• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

40. Nocne Marsze na Orientację pt. Darżlub

  • sobota - niedziela, 5 - 6 grudnia 2015
  • Lokalizacja
    Kto To Wie

"Pospiesznym krokiem opuścili budynek. Przemknęli uliczkami miasteczka wprost do ciemnego lasu. Latarnie zostały daleko za nimi, przez korony drzew nie docierało już światło księżyca. Pamiętali drogę, którą widzieli przed chwilą na mapie, jednak tu, w nieznanym lesie już ta droga nie była tak wyraźna i oczywista. Nie spotykali żadnych ludzi, żadnych zabudowań, tylko czasem z ciemności docierały do nich odgłosy dzikich zwierząt. Minęła północ, a oni nadal parli na przód gonieni przez czas, napędzani adrenaliną. Mniej więcej co godzinę drżącymi z zimna i wycieńczenia dłońmi spisywali znalezione kody i ruszali w dalszą drogę. Teraz najważniejsze stało się namierzenie ogniska. Jeśli im się uda, przez chwilę będą mogli się ogrzać, napić gorącej herbaty. Potem jeszcze 2, może 3 godziny i dotrą do bazy..."

wrz 14

sobota, godz. 10:30 - 14:00

Kamień
bilety 25 zł
ulgowy 1 zł
paź 26

sobota, godz. 11:00

Gdańsk,
bilety 19 - 39 zł

5 grudnia 2015 Studenckie Koło Przewodników Turystycznych Gdańsk, po raz 40 zaprasza na zimową edycję kultowej imprezy "Nocne Marsze na Orientację pt. Darżlub". W tym roku organizatorzy przygotowali 9 ciekawych tras różnej długości i różnym stopniu trudności.

Uczestnicy imprezy zgłaszają się i startują w zespołach jedno, dwu lub ewentualnie trzyosobowych. Wyjątek stanową trasy Mało Trudna oraz Trudna krótka, na których można startować w zespołach maksymalnie pięcioosobowych. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Minuty startowe zespołów są przydzielane w drodze losowania i ogłaszane przed imprezą. Długości tras podano w linii prostej pomiędzy punktami, z uwzględnieniem trudnych do przebycia przeszkód terenowych.

Ekstremalna ok. 25 km "E" - Trasa przeznaczona dla pewnych nawigatorów o dobrej kondycji fizycznej. Najdłuższa z dostępnych na Nocnych Marszach na Orientację, z największą sumą przewyższeń. Punkty kontrolne często zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach. Nieaktualna mapa w przeważającej większości pełna, jednak przycięta w taki sposób, aby wymuszać precyzyjną nawigację. Miejscami może brakować dróg. Trudność trasy polega na połączeniu długości marszu z zachowaniem pełnej koncentracji. Trasa budowana w taki sposób, aby w tempie szybkiego marszu nie wybaczać błędów... Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kategorii E.

Limit liczby zespołów: 20.

Rowerowa około 40 km "Ro" - Trasa typu scorelauf. Przeznaczona dla osób z pewnym doświadczeniem w rowerowej jeździe na orientację. Punkty kontrolne na poziomie nawigacyjnym zbliżonym do T często otoczone stowarzyszami (punktacja w regulaminie) usytuowane w miejscach przebieżnych w bliskości dróg ale niekoniecznie na drogach. Prawidłowe potwierdzenie punktów może wymagać zejścia z roweru i dojścia pieszo do lampionu. Mapa pełna, niemodyfikowana. Limit czasu pozwalający dotrzeć do wszystkich punktów tylko najszybszym zawodnikom.

Na trasie rowerowej wymagane jest aby każdy uczestnik posiadał kask, a także widoczne elementy odblaskowe.
Limit liczby zespołów: 40.

Nawigacyjna ok. 13 km "Nawi" - Przeznaczona dla doświadczonych zawodników, dla których standardowa mapa to żadne wyzwanie. Na trasie jest duża ilość punktów kontrolnych, trudno dostępnych, z wieloma punktami stowarzyszonymi. Treść mapy może być niepełna, usunięte mogą być niektóre drogi i elementy ułatwiające określenie położenia. Dodatkowo może być podzielona na części, poobracana, lustrowana itp. Tych modyfikacji nie będzie jednak zbyt wiele aby pozostała na mapie większość jej treści. Podstawowy limit czasu zakłada pokonanie trasy równym tempem marszowym oraz spokojne rozwiązanie wszelkich problemów nawigacyjnych. Trasa zaliczana do Pucharu Województwa Pomorskiego w kategorii TZ.

Limit liczby zespołów: 20.

