Trójmiejscy biegacze pożegnali wakacje

mik
28 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Upalna pogoda nie odstraszyła uczestników kolejnych biegów parkrun w Trójmieście. Upalna pogoda nie odstraszyła uczestników kolejnych biegów parkrun w Trójmieście.

W ostatnich wakacyjnych biegach parkrun w Trójmieście wzięło udział ponad 300 zawodników. Do stałego składu dołączyli, odwiedzający nadmorskie kurorty, mieszkańcy Australii czy Irlandii. W przyszłym tygodniu ze względu na próbę bicia rekordu frekwencji w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana nie odbędzie się bieg w drugiej gdańskiej lokalizacji.

W parku im. Ronalda Reagana zjawiło się 110 biegaczy, którzy tradycyjnie mierzyli się z 5-kilometrową trasą. Wśród pań pierwsza była Louise Weldon, która uzyskała czas 18 minut i 28 sekund. Jest to drugi najlepszy wynik wśród kobiet w ponad czteroletniej historii parkrun Gdańsk. Dwa kolejne miejsca przypadły siostrom Tuwalskim - Elżbieta uzyskała czas 19:30, a Małgorzata wpadła na metę 10 sekund później.

Natomiast najszybciej trasę w parkrun Gdańsk pokonał Michał Wojnowski, który osiągnął czas 17:29. Na dalszych miejscach znaleźli się Mateusz Moderhak (17:44) i Tomasz Bagrowski (18:05).

W drugiej gdańskiej lokalizacji wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska II na starcie stanęło 87 biegaczek i biegaczy. Stawka walczących o pierwszą lokatę była niezwykle wyrównana. W czasie 19:32 zwyciężył Jan Paweł Chlebowski, drugi był Marek Wiergowski (19:38), a najniższe miejsce na podium przypadło Adamowi Grzystkowi (19:40).

U pań bezapelacyjnie najlepsza była 14-letnia Julia Wiergowska z rezultatem 21:30. Druga z dużą startą do zwyciężczyni była Magdalena Grzywacz (24:05), a kolejne miejsce zajęła Anna Paprocka (25:46).

W Gdyni, podobnie jak w pierwszej z gdańskich lokalizacji, na starcie pojawiło się 110 biegaczy. Aż pięcioro z nich uzyskało czas poniżej 18 minut. Świetny czas uzyskał Michał Ceklarz (17:07), drugi był Tomasz Bogusz (17:46), a trzeci Jerzy Trzebiatowski (17:48).

Wśród pań nie ma mocnych na Darię Szewczyk, która wygrała z wynikiem 21:19. Było to jej 53. zwycięstwo w Gdyni. Drugą pozycję zajęła Laura Szewczyk (21:40), a kolejne miejsce uzyskała Kamila Szulc (22:40).

Za tydzień podczas biegu parkrun Gdańsk w parku im. Ronalda Reagana odbędzie się próba bicia rekordu frekwencji i dlatego bieg w Zakoniczynie nie zostanie rozegrany. Podczas rekordowego biegu również uczestnicy będą mogli wspomóc Ignasia Sadowskiego, na którego będą zbierane fundusze.

Biegi parkrun odbywają się w ponad 30 miastach Polski. Łącznie na całym świecie jest ponad 850 lokalizacji, które organizowane są w 11 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii. Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.