Popłyń w wyścigu dookoła sopockiego molo

2 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Na starcie pierwszej tegorocznej edycji Timex Cup stanęło 131 pływaków. Na starcie pierwszej tegorocznej edycji Timex Cup stanęło 131 pływaków.

Drugi z serii trzech wyścigów pływackich dookoła sopockiego molo Timex Cup 2016 odbędzie się w sobotę. Start na dystansie około 1200 metrów planowany jest na godz. 12. Udział w imprezie kosztuje 10 zł, a dla posiadaczy Karty Sopockiej 5 zł.

Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów, w godz. 9:00-11:30, przy Barze Rybitwa, przy wejściu na plażę nr 23. Start wyścigu odbędzie się w samo południe.

Do pokonania uczestnicy będą mieli dystans ok. 1200 metrów, a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał sopocki WOPR. Każdy, kto ukończy rywalizację otrzyma pamiątkowy medal, przewidziane są również nagrody.

W LIPCU ODBYŁ SIĘ PIERWSZY WYŚCIG TIMEX CUP 2016 - SPRAWDŹ WYNIKI

W pierwszej odsłonie tegorocznego Timex Cup wzięło udział 131 pływaków i pływaczek z całej Polski. Pierwszy na lądzie zameldował się Marcin Rżyski, zawodnik AZS UWM Olsztyn, który z wody wyszedł po 15 minutach i 30 sekundach rywalizacji. Przypomnijmy, że finalista mistrzostw Polski na dystansie 200 metrów stylem motylkowym zwyciężył w zeszłorocznym cyklu Timex Cup.

Wśród kobiet najszybsza okazała się zawodniczka kadry narodowej młodzików Zofia Wykrzykowska z UKS 7 Sopot.

Ostatnia odsłona sopockiego cyklu odbędzie się 20 sierpnia. Przypomnijmy, że uczestnicy za starty i zdobyte miejsca otrzymują punkty do klasyfikacji generalnej, w której liczyć się będzie wynik uzyskany w dwóch lepszych startach. Aby być klasyfikowanym, należy więc wziąć udział przynajmniej w dwóch wyścigach. Wpisowe wynosi 10 zł, dla posiadaczy Karty Sopockiej to koszt o połowę mniejszy.

MOSiR Sopot wyścigi pływackie ma w swojej wakacyjnej ofercie już od 14 lat. Imprezę wspierają firmy Timex i Ziaja.