• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

42. Nocne Marsze na Orientację pt. Darżlub

  • sobota - niedziela, 2 - 3 grudnia 2017
  • Lokalizacja
    w promilu 100 km od Trójmiasta

2/3 grudnia 2017, Studenckie Koło Przewodników Turystycznych Gdańsk, po raz 42 zaprasza na zimową edycję kultowej imprezy pt. Nocne Marsze na Orientację pt. Darżlub. W tym roku organizatorzy przygotowali dziewięć ciekawych tras różnej długości i różnym stopniu trudności. Wróciła także bardzo lubiana przez uczestników trasa przygodowa i turystyczna. Miejsce/ baza imprezy jak zwykle pozostaje tajemnicza. Zostanie ona ujawniona przez organizatorów dopiero w dniu imprezy o poranku. Póki co wiemy tylko, że adres bazy zlokalizowany będzie nie dalej niż 100 km od Trójmiasta.

18 marca - 8 kwietnia 2024, godz. 16:00 - 19:00

Gdynia, Gołębiewo
bilety 10 zł
kwi 12-14

piątek - niedziela, godz. 18:00

Skrzeszewo Żukowskie
bilety 189 zł
ulgowy 59 zł
przedsprzedaż 59 - 189 zł
42. Nocne Marsze na Orientację pod hasłem "Wikingowie":

Organizatorzy zapraszają odważnych potomków, przyjaciół, znajomych i wrogów Wikingów na pełną przygód, niebezpieczeństw, błota, a może i śniegu wyprawę pod osłoną nocy - Darżlub 2017. Tych którzy odważą się wyruszyć na wyprawę z najmężniejszymi Wikingami, czeka pakiet startowy. Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś! Wyczesz brodę i szykuj topór na noc z 2/3 grudnia.

Trasy do wyboru:

1. Ekstremalna "E" - Do Walhalli na skróty, ok. 25 km

>>>Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kategorii E.

Stworzona z myślą o ekspertach orienteringu, którzy wybierając tę trasę wiedzą, na co się decydują. Trasa jest najdłuższa, ma największe przewyższenia oraz najtrudniej dostępne punkty terenowe. Dodatkowo w zestawie: podstępne punkty stowarzyszone rozstawione na każdym kroku, chaszczowanie, jarowanie, bagna lub śnieg (w zależności od warunków pogodowych). Treść mapy może być niepełna, usunięte mogą być elementy ułatwiające określenie położenia. Ta trasa nie wybacza błędów...

2. Bardzo Trudna "BT" - Gdzie te Elfy?, ok. 21 km

>>>Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kategorii BT

Trasa dla osób zaawansowanych w orienteringu, które przynajmniej kilka razy startowały już w podobnych imprezach i dobrze orientują się w leśnym terenie nocą. Punkty kontrolne są zlokalizowane w trudno dostępnych miejscach terenu, często towarzyszą im punkty stowarzyszone. Treść mapy może być niepełna, usunięte mogą być elementy ułatwiające określenie położenia.

3. Zaawansowana "Z" - Miało być blisko, a Asgardu nie widać, ok. 16 km

Przeznaczona dla wytrawnych nawigatorów, którzy są w stanie połączyć precyzję z równym tempem marszowym. Na trasie jest kilkanaście punktów kontrolnych, trudno dostępnych, z wieloma punktami stowarzyszonymi. Treść mapy może być niepełna, usunięte mogą być elementy ułatwiające określenie położenia.

4. Przygodowa "Przyg." - Czy te Norny mogą kłamać?, ok. 16 km

Trasa dla amatorów przygód, o pewnym doświadczeniu w posługiwaniu się mapą i kompasem, lubiących dreszczyk emocji wywołany odkrywaniu nieznanego. Samą nawigację można porównać do tras Trudnych. Fabuła nawiązująca do tematu imprezy; zdobywaniu punktów kontrolnych mogą towarzyszyć zadania logiczne, topograficzne lub zręcznościowe. Punkty kontrolne to miejsca ciekawe topograficznie i przyrodniczo oraz związane z historią regionu.