Bardzo Trudna długa ok. 22 km "BTd" - Stworzona z myślą o osobach pewnie czujących się z mapą, które przynajmniej kilka razy startowały już w podobnych imprezach i w precyzyjnej nawigacji nie przeszkadza im noc. Może pojawić się kilka punktów zlokalizowanych w trudno dostępnych miejscach. Mapa zazwyczaj pełna, w przypadku łatwego nawigacyjnie terenu możliwe jest usunięcie wybranych elementów w okolicach punktów kontrolnych i ograniczenie jej obszaru w celu utrudnienia nawigacji. Limit czasu nie przewiduje zbyt wielu błędów, jednak jest on mniej wyśrubowany niż w przypadku trasy ekstremalnej. Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kategorii BT.

Limit liczby zespołów: 40.

Bardzo Trudna krótka ok. km 16 "BTk" - Przeznaczona dla doświadczonych zawodników, którzy precyzję stawiają ponad tempo pokonywania dystansu. Na trasie jest duża ilość punktów kontrolnych, trudno dostępnych, z wieloma punktami stowarzyszonymi. Treść mapy może być niepełna, usunięte mogą być niektóre drogi i elementy ułatwiające określenie położenia. Podstawowy limit czasu zakłada pokonanie trasy równym tempem marszowym.
Limit liczby zespołów: 50.

Trudna długa ok. 17 km "Td" - Trasa trudna przeznaczona jest dla osób o niedużym doświadczeniu w nocnych InO oraz pracy z mapą i kompasem. Zapraszamy na nią również uczestników naszych kursów przewodnickich. Wszystkie punkty to lampiony rozstawione w dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających poruszania się także po rzeźbie terenu lub krótkiego marszu na azymut. Przy punktach kontrolnych mogą być ustawione punkty stowarzyszone. Mapa jest pełna, jednak nieaktualna. Czas przeznaczony na przebycie trasy przewiduje niezbyt szybki marsz z kilkoma błędami nawigacyjnymi. Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kategorii T.

Limit liczby zespołów: 50

Trudna krótka ok. 14 km "Tk" - Trasa trudna przeznaczona jest dla osób o niedużym doświadczeniu w nocnych InO oraz pracy z mapą i kompasem. Zapraszamy na nią również uczestników naszych kursów przewodnickich. Wszystkie punkty to lampiony rozstawione w dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających poruszania się także po rzeźbie terenu lub krótkiego marszu na azymut. Przy punktach kontrolnych mogą być ustawione punkty stowarzyszone. Mapa jest pełna, jednak nieaktualna. Czas przeznaczony na przebycie trasy przewiduje niezbyt szybki marsz z kilkoma błędami nawigacyjnymi.

Limit liczby zespołów: 60.

Mało Trudna ok. 13 km "MT" - Trasa idealna dla osób początkujących w nocnych InO, nie czujących się jeszcze na siłach poruszać się w nocy po rzeźbie terenu, a chcących miło spędzić czas w lesie np. na rodzinnym spacerze z nutką sportowej rywalizacji. W związku z tym większość punktów to lampiony rozstawione przy drogach lub w bardzo bliskim ich sąsiedztwie. Mogą się też pojawić punkty stowarzyszone. Na tej trasie wyjątkowo można startować w zespołach maksymalnie 5-osobowych.

Limit liczby zespołów: 70.

Scorelauf "Sco" - rasa scorelauf przeznaczona jest dla osób z pewnym (choć niekoniecznie dużym) doświadczeniem w nocnych InO oraz pracy z mapą i kompasem. Zapraszamy na nią osoby, które kondycyjnie są w stanie pokonać dystans dłuższy niż na innych trasach ale nie chcą tak trudnej orientacji jak na trasach BT lub E. Trasa zalecana dla biegaczy choć także piechurzy mogą powalczyć o wysokie miejsca gdyż nie tylko szybkość ale i strategia będą miały wpływ na wynik. Punkty kontrolne na poziomie nawigacyjnym od T do BT często otoczone stowarzyszami (punktacja w regulaminie). Mapa pełna, niemodyfikowana. Limit czasu pozwalający dotrzeć do wszystkich punktów tylko najszybszym zawodnikom.

Limit liczby zespołów: 30.

Organizator nie zmieni podanych limitów na trasach na rzecz innych tras w trakcie trwania zapisów.

Więc spieszcie się, gdyż liczba miejsc mocno ograniczona!

Migawki z Nocnych Manewrów SKPTSzczegóły o imprezie znajdziecie w komunikacie startowym na stronie Organizatora

Adres bazy zlokalizowany będzie nie dalej niż 100 km od Gdańska
Organizatorzy podadzą go w dniu imprezy o godz.10:00.

Organizator:

WWW: Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku
WWW Funpage

e-mail: marsze@skpt.gdansk.pl

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl