wiadomości

stat

Korty tenisowe w Sopocie zyskają nowy blask

Obecność lasu sprawia, że na kortach panuje świetny klimat.
Obecność lasu sprawia, że na kortach panuje świetny klimat. fot. Arnold Szymczewski / trojmiasto.pl

Korty tenisowe przy sanatorium "Leśnik" zobacz na mapie Sopotu w Sopocie zyskają nowe oblicze. Zostaną wyremontowane, a to za sprawą nowego najemcy, który na miejscu chciałby stworzyć przede wszystkim wspaniałą atmosferę, a nie tylko kolejne centrum treningowe.


Można powiedzieć, że nie licząc majowej zimowej wpadki, to i pogoda, i temperatura pozwala nam już na grę w tenisa na otwartym korcie. Krytych i otwartych obiektów na terenie Trójmiasta nie brakuje, jedne są w gorszym stanie, inne w lepszym. Ten w nieco gorszym stanie znajdował się przy sopockim sanatorium "Leśnik", które funkcjonuje tu od ponad 30 lat.


Korty również istnieją tutaj od ponad 30 lat i nic dziwnego, że po takim czasie wymagały remontu. Właścicielem terenu są Lasy Państwowe, a zarządcą sanatorium "Leśnik". Przez wiele lat korty były wynajmowane, a każdy najemca korzystał z nich na swój sposób, a to na prywatne treningi, a to na szkółkę.Czytaj także: Tenis na otwartych kortach.

Pan Sebastian umowę na dzierżawę podpisał w marcu tego roku i od razu przystąpił do remontu. Na miejscu pomimo tego, że nowy najemca sam jest trenerem, nie chce tworzyć kolejnego centrum treningowego, tylko miejsce z klimatem, gdzie ludzie będą spędzać czas, nie tylko grając w tenisa.

- Korty znajdują się tuż przy lasach należących do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, co już samo w sobie powoduje świetny klimat. Moim celem jest, żeby na korcie i poza nim panowała przyjazna atmosfera. Nie chciałbym, żeby był to obiekt jak wiele u nas, że się wysiada z auta, gra godzinę czy dwie, idzie zapłacić i do domu. Ma być to miejsce, w którym spędzanie wolnego czasu będzie przyjemnością, a ludzie poczują się swobodnie. Są przygotowane miejsca, gdzie każdy może usiąść i przy rozmowie napić się kawy, herbaty lub czegoś zimnego z lodówki. Na pewno mogą być to atrakcyjne korty nie tylko dla amatorów, ale też zawodników, którzy będą mogli się tutaj rozwijać i zdobywać dzięki treningom kolejne trofea - mówi Sebastian Rezmer, nowy najemca.
Jeszcze kilka miesięcy temu był jeden duży, szeroki kort i jeden wąski, singlowy. Największą i najważniejszą zmianą jest równe podzielenie pola, aby znalazły się na nim dwa równomierne korty deblowe z wygodnym wybiegiem. Inne zmiany obejmują m.in. - bezpieczne ułożenie sieci elektrycznej, demontaż płotu dzielącego dwa korty i montaż siatek (żeby piłki nie wypadały), ponadto nowe słupki do siatek, blendy na ogrodzeniu i nawierzchnia z liniami. Już zużyto cztery tony mączki ceglanej (nawierzchnia), a docelowo ma się pojawić do siedmiu ton.Na miejscu, przy korcie, jest mały domek z przeznaczeniem dla gości, którzy chcieliby skorzystać z lodówki czy zrobić sobie herbatę lub kawę, czy nawet schować się przed deszczem. Ponadto kilka ławeczek i stoły, a to wszystko w środku lasu.

Korty "Leśnik" będą czynne już w ten weekend (20.05) przez 7 dni w tygodniu w godz. 7-22. Ceny to odpowiednio - do godziny 14: 15 zł, po godzinie 14 i weekendy: 25 zł. Na miejscu jest możliwość serwisowania rakiet.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (14)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.