5. Trudna "T" W poszukiwaniu skarbu wikingów, ok. 17 km

>>>zaliczana jest do pucharu DInO w kategorii T

Trasy trudne przeznaczone są dla osób o niedużym doświadczeniu w nocnych InO oraz pracy z mapą i kompasem. Zapraszamy na nie również uczestników naszych kursów przewodnickich. Większość punktów to lampiony rozstawione w dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających krótkiego marszu na azymut lub czujności w odczytywaniu ukształtowania terenu w ich najbliższym sąsiedztwie. Przy punktach kontrolnych mogą być ustawione punkty stowarzyszone.

6. Trudna Krótka "TK1" oraz "TK2", TK1 - Drakkarem przez nocne mary, TK2 - Loki prawdę Ci powie, obie trasy po ok. 15 km

Trasy trudne przeznaczone są dla osób o niedużym doświadczeniu w nocnych InO oraz pracy z mapą i kompasem. Zapraszamy na nie również uczestników naszych kursów przewodnickich. Większość punktów to lampiony rozstawione w dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających krótkiego marszu na azymut lub czujności w odczytywaniu ukształtowania terenu w ich najbliższym sąsiedztwie. Przy punktach kontrolnych mogą być ustawione punkty stowarzyszone. Na trasie można startować w zespołach maksymalnie 5-osobowych.

7. Mało Trudna "MT" - Gdzie zaginął Mjollnir?, ok. 14 km

Trasa idealna dla osób początkujących w nocnych InO, nie czujących się jeszcze na siłach poruszać się w nocy po rzeźbie terenu, a chcących miło spędzić czas w lesie np. na rodzinnym spacerze z nutką sportowej rywalizacji. W związku z tym większość punktów to lampiony rozstawione w łatwych do zlokalizowania skrzyżowaniach dróg, ścieżek i przecinek leśnych. Mogą się też pojawić punkty stowarzyszone. Na trasie można startować w zespołach maksymalnie 5-osobowych.

8. Turystyczna "Tur" - Od Waregów do Greków, ok. 20 km

Trasa Turystyczna przeznaczona jest dla osób pragnących wybrać się na wycieczkę turystyczną połączoną z marszem na orientację. Start trasy będzie innym miejscu niż baza. Uczestnicy będą podążać trasą do bazy, gdzie będzie meta. Na trasie pojawią się dwa ogniska. Poziom trudności będzie na poziomie tras Trudnej z elementami trasy Bardzo Trudnej. Na trasie Turystycznej będą dwa ogniska ze "stopczasem" po 45 minut na każde ognisko.

Opłaty:

40 zł przy zgłoszeniu internetowym:
Osoby zapisujące się wcześniej przez Internet opłatę powinny przesłać przelewem, na konto podane przez Organizatora, w przeciągu trzech dni od znalezienia się na liście. Dane konta oraz identyfikator drużyny - numer ID, niezbędne do dokonania przelewu, zostaną przesłane drogą mailową po udanej rejestracji. Zgłoszenie będzie ważne w momencie zaksięgowania wpłaty na koncie. Można płacić za kilka osób jednocześnie.

50 zł w dniu imprezy:
Osoby zapisujące się w dniu imprezy będą miały przydzielone późniejsze minuty startowe. Wszelkie zniżki zostają zachowane. Wpłata potwierdzona zostanie odpowiednim pokwitowaniem, które należy okazać przy starcie, przed wydaniem map i karty startowej. Opłatę należy uregulować w formie gotówki.

Zapisz się już dziś, gdyż liczba miejsc jest mocno ograniczona!

Dwustopniowy system zapisów:

Uczestnicy imprezy zgłaszają się i startują w zespołach jedno, dwu lub ewentualnie trzyosobowych. Wyjątek stanową trasy Mało Trudna oraz Trudna krótka, na których można startować w zespołach maksymalnie pięcioosobowych. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Minuty startowe zespołów są przydzielane w drodze losowania i ogłaszane przed imprezą. Długości tras podano w linii prostej pomiędzy punktami, z uwzględnieniem trudnych do przebycia przeszkód terenowych.

>>>Zarejestruj się, utwórz konto dla siebie lub swojej drużyny

Szczegóły o imprezie znajdziecie w Komunikacie Startowym

Jeśli startujesz w imprezie na orientację pierwszy raz:
>>>Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi zasad wypełniania kart startowych

Jeśli nadal się wahasz, zobacz naszą wideo relację:



Organizator:

WWW: Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku
>>>Aktualności na Funpage
e-mail: marsze@skpt.gdansk.pl

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl