Finiszuje gdański turniej siatkarski na plaży

25 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
W niedzielę zapowiada się zacięta rywalizacja nie tylko o zwycięstwo w ostatnim turnieju Nikon Cup, ale także w klasyfikacji generalnej. W niedzielę zapowiada się zacięta rywalizacja nie tylko o zwycięstwo w ostatnim turnieju Nikon Cup, ale także w klasyfikacji generalnej.

Do przedostatniego turnieju Nikon Cup Gdańsk 2015 zgłosiło się 25 par w kategorii open oraz 9 par w kategorii młodzieżowej - rocznik 1998 i młodsi. Dało się odczuć siłę walki, która gwarantowała zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej. A te były bardzo przydatne, gdyż w niedzielę na Stadionie Letnim w Brzeźnie odbędzie się ostatni etap tegorocznych zawodów. Bezpłatne zapisy odbędą się w godz. 11-11:30.

W kategorii open z powodu licznej frekwencji turniej rozegrany został systemem pucharowym. Po wielu emocjonujących, trzymających w napięciu do ostatniej akcji, spotkaniach udało się wyłonić najlepszą czwórkę.

W pierwszym z półfinałów para Piotr Ilewicz, Tomasz Wołoszuk pokonała parę Mateusz Chyl, Kamil Radzikowski 21:13. Drugi półfinał od początku toczył się pod dyktando pary Jan Krasiński, Mateusz Zięba, którzy bez większego problemu pokonali zespół Peter Kanyon, Radosław Konieczny 21:7.

W "małym finale" Chyl i Radzikowski pewnie pokonali parę Kanyon/Konieczny 21:14 i zapewnili sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Wielki finał od początku układał się po myśli zespołu Ilewicz/Wołoszuk, który ograł parę Krasiński/Zięba 21:12 i to on zajął pierwszy stopień podium oraz włączył się do walki o ostateczny triumf w klasyfikacji generalnej.

Zespoły w kategorii Open zakończyły turniej w następującej kolejności:
1. Piotr Ilewicz/Tomasz Wołoszuk
2. Jan Krasiński/Mateusz Zięba
3. Mateusz Chyl/Kamil Radzikowski
4. Peter Kanyon/Radosław Konieczny

W turnieju młodzieżowym rywalizowano systemem "brazylijskim". W pierwszym z półfinałów byliśmy świadkami pewnego zwycięstwa pary Szymon Jakubiszak, Maciej Ptaszyński nad zespołem Piotr Mikołajewski, Adam Lenc 21:14. Drugi półfinał przez długi czas oscylował w okolicach remisu jednak perfekcyjnie rozegrana końcówka spotkania zapewniła awans do finału parze Jakub Kłobucki, Marcin Krawiecki, którzy ograli Marcina BryłkowskiegoAdama Szawlińskiego 21:16.

Emocjonujący mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem na przewagi Mikołajewskiego i Lenca 22:20 nad parą Bryłkowski/Szawliński. Natomiast w finale Jakubiszak i Ptaszyński zaskakująco łatwo pokonali zespół Krawecki/Kłobucki 21:12 i zapewnili sobie wygraną w całym turnieju.

Zespoły w kategorii Młodzieżowej zakończyły turniej w następującej kolejności:
1. Szymon Jakubiszak/Maciej Ptaszyński
2. Jakub Kłobucki/Marcin Krawecki
3. Piotr Mikołajewski/Adam Lenc
4. Marcin Bryłkowski/Adam Szawliński

Zawodnicy mający szansę wygrania klasyfikacji generalnej turnieju w niedzielę, 30 sierpnia:

KATEGORIA OPEN

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA

W związku z tym Organizator przewidział dodatkowe nagrody, m.in. dla dwóch pierwszych zawodników w klasyfikacji zostaną przyznane aparaty marki Nikon Coolpix S01. Podczas ostatniego Turnieju punkty do klasyfikacji generalnej liczone są podwójnie - 1. miejsce - 8 pkt, 2, miejsce - 6 pkt, 3. miejsce - 4 pkt, 4. miejsce - 2 pkt.