• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

7. Bieg do źródeł w wyjątkowej, wirtualnej formie. Od 9 do 30 czerwca

Rafał Sumowski
8 czerwca 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Opinie (7)
Ze względu na wytyczne po pandemii koronwawirusa 7. Bieg do źródeł nie odbędzie się w klasycznej formule. W tym roku przyjmie formę rywalizacji wirtualnej - każdy uczestnik przyśle zarejestrowany wynik, a te stworzą klasyfikację. Ze względu na wytyczne po pandemii koronwawirusa 7. Bieg do źródeł nie odbędzie się w klasycznej formule. W tym roku przyjmie formę rywalizacji wirtualnej - każdy uczestnik przyśle zarejestrowany wynik, a te stworzą klasyfikację.

Od 9 do 30 czerwca potrwa 7. Bieg do źródeł. Rozgrywana co roku w parku Jelitkowskim impreza tym razem odbędzie się wirtualnie. Przebiec można trasą przygotowaną przez organizatorów lub dowolną o dystansie 5 lub 10 km. Następnie należy przesłać wynik zarejestrowany w dowolnej aplikacji. Wpisowe wynosi 20 zł, a na uczestników biegu głównego czekają wyjątkowe drewniane medale.We wtorek, 9 czerwca, wystartuje najbardziej wodny z pomorskich biegów, Bieg do źródeł. Tym razem ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się w przełomowej, wirtualnej odsłonie. Przez trzy tygodnie będzie można przebiec malowniczą, zieloną trasą pasa nadmorskiego wzdłuż źródeł wody pitnej. Bezpiecznie, z ulubioną muzyką w słuchawkach lub w ciszy - tak jak lubimy najbardziej. Bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 5 km (Bieg Główny) i 10 km (Bieg Rodzinny).

7. Bieg do źródeł - zapisyNiesamowity klimat kolejnych edycji biegu to zasługa jego uczestników. W tym roku, na przekór niesprzyjającym okolicznościom, uczestnicy rozdzieleni w czasie, ale w sercu złączeni pasją do biegania, wezmą udział w siódmej edycji.

- Bieg do źródeł jest biegiem już z siedmioletnią historią, adresowanym głównie do miłośników amatorskiego biegania oraz rodzin. Ograniczenia związane z pandemią, a co za tym idzie organizowaniem imprez z udziałem dużej liczby osób, wymuszają na organizatorach nowe rozwiązania. Wychodząc naprzeciwko zainteresowaniom biegaczy, wspólnie z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną w bieżącym roku będziemy organizować bieg w zmienionej formule. Zależy nam na tym, by tradycja tej popularnej imprezy była kontynuowana - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

7. Bieg do źródeł - regulaminWpisowe wynosi 20 zł. Zapisy są możliwe od 9 czerwca, a dołączyć można w każdej chwili trwania imprezy. Prawo uczestnictwa mają wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu swojego startu ukończą 18 lat.

V bieg do źródeł - zobacz filmPo zapisaniu się do biegu każdy uczestnik będzie miał okazję wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest oryginalna i profesjonalna koszulka 7. Biegu do źródeł marki AdRunaLine. Zadaniem konkursowym nagranie filmiku ze startu i przesłanie go w wiadomości prywatnej na facebook.com/giwkpl. Nagrody dla laureatów zostaną rozesłane do 30 lipca 2020 r.

Trasę biegu można pokonać w dowolnym dniu w terminie od 9 do 30 czerwca. Dystans można pokonać na dwa sposoby: zaproponowaną trasą w parku im. R. Reagana w Gdańsku bądź dowolną trasą na wymaganym dystansie 5 km w biegu rodzinnym lub 10 km w biegu głównym.

Swój bieg możemy rejestrować w dowolnej aplikacji - zapisując czas i pokonaną trasę. Ważne, aby aplikacja dawała możliwość przesłania zdjęcia/zrzutu ekranu pokazującego bieg. Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 2 MB.

Po ukończeniu trasy należy przesłać wynik, wypełniając formularz znajdujący się na stronie zapisów. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia/zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Instrukcja wprowadzania wyniku znajduje się na www.biegdozrodel.pl. W biegu głównym liczy się wynik, który będzie udokumentowany na zdjęciu/zrzucie ekranu.

Tegoroczny plakat wydarzenia powstał na podstawie zdjęć nadesłanych do organizatorów przez biegaczy. Wszystkie fotografie stworzyły oryginalną mozaikę, która symbolicznie nawiązuje do nietypowego charakteru biegu. Pamiątką dla uczestników biegu głównego będą wyjątkowe drewniane medale, co zapewnia, że każdy z nich będzie wyjątkowy o własnej fakturze, odcieniu i przekroju słojów.

IV Bieg do źródeł

Wydarzenia

7. Bieg do źródeł - wirtualnie

bieg

Opinie (7)

 • Super to tak właczam endomondo i wskakuje na rower .poz apisaniu trasy przesyłam i dostaje medal i pewnie nagrodę za bieg :) (1)

  Zagladam na wyniki zeszłoroczne wcześniej i sobie robie według klasyfikacji pierwszeństwo .

  • 1 3

  • nagroda za bieg to drewniany medal, raczej nic nie dostaniesz za najlepszy wynik

   Te wirtualne biegi to jak lizanie lodów przez szybę

   • 2 0

 • Jak powiedział w kabarecie Pan Piotruś: paranoja

  • 3 2

 • Czy ktoś to przemyślał?

  A co w sytuacji gdy użytkownik będzie włączał pauzę i następnie kontynuował bieg? Endomondo nie jest w stanie tego rozpoznać...

  • 0 2

 • (1)

  Czytam i się dowiaduję, że jest sporo "metod" na oszustwo .
  Tylko po co?
  Ci co biegają na poważnie , nie oszukują w takich biegach, reszta jest na wszelkiej maści aplikacjach ,tam widać jak kto biega .
  Kosmiczny wynik momentalnie budzi zdziwienie i podejrzenie oszustwa.

  Pozdrawiam

  • 3 1

  • skoro nie brakuje chętnych do oszukiwania w realu to tym bardzie nie bedzie brakowało wirtualnie

   • 0 0

 • Ważna jest ciągłość tego biegu

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-trening dla dzieci | Smęgorzyno

impreza na orientację, trening

Czwartkowa wędrówka po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Kurs tańca: Blues i swing

kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane