wiadomości

7. Bieg do źródeł w wyjątkowej, wirtualnej formie. Od 9 do 30 czerwca

Ze względu na wytyczne po pandemii koronwawirusa 7. Bieg do źródeł nie odbędzie się w klasycznej formule. W tym roku przyjmie formę rywalizacji wirtualnej - każdy uczestnik przyśle zarejestrowany wynik, a te stworzą klasyfikację.
Ze względu na wytyczne po pandemii koronwawirusa 7. Bieg do źródeł nie odbędzie się w klasycznej formule. W tym roku przyjmie formę rywalizacji wirtualnej - każdy uczestnik przyśle zarejestrowany wynik, a te stworzą klasyfikację. fot. Trojmiasto.tv

Od 9 do 30 czerwca potrwa 7. Bieg do źródeł. Rozgrywana co roku w parku Jelitkowskim impreza tym razem odbędzie się wirtualnie. Przebiec można trasą przygotowaną przez organizatorów lub dowolną o dystansie 5 lub 10 km. Następnie należy przesłać wynik zarejestrowany w dowolnej aplikacji. Wpisowe wynosi 20 zł, a na uczestników biegu głównego czekają wyjątkowe drewniane medale.We wtorek, 9 czerwca, wystartuje najbardziej wodny z pomorskich biegów, Bieg do źródeł. Tym razem ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się w przełomowej, wirtualnej odsłonie. Przez trzy tygodnie będzie można przebiec malowniczą, zieloną trasą pasa nadmorskiego wzdłuż źródeł wody pitnej. Bezpiecznie, z ulubioną muzyką w słuchawkach lub w ciszy - tak jak lubimy najbardziej. Bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 5 km (Bieg Główny) i 10 km (Bieg Rodzinny).

7. Bieg do źródeł - zapisyNiesamowity klimat kolejnych edycji biegu to zasługa jego uczestników. W tym roku, na przekór niesprzyjającym okolicznościom, uczestnicy rozdzieleni w czasie, ale w sercu złączeni pasją do biegania, wezmą udział w siódmej edycji.

- Bieg do źródeł jest biegiem już z siedmioletnią historią, adresowanym głównie do miłośników amatorskiego biegania oraz rodzin. Ograniczenia związane z pandemią, a co za tym idzie organizowaniem imprez z udziałem dużej liczby osób, wymuszają na organizatorach nowe rozwiązania. Wychodząc naprzeciwko zainteresowaniom biegaczy, wspólnie z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną w bieżącym roku będziemy organizować bieg w zmienionej formule. Zależy nam na tym, by tradycja tej popularnej imprezy była kontynuowana - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

7. Bieg do źródeł - regulaminWpisowe wynosi 20 zł. Zapisy są możliwe od 9 czerwca, a dołączyć można w każdej chwili trwania imprezy. Prawo uczestnictwa mają wyłącznie osoby, które najpóźniej w dniu swojego startu ukończą 18 lat.

V bieg do źródeł - zobacz filmPo zapisaniu się do biegu każdy uczestnik będzie miał okazję wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest oryginalna i profesjonalna koszulka 7. Biegu do źródeł marki AdRunaLine. Zadaniem konkursowym nagranie filmiku ze startu i przesłanie go w wiadomości prywatnej na facebook.com/giwkpl. Nagrody dla laureatów zostaną rozesłane do 30 lipca 2020 r.

Trasę biegu można pokonać w dowolnym dniu w terminie od 9 do 30 czerwca. Dystans można pokonać na dwa sposoby: zaproponowaną trasą w parku im. R. Reagana w Gdańsku bądź dowolną trasą na wymaganym dystansie 5 km w biegu rodzinnym lub 10 km w biegu głównym.

Swój bieg możemy rejestrować w dowolnej aplikacji - zapisując czas i pokonaną trasę. Ważne, aby aplikacja dawała możliwość przesłania zdjęcia/zrzutu ekranu pokazującego bieg. Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 2 MB.

Po ukończeniu trasy należy przesłać wynik, wypełniając formularz znajdujący się na stronie zapisów. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia/zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Instrukcja wprowadzania wyniku znajduje się na www.biegdozrodel.pl. W biegu głównym liczy się wynik, który będzie udokumentowany na zdjęciu/zrzucie ekranu.

Tegoroczny plakat wydarzenia powstał na podstawie zdjęć nadesłanych do organizatorów przez biegaczy. Wszystkie fotografie stworzyły oryginalną mozaikę, która symbolicznie nawiązuje do nietypowego charakteru biegu. Pamiątką dla uczestników biegu głównego będą wyjątkowe drewniane medale, co zapewnia, że każdy z nich będzie wyjątkowy o własnej fakturze, odcieniu i przekroju słojów.

IV Bieg do źródeł

Opinie (7)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl