Parkrun Polska będzie świętować 5-lecie

9 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
W sobotę odbędą się obchody 5-lecia Parkrun Polska. W Trójmieście ich lokalizacją będzie Parkrun Gdynia na Bulwarze Nadmorskim. W sobotę odbędą się obchody 5-lecia Parkrun Polska. W Trójmieście ich lokalizacją będzie Parkrun Gdynia na Bulwarze Nadmorskim.

Pogoda, która zatrzymuje niektórych spacerowiczów w domu okazuje się idealną do biegania. Potwierdziło to niemal 320 biegaczek i biegaczy, którzy w sobotę wzięli udział w trójmiejskich biegach Parkrun. Zachmurzone niebo, brak wiatru i maksymalnie 12 stopni Celsjusza zachęciły uczestników do sprawdzenia swoich umiejętności. Kolejne starty na Bulwarze Nadmorskim, w Parku Reagana oraz przy zbiorniku Świętokrzyska II w sobotę, o godz. 9.

Przed biegiem parkrun Gdańsk oklaskami powitano na starcie Janka Skopczyńskiego, który obok 10-letniego Dominika Szweda jest najmłodszym uczestnikiem cosobotnich biegów z setką zaliczonych parkrunów.

Najszybciej 5 km pokonał Patryk Gierjatowicz w czasie 16:57. Polak, który na co dzień mieszka w Edynburgu, może pochwalić się życiówką w maratonie na poziomie 2 godzin i 20 minut, co czyni go jednym z lepszych biegaczy w Polsce na królewskim dystansie. Drugi był Tomasz Bagrowski (18:27), a trzeci Michał Wysłouch z wynikiem 18:42.

PEŁNE WYNIKI 239. PARKRUN GDAŃSK

Wśród kobiet najlepsza były siostry. Elżbieta Tuwalska wygrała z czasem 19:54, natomiast druga Małgorzata Tuwalska potrzebowała do pokonania 5 km 20 minut i 4 sekund. Na najniższym stopniu podium znalazła się Jagoda Poszytek, która linię mety minęła po 22 minutach i 38 sekundach biegu.

3. Hubert Kowalik - 2790 pkt.

W gdańskiej lokalizacji wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska II w rywalizacji uczestniczyły 73 osoby. Podobnie jak tydzień wcześniej wygrał Łukasz Stachowiak (17:12). Niecałą minutę później na mecie był Adam Baranowski (18:01), trzecią pozycję zajął Łukasz Pomagruk z rezultatem 19:19.

PEŁNE WYNIKI 10. PARKRUN GDAŃSK-POŁUDNIE

U pań najszybsza była Agnieszka Baranowska (21:29), której do nowego rekordu życiowego zabrakło 8 sekund. Druga była Agnieszka Stencel (22:48), a trzecie miejsce zajęła Magdalena Grzywacz (23:32).

3. Słąwoimir Kuncewicz - 594 pkt.

Na Bulwarze Nadmorskim triumfował Sebastian Sikora z czasem 17:16. Z 9-sekundową stratą do zwycięzcy zmagania ukończył Paweł Pacholec, a trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Boguszowi z wynikiem 17:42.

PEŁNE WYNIKI 247. PARKRUN GDYNIA

Wśród pań wygrała Adrianna Lipko z rezultatem 21:26. Na kolejnych miejscach znalazły się Kamila Szulc (23:15) oraz Ewa Raczyńska (24:00).

W najbliższą sobotę Parkrun Polska będzie obchodził jubileusz 5-lecia, a centralne uroczystości odbędą się w ramach gdyńskiego parkrunu.

Biegi Parkrun odbywają się w 38 miejscach Polski. Łącznie na całym świecie jest blisko 997 lokalizacji, które organizowane są w 13 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii. Aby wystartować w biegach Parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.

• 15 4

• To wszystko na co cię stać sfrustrowany pisiorze?

• 1 5

• (1)

Cytat: ,,Najszybciej 5 km pokonał Patryk Gierjatowicz w czasie 16:57. Polak, który na co dzień mieszka w Edenburgu...''

Pytanie: Naprawdę w Edenburgu? Czy jednak w Edynburgu?

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

• 6 0

• czasy

Czasy w Gdansku tak naprawde były inne -wkradł się błąd.

• 1 0

• ja

i nawet moj maz na zdjeciu :)

• 2 1

• sr*krun w riviera silver hause oliwia gacie sczy tałer obok baltik plazy. Niedaleko londka zdroju

koło menczesteru. podczas bike racingu niedaleko sr*te boardingu.

• 3 11

• z okazji takiego swieta chyba zamkną całe trojmiasto.

• 3 1

• Facet w rajtuzach - nic dodać, nic ująć. Obciach i wiocha. Czekam na ataki ze strony tych niby seksownych.

• 1 12

• Brak poszanowania mieszkańców (2)

Witam, biegacze a w zasadzie organizatorzy zachowują się jak terroryści. Zapominają, że okoliczni mieszkańcy także korzystają z obiektów wokół których odbywają się biegi. Wystarczyło by rozwiesić informację o odbywających się zawodach ( tak robią wędkarze) a inni trenujący biegi dostosowaliby swój plan treningowy tak aby nikt sobie nie przeszkadzał. Argument pt. nas jest więcej a Ty jesteś jeden, jakiego użył wobec mnie jeden z organizatorów jest raczej słaby.

• 1 8

• nie wiem jak w Gdyni

ale w Gdańsku takie info znajduje się przy wejściu nr 4 do parku Regana.

• 5 0

• ale w czym problem?

przecież nikt nie zabrania Ci biegać w czasie kiedy odbywa się parkrun. Poza startem i pierwszymi 2-3 minutami gdzie faktycznie na trasie jest tłum i trzeba przyznać, że trasa jest zablokowana to jest spokojnie.
      No i można bez problemów biegać po wydeptanej trasie obok ścieżki dla rowerów.