stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

13. Piesza wędrówka z rodziną

Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych, rodzinnych wędrówek w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Trzynasty i zarazem  ostatni tegoroczny spacer odbędzie się w niedzielę, 6 grudnia. Mikołajkowa data to dobra okazja aby zapoznać się z oliwską Doliną Elfów i przy okazji spotkać tam tajemniczego gościa, paradującego przez wzgórza z workiem prezentów dla najmłodszych. 6 km pętlę rozpoczynamy i kończymy spod Dworu Oliwskiego.

1. Cele zajęć:

- Popularyzacja rekreacji ruchowej, jako jednego z elementów zdrowego trybu życia.
- Promowanie aktywności fizycznej wśród rodzin z dziećmi oraz osób starszych
- Aktywizacja mieszkańców Miasta Gdańska.

2. Do kogo skierowana jest trasa:

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać w nosidełku. Z uwagi na dość wąskie i strome ścieżki odradzamy jakiekolwiek wózki i joggery.

Jeśli nie posiadasz własnego nosidełka, wypożycz w Itinere
Powołując się na nasze wydarzenia rodzinne, otrzymasz zniżkę.

3. Ciekawostki naszej marszruty:

Trasa wieść będzie leśnymi drogami i duktami z dala od ruchu drogowego. Przemierzając lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego poznamy wiele ciekawych zakamarków w obrębie Doliny Radości. Na dobry początek wdrapiemy się na leśny dukt zwany Szwedzką Groblą. Stąd blisko już do najwyższych lokalnych wzgórz Góry Głowicy / 122 m n.p.m. i Góry Wiechy / 115 m n.p.m. pośród których skrywa się maleńka Dolina Elfów.

>>> Zobacz zaplanowaną trasę wędrówki na mapie

Trasę wędrówki samodzielnie pokonają dzieci w wielu 6 lat. Młodsze pociechy proponujemy zabrać w wózki terenowe, bądź nosidełka. Z uwagi na dość urozmaicony teren i możliwość wystąpienia po drodze nierówności, korzeni oraz piachu odradzamy zabrania ze sobą wszelakich rowerków biegowych i hulajnóg.

Przy okazji wędrówki poznamy także:

Znakowane szlaki turystyki pieszej i rowerowej przebiegające przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Poznamy ich formy oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek.

Poznaj ciekawostki krajoznawcze lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, sąsiadów, przyjaciół i spędzaj aktywnie czas razem z nami.
Poznaj ciekawostki krajoznawcze lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, sąsiadów, przyjaciół i spędzaj aktywnie czas razem z nami. fot. Piotr Gąsior / GR3miasto


4. Dystans do pokonania: max.6 km

5. Prędkość marszu: dopasowana do dzieci

6. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

Gdańsk, Dolina Schwabego, przed Dworem Oliwskim, ul. Bytowska 4
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i jedź wg wskazówek mapy Google)

- Zbiórka o godz.9:30 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
- 9:45 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:00 - przewidywalny powrót, zakończenie wędrówki

7. Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą wąskie i kręte ścieżki , jednak nie zabraknie także szerokich dróg leśnych. Z uwagi na fakt, że miejscami, szczególnie na stromych podejściach i zejściach może być ślisko, dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe za kostkę, o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi.
Dla uwiecznienia pięknych widoków warto wziąć aparat fotograficzny, kamerę.

8. Zgłoszenia i warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych

- Każdy pełnoletni uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności.
(którą organizator dostarczy w dniu wędrówki na miejsce zbiórki)
- Na zbiórce prosimy o zachowanie względem siebie bezpiecznej odległości oraz zasłonienie ust i nosa

Rodzice dzieci:
- W przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z regulaminem. W celu usprawnienia zapisów dzieci prosimy o samodzielne wydrukowanie i uzupełnienie dokumentu, czyli 7 i 8 strony regulaminu. W punkcie 2 należy wpisać: "Piesze wędrówki z rodziną w roku 2020".
-Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Wędrówkę prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Puchalski / GR3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:

-Gdański Ośrodek Sportu
-Miasto Gdańsk

Zobacz wideo relację z jednej z ostatnich wędrówek:

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl