Pierwsza wygrana kobiety w Parkrun Gdańsk

5 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
  • W Parku Reagana do mety dotarło 114 biegaczy.

Mimo mroźnych warunków pogodowych około 350 osób zdecydowało się rozpocząć sobotni poranek od 5-kilometrowej przebieżki w ramach biegów parkrunu. Ten w Parku Reagana przeszedł do historii za sprawą Moniki Czapiewskiej. Jest ona pierwszą uczestniczką gdańskiego cyklu, która przebiegła linię mety jako zwyciężczyni biegu. Kolejne starty w tej lokalizacji, jak i na Bulwarze Nadmorskim i przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska w sobotę, o godz. 9. Biegnący po raz pierwszy muszą jedynie zarejestrować się na parkrun.pl.

Zwycięstwo w 254. biegu Parkrun Gdańsk dał Monice Czapiewskiej znakomity czas 17 minut i 49 sekund. Warto dodać, że jest ona jedną z czołowych biegaczek na Pomorzu, która może pochwalić się wieloma trumfami na różnych dystansach.

Drugi, z prawie minutową startą do zwyciężczyni był Przemysław Drewa (18:41), a trzecie miejsce przypadło Michałowi Palschke, który uzyskał rekord życiowy 18:42.

Oprócz Czapiewskiej, wśród kobiet na podium stanęły siostry Tuwalskie - Ela zaliczyła bieg w czasie 22:28, a jej siostra Małgorzata 23:00.

3. Waldemar Kowalski - 277 pkt.

W najmłodszej trójmiejskiej lokalizacji parkrun na Zakoniczynie najszybciej trasę wokół dwóch zbiorników pokonał Dariusz Kokociński, któremu zajęło to 18:50. Drugi z czasem 19:33 był Łukasz Pomagruk, a najniższe miejsce na podium zajął Maciej Krajewski (19:44).

Wśród pań trzeci raz z rzędu triumfowała Aleksandra Grabias z wynikiem 22:05. Druga była Agnieszka Stencel (23:09), a trzecie miejsce zajęła Magdalena Kałas (23:18).

3. Łukasz Pomagruk - 1954 pkt.

Na Bulwarze Nadmorskim odbyło się ostre ściganie. Aż siedmiu biegaczy pokonało 5 km poniżej 18 minut. Zwyciężył ze znakomitym czasem 16:20 - Robert Sadowski. Drugi z rezultatem 16:43 był Krzysztof Żygenda, a trzeci miejsce wynikiem 17:05 zajął Damian Sławiński.

Wśród pań zwyciężyła Anna Śleszycka z czasem 20:21. Na drugim miejscu finiszowała Patrycja Sikora z rezultatem 21:30, a na trzecia pozycja należała do Karoliny Zamarripy - 21:58.

Obecnie biegi parkrun odbywają się w 41 miejscach Polski. Łącznie na całym świecie jest ponad 1000 lokalizacji, które organizowane są w 13 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii.