Graj bezpłatnie w turniejach siatkówki plażowej

3 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Nikon Cup rozgrywany będzie do końca wakacji. Nikon Cup rozgrywany będzie do końca wakacji.

Turnieje siatkówki plażowej wystartowały w Trójmieście. W Ziaja Cup i Nikon Cup i Ziaja Cup można grać bezpłatnie i wygrywać nagrody. Są zawody w formule otwartej oraz dla młodzieży. Sopot zaprasza na rozgrywki w piątki i soboty, a Gdańsk w niedziele.

Pierwsze turnieje siatkówki plażowej lata 2017 na sopockiej plaży rocznika 2000 i młodsi oraz kategorii open z cyklu Ziaja Cup organizowane przez sopocki MOSiR odbywały się przy ciągle padającym deszczu i lekkim wietrze, który nie utrudniał gry.

Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoką formę sportową oraz ogromny hart ducha. W turnieju kadetów z rocznika 2000 i młodsi świetne wrażenie zrobiła para gdańskiego Trefla Dawid Pawlun, Jakub Kraut, którzy zdeklasowali rywali i zachwycili dojrzałą i mądrą grą. W meczu o pierwsze miejsce pewnie pokonali mocną parę z Gdyni, Michała AmbroziakaPiotra Heninga 21:15. Trzecie miejsce przypadło parze dziewcząt z Alpatu Gdynia - Julii KamerceWiktorii Andrychowicz, które w meczu o trzecie miejsce do 19 pokonały parę mieszaną z Gdyni - Katarzynę MarszewskąZbigniewa Borka.

W turnieju głównym, w kategorii open z cyklu Ziaja Cup w finale spotkały się pary, które wcześniej los skojarzył w jednej grupie. Bracia Piotr i Sławomir Wrzosek po emocjonującym meczu grupowym 26:24 pokonali młodych kadetów Trefla Gdańsk Krauta i Pawluna. W późniejszym spotkaniu finałowym, po początkowej przewadze młodzieży górę wzięło doświadczenie braci Wrzosków, którzy zwyciężyli 21:15. W meczu o trzecie miejsce także spotkały się pary, które wcześniej grały w grupie. Krakowianie Sebastian SłomianMarcin Lasoń pokonali sopocian, braci Sebastiana i Daniela Kosków 21:19, aby później, w meczu o pozycję końcową ulec 15:21. Imprezę wsparły firmy: Ziaja oraz Timex.

Kolejny turniej w piątek, bezpłatne zapisy od godz. 10, wejście na plażę nr 23 w Sopocie. Wtedy zmierzą się roczniki 2000 i młodsze, natomiast w sobotę, w tym samym miejscu i o tej samej porze zostanie rozegrany turniej w kategorii open.

Na Letnim Stadionie PGE odbyła się inauguracja cyklu Plaża Open. Wśród mężczyzn najlepsza okazał się para Piotr ŁukasikMarcin Ociepski. W finale imprezy pokonali Bartłomieja DzikowiczaAdama Parceja 21:10 i 21:17. Natomiast wśród pan zwyciężyły Magdalena Rapacz-MatrasSandra Szychowska. W finale ich wyższość uznały Magdalena SaadIzabelą Błasiak 21:15, 23:21.

Turniej w Gdańsku rozpoczął cykl, który w kolejnych tygodniach będzie kontynuowany w Zamościu, Łodzi, Rybniku i Białymstoku.
Wystartowała szósta edycja rozgrywanego na plaży w Brzeźnie Nikon Cup. I już w pierwszym turnieju przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. W każdą niedzielę wakacji, na trzech boiskach siatkówki plażowej odbywają się mecze w kategorii open i zawodników z rocznika 1999 i młodszych.

Pula nagród w wysokości 20 000 złotych i aparaty fotograficzne dla najlepszych zawodników to nagrody w gdańskim turnieju. Wpisany na stałe w kalendarz siatkarskich imprez turniej, oprócz wieloletnich uczestników, co roku przyciąga nowych, chcących spróbować sił w Gdańsku siatkarzy plażowych.

Inauguracyjne zmagania, ze względu na utrudniający momentami grę silny wiatr, wymagały od zawodników wykazania się doskonałą techniką i najwyższym poziomem umiejętności, zapewniając tym samym wiele emocji. W kategorii open, podczas rywalizacji 34 duetów, w tym jednej pary mieszanej, triumfowali Jakub SulimaMarcin Końpa, wyprzedzając Pawła PietrewiczaMarka Rogińskiego. Trzecie miejsce należało do Mateusza ChylaMarcina Radziewicza.

Zwycięstwo w rywalizacji roczników 1999 i młodszych wywalczyli Bartosz WeberSzymon Trojański, na co dzień zawodnicy Lotosu Trefla Gdańsk, którzy pokonali ostatecznie klubowych kolegów Jakuba KrautaDawida Pawluna. Za nimi uplasowali się Błażej BaryłaMikołaj Lange z GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Kolejna niedziela na plaży w gdańskim Brzeźnie należeć będzie do pań. Zmierzą się one w specjalnej rozgrywce. Udział w Nikon Cup jest bezpłatny. W poszczególnych kategoriach nie mogą jednak wystartować więcej niż 24 zespoły - o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Każda z drużyn powinna składać się z dwóch zawodników. Zapisy bezpośrednio przed turniejem w biurze zawodów, od godziny 11:00 do 11:30.