stat
Impreza odwołana
PATRONAT

55.Chód i Bieg Pocztowca (1 opinia)

Zapraszamy na 55.CHÓD i BIEG POCZTOWCA - PUCHAR POCZTY POLSKIEJ, który odbędzie się 05 września 2020r. w Gdańsku na Podwalu Staromiejskim w strefie Pomnika Tym co za polskość Gdańska. Upamiętni 81-ą rocznicę wybuchu II WŚ i obrońców Poczty Polskiej. Partnerem Oficjalnym jest Poczta Polska S.A., Energa SA i Grupa Lotos SA.

W tym roku odbędzie się 55. edycja tego uznanego projektu sportowego, który nawiązuje do historycznej i sportowej tradycji pracowników Poczty Polskiej w Gdańsku z okresu II RP. Zgodnie z założeniem podnosimy jego rangę poprzez rozwój celów sportowych i imprez towarzyszących. W strefie Targu Rybnego przy Pomniku Tym co za polskość Gdańsk we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Poczty Polskiej zrealizujemy Strefę Edukacyjną dla mieszkańców i uczestników Festiwalu.

Festiwal Chodu i Bieg Pocztowca odbędzie się w formule 3 trzech niezależnych konkurencji.

Pierwsze z nich to bezpłatny Prolog "Chód z Listonoszem" 1000m maksymalnie dla 250 uczestników - rodzice z dziećmi, młodzież. W ramach projektu Niepodległa uczestnicy wystąpią w czerwonych koszulkach z białym logotypem Prologu. "Chód z Listonoszem" poprowadzą sportowcy w tradycyjnych strojach listonoszy.

Ze względu na przepisy i wytyczne sanitarne dotyczące imprez sportowych wynikające z pandemii COVID-19 wszyscy uczestnicy wystąpią w maseczkach otrzymanych od organizatora. Na starcie ze względu na formułę marszu utrzymany będzie dystans społeczny. Na mecie pierwszych 250 osób otrzyma pakiecik regeneracyjny. Przy tej okazji realizować będziemy cel charytatywny ustalony przez Radio Gdańsk.

Następnie na trasie biegowej odbędzie się Biegu Pocztowca 5 km Kobiet i Mężczyzn Energa Cup otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli 16 lat. W tym bloku zrealizujemy także 27.Bieg św. Dominika - Wyścig "wózkarzy" PFRON CUP. W ramach tegorocznej edycji Biegu przygotowaliśmy 250 miejsc startowych. Z tej okazji zaprojektowano atrakcyjny medal dla uczestników oraz nagrody w 25 kategoriach co 5 lat. Zgłoszenia za pośrednictwem zakładki Rejestracja na www.festiwalchodu.com

Trzeci blok obejmuje zawody w chodzie sportowym w randze Mistrzostw Polski:
- Chód 20km Mistrzostwa Polski U-23 - Lotos CUP
- Chód 20km Open Kobiet i Mężczyzn - Puchar Poczty Polskiej
- Chód 3km Młodziczek i 5km Młodzików - LOTTO CUP
- Chód 5km Kobiet i Mężczyzn 5km - Mistrzostwa Polski Weteranów plus Chód 5km Juniorek i Juniorów

Dla zwycięzców i uczestników Biegu przegotowaliśmy atrakcyjne nagrody i benefity.

Uprzejmie informujemy, że osoby, które wniosą opłatę w terminie do 30 sierpnia 2020r. otrzymają imienne numery startowe i koszulkę techniczną w zamawianym rozmiarze.

Życzę wszystkim uczestnikom satysfakcji z rywalizacji w chodzie i biegu rozgrywanej na niepowtarzalnej trasie.

Kibicom zaś najlepszych wrażeń z oglądania wspaniałej rywalizacji sportowej.

RejestracjaRegulamin - Bieg PocztowcaRegulamin - Prologu "Chód z Listonoszem"

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Biegacz

    Będą zdjęcia z dekoracji? Coś skąpo w galerii. Z góry dziekujemy.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl