stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

39. Memoriał Żylewicza - grand Prix Gdańska lekkoatletyczny Mityng EAA

Memoriał Żylewicza to Mityng Lekkoatletyczny rangi EAA realizowany przez Klub Lekkoatletyczny "LECHIA" Gdańsk nieprzerwanie od 1973r. Poświęcony pamięci wybitnego trenera i działacza, który był jednym z twórców KS "LECHIA" Gdańsk, a potem silnej reprezentacji Polski w Lekkiej Atletyce.

To jedna z najważniejsza impreza lekkoatletycznych w Polsce rozgrywana w ramach elitarnego cyklu mityngów Lekkoatletycznego Pucharu Polski. Będzie jedną z ostatnich eliminacji do Mistrzostw Świata w Daegu'2011. Wystartują w niej reprezentanci kraju oraz lekkoatleci z innych państw.

Nadmieniamy, że podczas Memoriału w 2006r. W. Janowska pobiła Rekord Świata w biegu na 2000m z przeszkodami, a w 2008r. M. Pyrek uzyskała w skoku o tyczce najlepszy wynik w Europie. Na 2011r. został umieszczany w Europejskim Kalendarzu Mityngów EAA i będzie jedną z ostatnich imprez kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata dla polskich i europejskich lekkoatletów, co gwarantuje wysoki poziom sportowy.

W ramach Programu "Integracja prze Sport" dla zawodników niepełnosprawnych odbędzie się Wyścig 1500m "wózkarzy" K i M, kula M i K o Puchar Prezesa Elektrociepłownie Wybrzeże SA. Patronem Programu jest PFRON w Gdańsku.

Dla mieszkańców Trójmiasta i kibiców we współpracy z AWFiS zrealizujemy w godzinach 14:30 - 17:00 "Piknik Olimpijski" pod hasłem "Sport Bawi i Łączy". Realizowane będą liczne gry i zabawy oraz konkursy dla dzieci, stoiska promocyjne z nagrodami dla uczestników. Prezentowane będą Harleje. Pokazy kendo. Uczestnikom towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu zespołu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl