• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

28 maja otwarcie siłowni i basenów. Branża fitness z umiarkowanym optymizmem

Rafał Sumowski
27 maja 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 

28 maja otwierają się siłownie, kluby fitness, kryte obiekty sportowe, baseny i aquaparki. Wszystkie obowiązywać będą ograniczenia w przyjmowaniu gości, a także reżim sanitarny. W branży powiało optymizmem, ale umiarkowanym. Kluczowe dla jej przyszłości i tak będą bowiem decyzje, które rząd podejmie w kolejnych miesiącach.Siłownie i fitness kluby w Trójmieście. Sprawdź ofertęKiedy zamierzasz skorzystać z obiektów sportowych, które otwierają się po przerwie?

Siłownie, kluby fitness, kryte obiekty sportowe, baseny i aquaparki mogą otworzyć się 28 maja. Minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki 28 kwietnia ogłosili, że będzie to możliwe 29 maja, ale ostatecznie rząd przyspieszył harmonogram znoszenia obostrzeń o jeden dzień i wymienione obiekty będą mogły przyjmować gości już od najbliższego piątku.

Nadal będzie obowiązywał reżim sanitarny oraz ograniczenia dotyczące liczby osób. W przypadku siłowni i klubów fitness może z nich korzystać 1 osoba na 15 m kw. Tak jak we wszystkich innych zamkniętych pomieszczeniach publicznych nadal obowiązkowe jest noszenie maseczek. Można je zdejmować jedynie na czas wykonywania ćwiczeń.

- Szykujemy się na otwarcie w sobotę, 29 maja. Zdajemy sobie sprawę, że pierwszy miesiąc może być ciężki. Nie spodziewamy się, że tak jak w przypadku gastronomii od razu przyjdzie tzw. boom. Powrót na siłownie może potrwać kilka tygodni. Udało nam się przetrwać ciężki czas. Odświeżyliśmy sprzęt, przystosowaliśmy obiekt do wymogów sanitarnych i po cichu liczymy, że z czasem branża znów się rozkręci - mówi nam Krzysztof Małkowski, współwłaściciel i trener CrossFit Stocznia.

Przygotuj się do powrotu na siłownię. Sprawdź przykładowe ćwiczeniaDzięki przekwalifikowaniu się na placówkę medyczną cały czas funkcjonowała Marina Wellness Center. Teraz obiekt będzie mógł ponownie otworzyć się także na rekreację.

- Cieszymy się, że branża wraca do gry. Koniec maja, czerwiec, lipiec i sierpień to nie jest wprawdzie najlepszy czas powrotu na siłownię, ale lepiej tak niż wcale. Przed nami wszystkimi kilka ciężkich miesięcy, ale patrzymy na to z pozytywem. Kluczowe dla branży będzie tak naprawdę to, czy we wrześniu bądź październiku nie wrócą te najcięższe restrykcje, czyli ponowne zamknięcia. Organizacyjnie jesteśmy świetnie przygotowani. Zainwestowaliśmy w sprzęt ozonujący, a nawet w bakteriobójcze tapicerki. Myślę, że cały rynek fitness musi teraz przyłożyć większą niż kiedykolwiek wagę do odkażania i pokazać, że dba o klienta. Nasi goście muszą mieć pewność, że nie ma czego się bać - wyjaśnia Sebastian Wawrzonek, właściciel Marina Wellness Center.

Pływalnie i baseny w Trójmieście. Sprawdź ofertęBaseny i aquaparki, a także kryte obiekty sportowe mogą wykorzystać maksymalnie 50 procent obłożenia. Do tej pory w ograniczonym zakresie otwarte były jedynie baseny bez aquaparków oraz obiekty kryte, i to wyłącznie dla profesjonalistów oraz grup dzieci i młodzieży.

- W piątek o godz. 8 rano otwieramy całą strefę basenową i saunową. Podchodzimy do sytuacji z umiarkowanym, ale jednak optymizmem. 50 procent obłożenia oznacza, że na basenach możemy gościć jednocześnie 500 osób. W lipcu to byłby problem, w czerwcu to liczba do przyjęcia. Sprzedaż wejściówek online uruchomiliśmy już kilka dni temu i widać, że jest zainteresowanie. Czekamy z nadzieją, szykujemy też gastronomię. Oczywiście utrzymamy reżim sanitarny: co druga czynna szafka w przebieralni, odseparowane prysznice i częsta dezynfekcja. 19 czerwca chcemy ruszyć z koncertami na naszym tarasie, a w sezonie letnim zamierzamy otworzyć dwa baseny zewnętrzne, pod gołym niebem - mówi Piotr Stefański, dyrektor marketingu i sprzedaży w Aquapark Sopot.


Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (92)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni w COP

spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia Zumbini

50 zł
zajęcia rekreacyjne

Spacery wtorkowe z przewodnikiem (1 opinia)

wykład / prezentacja, spacer

Forum

Najczęściej czytane