Lato upomniało się o parkruny

26 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Tak dobrej pogody jak w ten weekend biegacze startujący w parkrunach jeszcze nie mieli. Tak dobrej pogody jak w ten weekend biegacze startujący w parkrunach jeszcze nie mieli.

Ponad 300 miłośników aktywnego wypoczynku wzięło udział w kolejnych odsłonach cotygodniowych bezpłatnych biegów parkrun w Gdyni i w Gdańsku. Bezchmurne niebo, niewielki wiatr i ponad dwudziestostopniowa temperatura pozwoliła niemal poczuć lato, choć jeszcze kilka tygodni temu rywalizowano w warunkach zimowych.

Przed startem obydwu biegów koordynatorzy wręczyli uczestnikom techniczne koszulki za przebiegnięcie 50 parkrunów. Warto dodać, że biegacze do 17 roku życia, otrzymują koszulki za uczestnictwo w 10 biegach parkrun.

Na Bulwarze Nadmorskim 173 edycja parkrun Gdynia była niezwykle szybka. Prawie 40 z około 130 uczestników poprawiło swoje dotychczasowe wyniki. Pierwsza z kobiet była na mecie Daria Szewczyk, która z nowym rekordem życiowym 20:04, zwyciężyła 18 raz w gdyńskim biegu. Niecałą minutę później na mecie była Paula Korowaj, a trzecie miejsce zajęła Anna Szmit z wynikiem 23:03.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 173. PARKRUN GDYNIA

Wśród panów najszybciej 5 km pokonał Przemysław Szapar (Bieganina) z czasem 17:24. Na drugim miejscu z rezultatem 17:42 znalazł się Paweł Pacholec, a najniższe miejsce na podium przypadło Jakubowi Grzybowskiemu, który zakończył debiut w imprezie z czasem 18:31.

3. Krzysztof Cichowski - 2017 pkt.

W Parku Reagana na starcie stanęło prawie 170 biegaczek i biegaczy. Starterem biegu był Andrzej Stepowski - w latach 1960-1965 członek kadry narodowej w biegach długodystansowych. Następnie wybitny trener spod którego ręki wyszło wielu przyszłych reprezentantów Polski na dystansach średnio i długodystansowych.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 167. PARKRUN GDAŃSK

Wśród pań najszybciej dwie pętle pokonały siostry Tuwalskie reprezentujące LKS Zantyr Sztum - Małgorzata pokonała 5 km w 18:56 i w łącznej klasyfikacji była 8. Natomiast Elżbieta Tuwalska przebiegła linię mety z czasem 20:37. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Iwan z nowym rekordem życiowym 21:02.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O BIEGAJĄCYCH BLIŹNIACZKACH TUWALSKICH

Rywalizację mężczyzn z wynikiem 16:52, po raz dwudziesty drugi wygrał Łukasz Stachowiak, który wyrównał rekord Arkadiusza Kalinowskiego w liczbie wygranych biegów w gdańskiej lokalizacji parkrun. Drugie miejsce z półtora minutową startą do Stachowiaka zajął wspomniany Kalinowski (18:22), a trzeci był Artur Szymański (18:41).