• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

7R CST MTB Gdynia Maraton 2022 (2 opinie)

 • sobota - niedziela, 11 - 12 czerwca 2022
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  80 - 120 zł, w przedsprzedaży  60 - 100
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja nadmorskiego święta kolarstwa górskiego. W głównej imprezie, która odbędzie się 12 czerwca, przewidziane zostały dystanse 28, 49 i 76 kilometrów. Dzień wcześniej odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży. Zapisy wystartowały 1 marca.

Relacja z imprezy

Już wkrótce Gdynia znów skupi na sobie oczy najlepszych kolarzy górskich. Na siedemnastą edycję wydarzenia nie trzeba będzie czekać roku od poprzedniej. Impreza odbędzie się bowiem już 11 i 12 czerwca.

RejestracjaPierwszy dzień tradycyjnie należeć będzie do dzieci i młodzieży. Rywalizacja najmłodszych odbędzie się w sąsiedztwie Gdynia Areny. Zawody kategorii od 7 do 18 roku życia rozpoczną się u stóp gdyńskiej hali i toczyć się będą wśród okolicznych wzniesień i leśnych duktów.

Nadmorskie szczyty
Niedziela należeć będzie do entuzjastów górskiej jazdy i profesjonalistów walczących o punkty w klasyfikacji Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Do rodziny UCI gdyńska impreza dołączyła rok temu, co świadczy o jej rosnącym poziomie sportowym i organizacyjnym, a także wysokich notach międzynarodowych przedstawicieli.

- Obecnie żaden zawodnik przyjeżdzający Gdyni nie spodziewa się relaksu i plaży, chyba że po zakończeniu zawodów - żartobliwie komentuje Dariusz Batek, dyrektor imprezy. - Nasza trasa, mimo że zlokalizowana w sąsiedztwie Bałtyku, charakteryzuje się wieloma stromymi podjazdami i górskim charakterem. W tym roku wprowadziliśmy kolejne modyfikacje, które sprawią, że emocje na trasie będą jeszcze większe - dodaje.

12 czerwca przewidziano starty na trzech dystansach - 28, 49 i 76 kilometrów. Największe zmiany nastąpiły na najdłuższym z nich. To właśnie na nim wystartuje elita w ramach rywalizacji UCI C1.

Krócej, ciekawiej i jeszcze lepiej
Tegoroczne zmagania toczyć się będą na trasie, która uległa odchudzeniu, patrząc na liczbę kilometrów, dzięki czemu jest ona jeszcze bardzie fit. Rywalizacja odbędzie się na dwóch pętlach. Pierwsza z nich, licząca 49 kilometrów, została "wyprostowana". Korekty dokonano głównie w rejonie Chwarzna-Wiczlina. Zawodnicy odwiedzą także okolice ogrodu botanicznego w Marszewie, gdzie tradycyjnie już czekać na nich będą naprzemiennie zjazdy i podjazdy. Dalej zaś, przed leśniczówką Zwierzyniec, zawodnicy pojadą grzbietem wzniesienia, które zakończy szybki zjazd. Po nim, w okolicy przejazdu pod estakadą im. budowniczego miasta - Eugeniusza Kwiatkowskiego - dodany został podjazd, równoległy do znanego i lubianego przez zawodników zjazdu następującego po przejeździe przez kładkę nad drogą.

Warto pamiętać, że to jedyne miejsce, w którym uczestnicy choć przez chwilę podziwiają widok rozpościerający się na port oraz północą część Gdyni i... mogą przekonać się, że naprawdę startują nad morzem.

Na drugim okrążeniu zawodnicy nie będą już musieli ponownie przekraczać ulicy Chwarznieńskiej. Ta część została skrócona aż o 28 kilometrów, co pozwoliło na zwiększenie jej dostępności, ale nie zmieniło jej interwałowego charakteru. Nie zabraknie odcinków szybkościowych ani tych bardziej technicznych. Zawodnicy startujący na najdłuższym dystansie dwukrotnie pokonać będą musieli rzekę Kaczą. Czekać na nich będą łącznie 4 punkty żywieniowe.

Do klawiatur, czas start! - rozpoczęcie rejestracji do niedzielnej rywalizacji

Do wypełniania formularzy zgłoszeniowych najlepsi sięgną już w najbliższy wtorek. Rejestracja na dystanse odbywające się 12 czerwca, tj. Gdynia Fun (28 km), Mega (49 km) i Giga (76 km), rozpoczęła się 1 marca. Przygotowano atrakcyjną ofertę, z której warto szybko skorzystać. Im bliżej do imprezy, tym cena pakietów będzie bowiem rosła. Ostateczny termin rejestracji to 7 czerwca 2022 r.

Zapisu należy dokonać online na stronie zawodów.

Rejestracja do sobotnich zawodów towarzyszących dla dzieci i młodzieży rozpocznie się w terminie późniejszym. Szczegóły wraz z regulaminem publikowane są na stronie www.mtbgdyniamaraton.pl

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Podrzuci ktoś trasę (1)

  wyścigu w gpx?

  • 0 0

  • ok. już znalazłem.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl