Łukasz Kujawski pobił rekord Parkrun Polska

16 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Łukasz Kujawski pokonał trasę parkruna poniżej 15 min i ustanowił nowy rekord polskiej edycji imprezy. Łukasz Kujawski pokonał trasę parkruna poniżej 15 min i ustanowił nowy rekord polskiej edycji imprezy.

Łukasz Kujawski, który wygrał wtorkowy Biegu Niepodległości, został w sobotę najszybszym uczestnikiem w historii Parkrun Polska. Gdańską edycję biegu, która odbywa się w Parku Ronalda Reagana pokonał w 14 minut i 52 sekundy. Podobnie jak gdyński parkrun na Bulwarze Nadmorskim imreza odbywa się co sobotę, o godz. 9. Udział w biegach jest bezpłatny. Ostatnio w obu parkrunach wystartowało 310 uczestników.

W Gdańsku na starcie stanęło 161 osób, w tym tegoroczny zwycięzca Biegu Niepodległości, Łukasz Kujawski. Pięciokilometrową trasę w Parku Reagana pokonał w czasie 14 minut i 52 sekund, co jest najlepszym wynikiem w historii Parkrun Polska. Wcześniej, najszybszym biegaczem cosobotnich biegów parkrun był obecny halowy wicemistrz Polski na 1500 m, Tomasz Osmulski. W lipcu zeszłego roku pokonał Parkrun Łódź w 15:07. Natomiast najszybszym biegaczem parkrun na świecie jest Andrew Baddeley z Bushy Parkrun (Wielka Brytania), który 5 km przebiegł w 13 minut i 48 sekund.

W sobotę, na dalszych miejscach Parkrun Gdańsk uplasowali się: Łukasz Stachowiak (17:05) oraz Jakub Kozak - 17:13, co jest jego rekordem życiowym.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 143. PARKRUN GDAŃSK

Andrzej Durajczyk ma za sobą 100 parkrunowych startów. Andrzej Durajczyk ma za sobą 100 parkrunowych startów.
Wśród pań najszybsza była Elżbieta Tuwalska (20:08), dla której była to już 70. wygrana w gdańskiej piątce. Drugą pozycją zajęła Anna Kacmajor (22:11), a na trzecim miejscu z rezultatem 22:54 znalazła się Agnieszka Turska.

Przed startem Parkrun Gdańsk nastąpił miły akcent w postaci wręczenia Andrzejowi Durajczykowi koszulki za przebiegnięcie 100 parkrunów.

Natomiast 150. bieg Parkrun Gdynia na Bulwarze Nadmorskim ukończyło 146 miłośników biegania. Wśród pań najlepsza z czasem 21:54, była Daria Szewczyk, która wywalczyła swoją szóstą wygraną. Na pozycji drugiej finiszowała Barbara Włoch-Wiszniowska - 24:07, a na trzeciej Aleksandra Beczek - 24:24.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 150. PARKRUN GDYNIA

U panów najszybszy okazał się Szymon Gwardjak, notując swoje szóste parkrunnowe zwycięstwo (17:59). Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Keslinke - 18:19, a na trzecim Tomasz Bogusz - 18:44.

W biegach parkrun może wystartować każdy. Wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9, w 13 miastach Polski i 400 lokalizacjach na całym świecie (Australia, Dania, Irlandia, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Rosja, USA, Wielka Brytania).