Gdańskie kettle z czterema medalami na MŚ

Rafał Sumowski
15 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Gdańska część reprezentacji Polski wywalczyła w Hamburgu cztery medale. Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Dąbek, Lech Kledzik, Sewryn Troka, Przemysław Badowski (górny rząd) i Agnieszka Korol, Izabela Sokalska oraz Agnieszka Janczulewicz (dolny rząd). Gdańska część reprezentacji Polski wywalczyła w Hamburgu cztery medale. Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Dąbek, Lech Kledzik, Sewryn Troka, Przemysław Badowski (górny rząd) i Agnieszka Korol, Izabela Sokalska oraz Agnieszka Janczulewicz (dolny rząd).

Cztery medale mistrzostw świata w giriewoj sport przywieźli z Hamburga reprezentanci gdańskiego klubu Fitness Leon. Złote krążki w ćwiczeniach z kulistymi odważnikami kettlebell wywalczyli Seweryn Troka oraz Agnieszka Korol, bratowa mistrza olimpijskiego w wioślarstwie Adama Korola. - Te osiągnięcia to przede wszystkim efekt naszej współpracy z doświadczonymi trenerami ze Wschodu - cieszy się Lech "Leon" Kledzik opiekujący się gdańskimi zawodnikami.

KETTLEBELL NIE TYLKO DLA KOMANDOSÓW I SIŁACZY

Seweryn Troka (pierwszy z lewej) w trakcie walki o mistrzostwo świata seniorów. Seweryn Troka (pierwszy z lewej) w trakcie walki o mistrzostwo świata seniorów.
W mistrzostwach brało udział 545 sportowców reprezentujących 34 kraje. Polska drużyna liczyła 19 zawodniczek i zawodników. Zdobyliśmy 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal. Ponad połowę naszej kadry stanowiły zawodniczki i zawodnicy trenujący na co dzień w gdańskim klubie Fitness Leon, którzy zdobyli cztery krążki, w tym dwa złote.

Wśród seniorów w dwuboju zwyciężył Seweryn Troka. Pierwszą konkurencją, do której przystąpił trenujący w Gdańsku zawodnik był podrzut. Troka przez 10 minut 86 razy podrzucił dwoma kulistymi odważnikami o wadze 24 kg. Cztery godziny później wystartował w rwaniu i dzięki największej liczbie powtórzeń (167) zapewnił sobie końcowy triumf.

Brąz w rywalizacji seniorek w kat. wagowej powyżej 68 kg zdobyła Izabela Sokalska, która wykonała 175 powtórzeń w rwaniu 16-kilogramowym odważnikiem.

W kategorii weteranów powyżej 35 roku życia mistrzowski tytuł wywalczyła Agnieszka Korol. Bratowa wioślarskiego mistrza olimpijskiego Adama Korola, która w tej dyscyplinie sama była mistrzynią Polski w wadze lekkiej, z odważnikami trenuje dopiero od kilku miesięcy.

SZCZYPIORNISTA WYBRZEŻA UCZYNIŁ KETTLEBELL PODSTAWĄ TRENINGÓW

W Hamburgu sięgnęła po złoto w kategorii 63-68 kg wykonując 144 powtórzenia odważnikiem o wadze 16 kg (panie startowały wyłącznie w rwaniu jednorącz). Srebro w tej samej kategorii zdobyła inna reprezentantka gdańskiego Fitness Leon Agnieszka Janczulewicz, która wykonała 120 powtórzeń.

- To były dla nas bardzo udane zawody. Widać efekty naszej współpracy z najlepszymi rosyjskimi, ukraińskimi i białoruskimi trenerami giriewoj sport. Gdyby nie pomoc szkoleniowców ze Wschodu, sukces naszej reprezentacji nie byłby możliwy - podkreślił opiekujący się gdańskimi zawodnikami Lech Kledzik.

"Leon", który nie tylko szkoli zawodników, ale jest też prezesem Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness, sam wziął udział w zawodach zajmując 5. miejsce w dwuboju w kategorii weteranów. Jego syn Maciej Kledzik zajął tę samą lokatę wśród seniorów.

Zobacz jak wyglądały zawody w podnoszeniu kulistych odważników podczas mistrzostw Gdańska.

Opinie (30) 2 zablokowane

• "weteran po 35 roku życia" (2)

F*ck! Mam 39... To czas do piachu chyba...

• 26 1

• weteran (1)

Panie są weterankami od 35 roku, panowie od 40-go...

• 7 3

• czyli jak przechodzą na resortową emeryturę?

bo inni to do 67 roku pracują i potem stają się dopiero seniorami weteranami

• 0 0

• Matematyka jednak jest trudna ;) (3)

Cytując:
    "Gdańskie kettle z czterema medalami na MŚ"
    "Zdobyliśmy 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal."
    czyli
    2+3+1 = 4

• 14 3

• x

Cała reprezentacja wywalczyla 6 medali, z czego gdańszczanie 4 (2 z +1 s +1 b), czyli wszystko się zgadza... ;)

• 8 0

• nie aż tak ;)

Polcy w sumie 6, gdańszczanie 4 :)

• 4 0

• matematyka nie jest trudna ale logiczne myślenie widać tak :P

na Mistrzostwa pojechało 19 zawodników, ponad połowa była z Gdańska. Zdobyliśmy w sumie 6 medali, z czego 4 zdobyli zawodnicy z Gdańska z klubu Fitnes Leon.
      Teraz pytanie: masz problem z logicznym myśleniem czy z czytaniem ze zrozumieniem? Bo z czymś na pewno...