wiadomości

stat

201 skoków z molo do wody po 50 zł każdy. Zobacz video i zdjęcia


Już po raz siódmy całkowicie legalnie można było skoczyć w Sopocie z molo do wody. Wszystko w ramach akcji charytatywnej. Przystąpiło do niej dokładnie 201 osób. Każdy uczestnik wpłacał 50 złotych na leczenie Kacpra i Alka.Imprezę zapowiadaliśmy w kalendarzu


oraz

w artykule "Planuj tydzień"- To jest prawdziwa eksplozja dobroci. Udało nam się zebrać 15 957,70 zł. Pieniądze te zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację chorych chłopców. Bardzo dziękuję uczestnikom akcji, których z roku na rok przybywa, dziękuje również hojnym sponsorom. Pamiętajcie - za rok spotykamy się znów, by skoczyć do morza w kolejnym szczytnym celu - zapowiada Marcin Stefański, inicjator akcji, trener koszykarzy Trefla oraz sopocki radny.
201 osób skoczyło 23 czerwca z molo do wody w charytatywnej akcji zbiórki pieniędzy na leczenie Kacpra i Alka
201 osób skoczyło 23 czerwca z molo do wody w charytatywnej akcji zbiórki pieniędzy na leczenie Kacpra i Alka fot. mat. prasowe organizatora
W niedzielę, 23 czerwca na skok z molo zdecydowała się rekordowa liczba osób. W akcji wzięło udział dokładnie 201 uczestników. Poprzednio było ich 156. Każdy na leczenie Kacpra i Alka wpłacił po 50 zł. Jednak pieniędzy zebrano znacznie więcej, niż wskazywałoby proste przemnożenie liczby skaczących przez wspomnianą kwotę.

Dołożyli się sponsorzy. Kąpielisko Morskie Sopot po 50 zł za uczestnika. Natomiast GPEC dopłacał po 50 zł, jeśli uczestnikiem akcji był pracownik firmy.

Zobacz jak "Skok z molo do morza" wyglądał w 2018 rokuMarcin Stefański (drugi z lewej), pomysłodawca akcji "skoku do morza".
Marcin Stefański (drugi z lewej), pomysłodawca akcji "skoku do morza". fot, mat. prasowe organizatora
- Marcin Stefański już po raz siódmy zorganizował świetną akcję pomagania chorym dzieciom, które bardzo potrzebują wsparcia. Daje przykład wielkiej wrażliwości i przekuwa to na konkretne działanie. Stąd taka popularność i skuteczność jego akcji - ocenia Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, który od początku patronuje tej inicjatywie i sam również skakał z molo do wody.
Przypomnijmy, że to jedyna oficjalna możliwość oddania skoku z mola do wody. Poza tą imprezą, z zależności od rodzaju i liczby popełnionych wykroczeń, za skakanie do wody w niedozwolonych miejscach grozi mandat karny od 20 do 500 złotych.

Przeczytaj o nielegalnych skokach z molo do wodyAkcja skok do morza przyniosła blisko 16 tysięcy złotych.
Akcja skok do morza przyniosła blisko 16 tysięcy złotych. fot. mat. prasowe organizatora

Opinie (30) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl