W parkrun biegali i nagradzali

26 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Ponad 300 osób uczestniczyło w kolejnej odsłonie cotygodniowych biegów parkrun w Gdańsku i w Gdyni. W Parku Reagana najszybsi byli Elżbieta Tuwalska i Tomasz Jankowiak, zaś na Bulwarze Nadmorskim dystans 5 km najszybciej pokonali Daria Szewczyk i Adam Głogowski. W Gdańsku dokonano podsumowania poprzedniego trzeciego sezonu cyklu i nagrodzono jego najlepszych uczestników, a także wolontariuszy. Kolejne biegi już w sobotę o godz. 9.

W Gdańsku biegacze czwarty sezon parkrun rozpoczęli przed dwoma tygodniami. Podczas jego drugich zawodów dokonano podsumowania poprzedniej edycji. Przed startem najlepsze biegaczki oraz biegacze w rocznej klasyfikacji punktowej otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów i organizatorów. Wśród pań wygrała Anna Gruźlewska. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Tuwalska. Trzecie miejsce przypadło reprezentantce Akademii Biegania - Agnieszce Turskiej. Natomiast wśród panów pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Kalinowski. Drugą pozycję w klasyfikacji rocznej osiągnął Tomasz Bagrowski (Radość Biegania), a trzecie miejsce trafiło do Tomasza Jankowiaka.

PARKRUN GDAŃSK WBIEGŁ W CZWARTY SEZON

Nagrodzeni zostali również uczestnicy w kategoriach wolontariusz oraz junior roku. Nagroda za wolontariat została przyznana Agacie Masiulaniec oraz Wiktorowi Szucy. Natomiast "juniorkiem" roku został Dominik Szwed, a juniorem Jakub Kisieliński. Tradycyjnie rozdano uczestnikom koszulki za przebiegnięcie 10, 50 i 100 biegów parkrun.

Podczas samego biegu najszybciej ze 176 uczestników, 5 km pokonał Tomasz Jankowiak z wynikiem 17:48. Na mecie zaraz za nim zameldowali się Piotr Pietrzak (17:53) i Michał Wysłouch (18:25). W rywalizacji pań najlepsza była Elżbieta Tuwalska z wynikiem 21:34. Druga finiszowała Julia Wiergowska, która ustaliła nowy rekord osobisty z czasem 21:42. Trzecia była Małgorzata Iwan (21:47), której do nowej życiówki zabrakło 4 sekund!

SPRAWDŹ PEŁNE WYNIKI 154. PARKRUN GDAŃSK

W Gdyni rywalizowało 137 miłośniczek i miłośników biegania. Najlepszy wynik (17:20) uzyskał Adam Głogowski, który imponuje skutecznością wygrywania. W szóstym starcie triathlonista odniósł bowiem szóste zwycięstwo. Na mecie uzyskał 17:20. Siedem sekund później na mecie zameldował się Paweł Miziarski z Rundy, a na najniższym stopniu podium znalazł się Tomasz Bogusz z nowym rekordem życiowym 17:59.

Wśród kobiet zwyciężyła Daria Szewczyk, która odniosła jedenasty triumf, a w dodatku ustanowiła nowy rekord życiowy (20:22). Druga była Olga Potocka z czasem 22:43, a trzecie miejsce zajęła Lena Kostrzewa (24:17).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 160. BIEGU PARKRUN GDYNIA

W biegach parkrun może wystartować każdy. Wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9, w 13 miastach Polski i 400 lokalizacjach na całym świecie (Australia, Dania, Irlandia, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Rosja, USA, Wielka Brytania). W Trójmieście ich gospodarzami są Gdańsk i Gdynia.

Biegi odbywają się równocześnie w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.