stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

23 Bieg św. Dominika (4 opinie)

Wydarzenie w ramach

Od 1994r. rokrocznie nieodłączną częścią Jarmarku św. Dominika jest Międzynarodowy Bieg św. Dominika. To hit sportowego lata na Wybrzeżu, uznawany w swojej klasie za najbardziej atrakcyjną dla uczestników i partnerów imprezę biegowo-promocyjna w Polsce.

W tym roku po raz dwudziesty to prestiżowe przedsięwzięcie zgromadzi w zabytkowym centrum głównego miasta dziesiątki tysięcy kibiców i gości oraz ponad 1200 biegaczy pragnących zapisać się na listę uczestników. Udział w Biegu św. Dominika jest dla każdego uczestnika nobilitacją. Wysoką rangę Imprezy docenił Prezydent Miasta Gdańska oraz Prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich i ENERGA SA, którzy będą Fundatorami Pucharów dla Zwycięzców. Oficjalna strona Biegu www.biegdominika.com

Główny cel imprezy: promowanie prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych aspektów biegania wśród różnych grup społecznych realizowany jest w formule Festiwalu Biegowego, co stwarza możliwość szerokiego dostępu do rekreacji i tworzy modę na bieganie. Festiwal będzie także okazją do bezpośredniego spotkania ze znanymi osobistościami i gwiazdami sportu. Cele te aktywnie wspierają nasi Partnerzy, którzy wspólnie z nami będą promować aktywny styl życia.

Wydarzenie zlokalizowane jest w unikalnej scenerii kamieniczek gdańskiej starówki, co tworzy niepowtarzalny klimat imprezy. Trasę biegów w Centrum Głównego Miasta ze startem i metą przy Neptunie tworzy pętla zamknięta o długości 940m prowadząca ulicami: Długi Targ, Mieszczańska, Ogarna, Garbary i Długa/Bieg Kobiet i Mężczyzn przez ul. Bogusławskiego na pętli 1100 m/. Pozwala to doskonałe śledzić kibicom wydarzenia na trasie każdego biegu. Niesamowity doping blisko 25.000 widzów niesie do mety każdego biegacza amatora, jak i zawodowca. Wartością imprezy jest ponadto atrakcyjny program imprez towarzyszących /stoiska sponsorów: Biegosfera.pl i ASICS, RECHA SPORT, IDEE CAFE oraz prezentacje: parada Harleyów, pokazy i koncerty) przyciągające dziesiątki tysięcy osób.

W tym wspaniałym otoczeniu 03 sierpnia 2013r. zrealizujemy Biegu św. Dominika, którego Program Sportowy obejmuje 4 biegi. Każdy z nich ma określony cel, a wspólne hasło brzmi "Goń św. Dominika". Imprezę otworzy Wyścig "wózkarzy" promujący sport osób niepełnosprawny w ramach programu "Integracja przez Sport". Dla wszystkich amatorów biegania, którzy chcą rywalizować z przyjaciółmi i własnymi rekordami odbędzie się na klasycznym dystansie 5km otwarty Bieg Kobiet i Bieg Mężczyzn. Zwycięzcami będą wszyscy, którzy zechcą do nas dołączyć, staną na starcie i osiągną metę. W myśl zasady nowożytnych igrzysk olimpijskich- nie jest ważne zwycięstwo, ważne jest uczestnictwo w tym projekcie. Wydarzeniem towarzyskim jak zawsze będzie Bieg VIP-ów z udziałem liderów opinii - osobistości ze świata polityki, biznesu i sportu, co stało się tradycją tej imprezy i przyczynia się do integracji różnych środowisk.

Główną atrakcją sportową skupiającą uwagę kibiców i mediów będzie Bieg Elity Mężczyzn - Mistrzostwa Polski na 10km z udziałem absolutnej czołówki polskich biegaczy, znakomitych biegaczy zagranicznych oraz kwalifikowanych amatorów rywalizujących o krajowy prymat.
Miło nam zaprezentować 23.BIEGU św. DOMINIKA - Festiwal Biegowy. Został nominowany w 2015r., podobnie jak w 2014r. do nagrody Impreza Biegowa Roku w Polsce im. Tomasza Hopfera. To hit sportowego będący główną atrakcją sportową Jarmarku św. Dominika. Jedyny w Polsce Bieg rozgrywany w Centrum Starówki, w otoczeniu wspaniałego gdańskiego Traktu Królewskiego. Wszystkim Biegaczom kibicować będzie blisko 30.000 widzów. Wydarzenie będzie także okazją do spotkania gwiazd sportu.

