Uczestnicy parkrun poczuli wiosnę

31 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Pogoda nie potwierdziła biegaczom podczas ostatniego parkruna, że mamy środek zimy. Pogoda nie potwierdziła biegaczom podczas ostatniego parkruna, że mamy środek zimy.

Uczestnicy biegów Parkurn Gdynia i Gdańsk mają za sobą ostatni, styczniowy start. Pogoda sprawiła, że mogli poczuć się w nich jak na początku wiosny. Do mety w obu lokalizacjach dotarło ponad 320 biegaczy. Najszybsi wśród nich byli Piotr Polus oraz Piotr Dembicki.

Choć do wiosny jeszcze dużo czasu, to pogoda sprawiła, że biegacze startujący w Parkrun Gdynia i Gdańsk mogli poczuć się podczas ostatnich startów jakby była tuż za rogiem.

W Parku Reagana, wśród 156 uczestników znalazło się 20 osób, które zadebiutowały w gdańskim cyklu. Na trasie nie zabrakło również biegaczy w klubowych koszulkach, zwłaszcza widoczni byli przedstawiciele KUJATT Runners Team i KS Pidrina Gdynia.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Piotr Polus. W pierwszym swoim biegu w gdańskiej lokalizacji potrzebny był mu do tego czas 17 minut i 51 sekund. Sześć sekund później na mecie pojawił się Łukasz Stacherski. Trzecią pozycję wywalczył Rafał Gajewski - 18:11.

PEŁNE WYNIKI 205. PARKRUN GDAŃSK

Wśród pań 55. zwycięstwo w Parkrun Gdańsk wywalczyła Małgorzata Tuwalska. Zapewnił jej to czas 20:16. Na drugiej pozycji znalazła się jej siostra, Elżbieta Tuwalska - 22:01. Trzeci stopień podium zajęła Izabela Konecko - 22:58.

Klasyfikacja generalna panów

Biegiem numer 212 zakończyli styczniowe spotkania parkrunowe uczestnicy gdyńskiego cyklu. W pięciu biegach tego roku udział wzięło w tej lokalizacji 739 osób. To nowy rekord miesięczny w czteroletniej historii Parkrun Gdynia.

Również średnia na bieg wyszła imponująca - prawie 148 uczestników. Tylko w listopadzie ubiegłego roku było lepiej.

Bieg wygrał, odnosząc trzecie parkrunowe zwycięstwo, Piotr Dembicki - 17:45, wyprzedzając Konrada Zalewskiego - 17:57 i trzeciego Tomasza Bogusza - 18:01.

PEŁNE WYNIKI 212. PARKRUN GDYNIA

Najszybszą panią była natomiast debiutantka Aleksandra Baranowska-Trzasko - 20:04, za którą linię mety przekroczyły Magdalena Gańska, z nowym rekordem osobistym 20:20 oraz Daria Szewczyk - 21:22. Łącznie w sobotę na Bulwarze Nadmorskim ustanowione zostały 23 rekordy osobiste.