się wcześniej zarejestrować na stronie organizatora imprezy.

TUTAJ MOŻESZ ZAREJESTROWAĆ SIĘ DO STARTU W PARKRUN W GDAŃSKU I GDYNI

W 202. parkrunie w Gdyni tempo nadali stali uczestnicy tej rywalizacji. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej. Tomasz Bogusz 15. zwycięstwo okrasił wynikiem 17:58. Za nim finiszowali: Konrad Zalewski (18:07) i Jerzy Trzebiatowski (18:36). Tuż poza podium znalazł się Marek Ruciński, ale warto pokreślić, że startował on w tej imprezie już po raz 174!

WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH W 202. PARKRUN GDYNIA

Wśród pań także nie było niespodzianek. Daria Szewczyk wygrała po raz dziesiąty z rzędu, umacniając się oczywiście na czele punktacji generalnej. Jej wynik to 20:58. Druga była Monika Beyer-Wróblewska, która czasem 22:35 ustanowiła nowy rekord życiowy.

3. miejsce, podobnie jak przed tygodniem, dla Olgi Łopockiej. Wedle jej biegu można regulować zegarki. W poprzednim starcie osiągnęła równe 23 minuty, tym razem miała czas 22:58.

pełna klasyfikacja panów, 261 startujących

Jeszcze szybciej biegano w 196. parkrunie Gdańsk, gdzie przed startem uczestniczy uczcili minutą ciszy zmarłego w czwartek znakomitego biegacza Mariana Parusińskiego.

ODSZEDŁ MARIAN PARUSIŃSKI

Triumfator Piotr Pietrszak uzyskał czas 17:34. Barierę 18 minut złamał również Mateusz Moderhak (17:49). Trzeci był Arkadiusz Kucharczyk (18:21).

Wśród pań znów o 1. miejsce walczyły siostry bliźniaczki Tuwalskie. Tym razem Małgorzata (19:30) pokonała Elżbietę (19:47). Trzecia na mecie - Anna Kacmajor wynikiem 22:06 ustanowiła rekord życiowy.