W ramach tegorocznej edycji wprowadzamy kilka innowacji dla Amatorów. W Biegu Kobiet 5 km - LOTTO CUP przygotowaliśmy 600/700/ miejsc startowych, a w Bieg Mężczyzn - MSiT CUP 5km do dyspozycji jest 800 /1000/ miejsc startowych. W tych biegach rozszerzamy łączoną Klasyfikację Drużynową! Uczestnicy pobiegną bardzo atrakcyjną pętlą prowadzącą przy nowo otwartym Teatrze Szekspirowskim.

Biegu św. Dominika otworzy Bezpłatny Prolog "Goń św. Dominika" 1200 m dla 1500 uczestników /rodzice i dzieci, młodzież, starsi/. Charytatywny marszobieg wystartuje w Centrum Długiego Targu, z metą przy Neptunie. Więcej informacji w Regulaminie Prologu.

Liderzy opinii zaprezentują się w Bieg VIP-ów - ENERGA CUP.
Niepełnosprawni paraolimpijczycy wystąpią w Wyścig "wózkarzy - PFRON CUP.
Kwalifikowanych Amatorów Mężczyzn, którzy dysponują odpowiednimi wynikami i czują się na siłach zapraszamy do rywalizacji w Biegu Elity Mężczyzn LOTOS CUP - Mistrzostwa Polski 10 km.

Do każdego Biegu jest odrębny arkusz zgłoszeń. Zgłoszenia za pośrednictwem zakładki Rejestracja na www.biegdominika.com

Dla zwycięzców i uczestników Biegu przegotowaliśmy atrakcyjne nagrody i benefity.
Wśród wszystkich uczestników losowane będą atrakcyjne nagrody!
Uprzejmie informujemy, że osoby, które wniosą opłatę w terminie do 30 lipca 2016r. otrzymają imienne numery startowe i koszulkę w zamawianym rozmiarze !! Prezentujemy wzory koszulek i medali.Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  70 zł
 • Przedsprzedaż
  45 zł
Opłata wpisowa PZLA i PSB do Biegu Kobiet:
45 zł wpłata do 30 lipca 2016r. !! /potwierdzona na koncie do 24:00 / 70 zł wpłata od 31 lipca 2016r. na konto lub 05 i 06 sierpnia 2016r. w Biurze Biegu Z opłat zwolnione są Panie 65+, panowie 75+

Opinie (4)

 • (3)

  Bieg za pieniądze. Bez sensu.

  • 7 1

  • (2)

   Nie bieg za pieniądze, tylko pieniądze za organizację trasy, opiekę medyczną, ubezpieczenie. Dlaczego ktoś uważa, że wszystko powinno być za darmo? Idąc tym tokiem rozumowania: lodowisko miejskie za darmo, wesołe miasteczko za darmo, basen za darmo, itd. No, może pod rządami rozdawniczego PiSu....

   • 1 2

   • (1)

    A ja biegam za darmo. Wybieram miejsce, czas i biegnę. Nie potrzebuję lansować się w takich imprezach.

    • 1 1

    • Lansować??? Co to za bełkot? To są zawody sportowe! Rywalizacja amatorów z profesjonalnymi zawodnikami z kraju i zagranicy. Impreza, która musi być prawidłowo zorganizowana i zabezpieczona ze względu na ilość uczestników. Żeby rywalizować z dużą grupą rywali, trzeba wziąć udział w zawodach. Na przykład w takich właśnie. Z lansem więcej ma wspólnego własny wybór miejsca, czasu na bieganie. Gdzie się lansujesz? Pod blokiem? W parku? W lesie? Wokół galerii handlowej?
     Widzę, że post odwiedził jakiś frustrat życiowy, który zazdrości innym, że są w stanie wysupłać 45zł na atrakcję i w dodatku potrafią biegać 5km...

     • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl