W Gdyni poznaliśmy MP w koszykówce 3x3

20 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Podczas finałowego turnieju MP w koszykówce 3x3 w Gdyni odbył się efektowny konkurs wsadów. Podczas finałowego turnieju MP w koszykówce 3x3 w Gdyni odbył się efektowny konkurs wsadów.

Reprezentanci Gdańska i Łodzi, występujący pod oryginalną nazwą Długa Kromka Słoniowatego Krissa wygrali trzecie mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3, które odbyły się na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Dzięki temu Paweł Strychalski, Krzysztof Białkowski, Paweł Pawłowski i Marcin Wilk będą reprezentować Polskę w turnieju kontynentalnym w Pradze i finale cyklu 3x3 EuroTour w Budapeszcie.

Zespół reprezentujący w rozgrywkach Gdańsk i Łódź rozkręcał się z każdym kolejnym starciem, eliminując w ćwierćfinale faworyzowaną ekipę SKS Basketmania Starogard Gdański, z koszykarzem Polpharmy Michaelem Hicksem w składzie. W finale Długa Kromka Słoniowatego Krissa nie miała już większych problemów z pokonaniem Da Burnin Banana z Wrocławia 16:4.

Impreza odbyła się na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Impreza odbyła się na Skwerze Kościuszki w Gdyni.
Obok rozgrywek finałowych mistrzostw Polski toczyła się również walka chłopców w kategorii U-12. Do rozgrywek na obniżonych koszach zgłosiło się 10 zespołów, które podzielone na dwie grupy grały od samego rana do późnego popołudnia. Wynik finału - 7:6 dla ekipy 4 Byki z Gdyni, które wygrały po dogrywce, dobitnie świadczy o zaciętości zmagań. Zwycięski zespół zagrał w składzie: Michał Lis, Piotr Lis, Adrian PajkertStanisław Greczyło. Druga lokata przypadła Energetycznym Staruszkom Gdynia w składzie: Jerzy Kwidzyński, Michał Ostrowski, Sebastian MuntowskiPiotr Lis, a najniższe miejsce na podium zajęli Sharks Gdynia - Iwo Olender, Krzysztof Muńko, Jakub SkwarłoMartyn Balandowski.

Kategorie U-12 kobiet zdominowały zespoły z Katowic - zwyciężył ADHD Katowice w składzie: Katarzyna Swoboda, Julia NowakowskaMałgorzata Mykała, drugie miejsce przypadło Puszystym Katowice: Marta Thammavong, Michalina Mofina, Roksana Kasperska, a trzecie zajęła ekipa Atomowe Żule Katowice: Hanna Oleksy, Zuzanna Skawińska, Marta SczendzinaNikol Trznadel.

W kategorii U-14 kobiet triumfowały zespoły z Gdyni - VBW GTK Gdynia w składzie: Dominika Skrocka, Natalia RyngJulia Manikowska. Druga lokata przypadła ich koleżankom z VBW GTK 2 Gdynia: Anna Markowska, Patrycja Gałka, Dominika Stani, a trzecią zajęły Bez Szans Katowice: Katarzyna Fiedukiewicz, Alicja FrycKarolina Papoń.

W kategorii U-14 mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy Białych murzynów Katowice w składzie: Kamil Swoboda, Przemysław Granek, Piotr Mitas. Drugie miejsce na podium zgarnął zespół Myfflony Katowice: Łukasz Szołtysek, Kacper Kingsford, Alan DelattreAleksander Hora, a trzecie Sharks Gdynia: Piotr Sadowski, Stanisław Konopka, Nikodem Piotrowicz.

Wśród dziewcząt zgłoszonych do kategorii U-16 kobiet najlepsze okazały się zawodniczki SKS Starogard Gdański, które wystąpiły w składzie: Anna Kraciuk, Kinga Deruś, Justyna Kondratowicz, Dorota Ciałek. Tuż za nimi uplasował się zespół Wielkie Joł Katowice: Paulina Dąbkowska, Alicja Janczewska, Katarzyna Łysik, Weronika Żebrowska, a na najniższym stopniu podium stanął Logotyp złoty Katowice: Ewa Gałązkiewicz, Natalia Lewandowska, Paulina Kaszuba, Natalia Przeniczka.

W kategorii U-16 chłopców najlepsze okazały się Gwoździe Starogard Gdański: Krystian Reszka, Przemysław Michałowski, Szymon TylkowskiPatryk Smugała, za ich plecami znaleźli się My tylko po koszulki Katowice: Błażej Orpel, Adrian Kędzior, Daniel KonecznyŁukasz Lewiński, a trzecie miejsce przypadło ekipie GTK Gdynia: Mateusz Jankowski, Jakub Szulc, Adam Jęczmień, Jakub Wicki.

W kategorii U-18 mężczyzn najlepszą ekipą została Błaczuga Gdańsk: Tomek Sitko, Oskar Plener, Mikołaj Witkowski, Błażej Szymichowski, druga lokata przypadła GTK Gdynia: Konrad Jarociński, Maurycy Cendrowski, Maciej Pęksyk, a trzecie miejsce zajęła drużyna Ja też miałem zasady Sopot: Maximillian Sokoł, Jacek Pałubicki, Jakub Lewandowski.

W kategorii Open Kobiet zwyciężył zespół No Name Gdynia, który wystąpił w składzie: Joanna Maryniewska, Dominika OlędzkaKamila Podgórna, drugie miejsce powędrowało do Czadowych babek Gdynia: Patrycja Szelągowska, Aleksandra Witkowska, Paulina Rojek, Ewa Greczyło, a trzecie przypadło Triple Trouble Olsztyn: Paulina Rek, Anna Grzędzińska, Daria Mokańska, Maja Hain.

Mecz pokazowy koszykówki na wózkach. Mecz pokazowy koszykówki na wózkach.
W kategorii +35 mężczyzn najlepsi byli zawodnicy Steam Gdynia w składzie: Maciej Hałas, Tomasz Mrzygłód, Adam MałaczekSebastian Jabłoński. Drugie miejsce zajęli Old Sharks Gdynia: Tomasz Załucki, Olaf Olender, Piotr Nawrocki, a trzecie Jedzie Jadzia Gdańsk: Marcin Skorupski, Rafał Grochowski, Piotr CirockiJarosław Migdalski.

Tradycyjnymi punktami turnieju były konkursy. Najlepszym strzelcem w rzutach za 3 punkty okazał się Hicks, który w finale trafił 10 z 15 prób. Natomiast w konkursie wsadów triumfował Maciej "Paprot" Paprocki.

Podczas gdyńskich zmagań rozegrano również mecze towarzyskie, w których zmierzyli się w wewnętrznym pojedynku zawodnicy na wózkach z sekcji Trefl Sopot, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku z Marynarką Wojenną oraz Radio Gdańsk z zespołem reprezentującym cumującego tuż obok boisk meksykańskiego Cuauhtemoca. Ostatnim spotkaniem towarzyskim był mecz samorządowców, w którym radni miasta Gdynia potykali się z Samorządem Województwa Pomorskiego.

Turniej był wspierany przez miasto Gdynia.

Opinie (1)

• Sharks Gdynia

Gratulacje. SHARKS Gdynia na podium aż w trzech kategoriach wiekowych. U12, U14 i +35.