Ponad 150 uczestników Aquathlon Gdynia

31 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
W wyścigach młodzieżowych Aquathlonu Gdynia wystartowało ponad 60 uczestników. W wyścigach młodzieżowych Aquathlonu Gdynia wystartowało ponad 60 uczestników.

Trzy trasy - dwie w kategoriach młodzieżowych oraz open, ponad 150 uczestników, tak wyglądał Aquathlon Gdynia 2014, zwany przez uczestników "małym triathlonem". Wśród zawodników, którzy pływali w Zatoce Gdańskiej i biegali po Bulwarze Nadmorskim, najbardziej wyróżnili się: Konrad Biedrawa, Michał Oliwa, Małgorzata Szczerbińska i Mateusz Rak.

Zawody odbywały się w trzech kategoriach: młodzieżowych, gdzie do pokonania było 200 m w wodzie i 1 km biegu oraz 400 m pływania i 2 km biegu, a także OPEN, czyli 1 km pływania i 5 km biegu.

- W dwóch pierwszych wyścigach wzięło udział ponad 60 najmłodszych zawodników, co bardzo cieszy. Podstawowym założeniem imprezy była aktywizacja młodych miłośników aktywności fizycznej i to się udało - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jako pierwszi na trasę wyruszyli najmłodsi (10-12 lat). Inaugurujący imprezę wyścig wystartował w samo południe. Najszybszy okazał się 12-ltni Konrad Biedrawa z Rumi, który na mecie zjawił się po 6 min i 38 sekundach rywalizacji. Drugie miejsce zajęła Alicja Kowalczyk (Starogard Gdański) - czas 6:56, a trzecią pozycję Milan Marzec z Gdyni - 7:34.

Drugą kategorię (12-16 lat) wygrał Michał Oliwa ze Szczecina - 12:23. Tuż za nim znaleźli się Marek Strachota (Myślibórz) - 13:37 oraz Wojciech Pawliszyn z Rumi - 13:50.

- Aquathlon to świetna forma rekreacji. Wiele osób swoją przygodę z triathlonem zaczyna właśnie od aquathlonu - mówi Piotr Netter, dyrektor Aquathlon Gdynia 2014.

W kategorii open wystartowały 24 panie. Dystans najszybciej pokonała 23-letnia Małgorzata Szczerbińska z Malborka - 33:24. Na drugiej pozycji uplasowała się Magdalena Mielnik z Olsztyna - 36:02, a na trzeciej Anna Goździejewska (Łupstych) - 39:40.

Na tym samy dystansie rywalizowało 76 mężczyzn. 28 min. i 57 sekund potrzebował na dotarcie do mety Mateusz Rak z Rumi. Drugie miejsce na podium zajął Jacek Śliwiński - 32:19, a trzecie Tomasz Spaleniak z Dobrzewina.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI AQUATHLONU GDYNIA 2014

Organizatorami imprezy była agencja Sport Evolution, związana również m.in. Herbalife Triathlon Gdynia, a także przyszłorocznego Ironman 70.3 oraz Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.