Trojmiasto.pl najlepsze w turnieju mediów

red
1 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Reprezentacja Trojmiasto.pl drugi raz z rzędu wygrała plażowy turniej mediów Ziaja Cup. Reprezentacja Trojmiasto.pl drugi raz z rzędu wygrała plażowy turniej mediów Ziaja Cup.

Po czterech latach przerwy piłkarskie reprezentacje trójmiejskich mediów ponownie wybiegły na sopocką plażę, żeby rywalizować o puchar Ziaja Cup. Ku naszej uciesze zwycięstwo w turnieju inaugurującym sezon letni padło łupem redakcji Trojmiasto.pl, która z kwitkiem odprawiła wszystkich rywali. Tym samym obroniliśmy tytuł z 2013 roku.

Do tegorocznej rywalizacji przy sopockim molo zobacz na mapie Sopotu przystąpiły cztery reprezentacje. Obok Trojmiasto.pl o triumf w turnieju walczyły zespoły: Gazety Wyborczej Trójmiasto, Dziennika Bałtyckiego i Radia Gdańsk. Drużyny rozegrały po trzy spotkania, w systemie gier "każdy z każdym". Jeden mecz trwał 14 min (dwie połowy po 7 minut).

W meczu otwierającym zmagania w Ziaja Cup 2017 zmierzyły się zespoły Gazety Wyborczej i Radia Gdańsk. Ci pierwsi nie dali szans radiowcom i wygrali swój inauguracyjny mecz 3:0. W drugim spotkaniu turnieju reprezentacja Trojmiasto.pl w składzie: Piotr Czajkowski, Michał Dolny, Michał JelionekPaweł Landowski, sprawdziła formę Dziennika Bałtyckiego. Przystąpiliśmy do turnieju bez rezerwowych, ale to nie przeszkodziło nam w pewnej wygranej 4:1 na początku turnieju. Do dwóch bramek Dolnego, po jednej dołożyli Jelionek i Czajkowski.

SREBRNY MEDAL TROJMIASTO.PL W TURNIEJU PRESS CUP

Druga seria spotkań rozpoczęła się od podziału punktów między Gazetą Wyborczą Trójmiasto a Dziennikiem Bałtyckim. Ich rywalizacja zakończyła się wynikiem 1:1. Trojmiasto.pl podejmowało - walczące o zachowanie szans na zwycięstwo w całym turnieju - Radio Gdańsk. Po trudnym meczu ograliśmy radiowców 2:0. Na listę strzelców ponownie wpisali się Czajkowski i Jelionek.

W finałowym meczu zmierzyliśmy się z Gazetą Wyborczą, która do zwycięstwa w Ziaja Cup potrzebowała trzech punktów. Odważna gra naszych rywali nie przyniosła jednak zamierzonego celu i ostatecznie po dwóch trafieniach Michała Jelionka, który tym samym ponownie został królem strzelców turnieju, przegrali 1:2. A to oznaczało, że reprezentacja Trojmiasto.pl z kompletem punktów wygrała turniej Ziaja Cup. Mecz o trzecie miejsce zakończył się wygraną Radia Gdańsk.

Imprezę wsparły firmy: Ziaja i Timex. Więcej o wydarzeniach organizowanych przez MOSiR Sopot przeczytasz na stronie www.mosir.sopot.pl.