121. rocznica nadania praw miejskich dla Sopotu na sportowo

8 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Blisko 130 osób ukończyło bieg na 7 kilometrów, który rozegrano po sopockich błoniach dla uczczenia 121. rocznicy nadania praw miejskich. Blisko 130 osób ukończyło bieg na 7 kilometrów, który rozegrano po sopockich błoniach dla uczczenia 121. rocznicy nadania praw miejskich.

Ponad 300 osób uczciło 121. rocznicę nadania praw miejskich dla Sopotu na sportowo. Bieg na 7 km zakończył się zwycięstwem Krzysztofa Zielińskiego, a w rywalizacji pań najlepsza okazała się Natalia Ruchlewicz. Dzieci i młodzież mierzyły się z dystansami od 200 do 600 metrów. Jako że trasa została wytyczona po miejscowych błoniach, udało się uniknąć utrudnień w ruchu drogowym, a tym samym korków.

Sprawdź inne oferty startów i zajęć dla aktywnych w weekend 8-9 października

Jeśli startujesz w biegu, to wolisz, jeśli odbywa się on w:

- Udało nam się zorganizować imprezę przy pięknej i słonecznej pogodzie. Na mecie uczestnicy biegu otrzymywali unikatowy medal, ciepłą herbatę oraz banany. Za miejsca 1-3 w 16 kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji open były statuetki i nagrody rzeczowe. Wsparli nas: Ziaja i Trefl. Rywalizacja odbyła się na różnorodnej i urokliwej trasie terenu sopockich błoni wraz z obiegnięciem Ergo Areny. Wszystko odbyło się poza drogami publicznymi, bez blokowania ruchu - mówi nam Józef Kamiński, wicedyrektor MOSiR Sopot, który Sopocką Jesień 7 organizował wspólnie z The North Event i BlackandYellow.
Sopocka Jesień 7 - trasa Sopocka Jesień 7 - trasa
Bieg kończył tegoroczną rywalizację w ramach Sopockich 4 Pór Roku, a jednocześnie upamiętniał 121. rocznicę nadania praw miejskich dla Sopotu. Został wytyczony na 3,5-kilometrowej rundzie. Jako że trasa wiodła po miejscowych błoniach, udało się uniknąć utrudnień w ruchu drogowym.

Z głównym dystansem 7 kilometrów zmierzyło się 128 osób. Najszybsi byli gdynianie. Wygrał Krzysztof Zieliński (Talexiaki) w czasie 22:47.61 przed Kamilem Trzaskalskim (Hapag-Lloyd-Running Crew) - 23:35.29.

W biegach dla dzieci i młodzieży uczestniczyło blisko 200 startujących W biegach dla dzieci i młodzieży uczestniczyło blisko 200 startujących
Natomiast wśród pań najlepsze były zawodniczki ze Sztumu. Na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej finiszowała Natalia Ruchlewicz, która tym sam okazała się najlepszą kobietą - 27:04.73, a za nią uplasowała się Elżbieta Kuschbik - 28:02.92.

Dzieci i młodzież rywalizowali kolejno w biegach: Mini Malucha, Malucha i Młodzieżowym na dystansach od 200 do 600 metrów. W 8 kategoriach wiekowych sprawdziło się blisko 200 uczestników.

Najmłodsi rywalizowali na dystansach od 200 do 600 metrów. Najmłodsi rywalizowali na dystansach od 200 do 600 metrów.