wiadomości

stat

AZS AWFiS Gdańsk najlepszy w Sopocie

Blisko dwustu uczestników wystartowało w ostatnią sobotę w zawodach pływackich o Puchar Prezydenta Sopotu. W najstarszej kategorii wiekowej (17-20 lat) dominowali sopocianie - Anna Kwiatkowska i Bartosz Szubert. Z kolei najwięcej punktów wielobojowych (713 pkt) zgromadziła Karolina Urbańska z Gdańska.Najbardziej utytułowaną pływaczką zawodów była brązowa medalistka na dystansie 200 m stylem grzbietowym mistrzostw świata juniorów 2008 z Meksyku Karolina Urbańska. 16-letnia zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk w swoim koronnym stylu na przepłynięcie 100 metrów na krytej pływalni potrzebowała 1 min 5,23 sek. Była pierwszą także na dystansie 400 m stylem dowolnym.

Na starcie w Sopocie zobaczyliśmy także innych medalistów. Mistrzyni Polski juniorów Marianna Miłosz (AZS AWFiS Gdańsk) pierwsza pokonała 100 metrów w stylu dowolnym, ale na czterysta metrów o 22 milisekund wyprzedziła ją klubowa koleżanka, wspominana wcześniej Urbańska. To tylko potwierdza, jak bardzo emocjonującą walkę stoczyli zawodnicy kategorii wiekowej 15-16 lat.

Ciekawie wyglądała potyczka także wśród mężczyzn. Po zaciętej konfrontacji mistrz kraju juniorów z Gdańska - Olaf Meller ostatecznie musiał uznać wyższość Jacka Śmiecińskiego z "Orka" Ciechanów. Co ciekawe, obaj panowie stoczyli korespondencyjny pojedynek. Bowiem pływak AZS-AWFiS Gdańsk był najlepszy w kategoriach na 100 m stylem motylkowym i 400 m dowolnym. Ciechanowianin wygrał 100 metrów klasycznym i 200 m stylem zmiennym. "Wynik na dystansie był przeliczony na punkty wielobojowe" - powiedział platformie medialnej PMedia.pl Marcin Wargin, dyrektor MOSiR Sopot.

Najbardziej dramatyczny finisz miał miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym w kategorii wiekowej 13-14 lat wśród dziewczyn. Tylko dwanaście milisekund dzieliło Adriannę Kunikowską (1:23.22) z Floty Gdynia od pierwszego miejsca. Lepsza była Agnieszka Jabłońska (1:23.10) z AZS WSG Astoria Bydgoszcz. Obie pływaczki pogodziła Aleksandra Janssen (UKS "Rafa" Gdynia), która po rewelacyjnym starcie na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:03.12 zgarnęła złoty medal w końcowym podsumowaniu.

Drużynową klasyfikację wygrał klub AZS AWFiS Gdańsk, którego zawodnicy zgromadzili aż 27 medali (w tym 8 złotych, 15 srebrnych i 4 brązowe). Na drugim miejscu uplasował się gospodarz konfrontacji MOSiR Sopot z siedmioma złotymi krążkami (7-1-1). Trzecią pozycję zajęła Dwójka Morena Gdańsk (6-7-7) i dopiero czwarta lokata przypadła gościom spoza Trójmiasta - AZS WSG Astoria Bydgoszcz (6-3-6).

W zawodach wystartowało 188 uczestników z 18 klubów, którzy rywalizowali w dwóch wybranych konkurencjach: 100 metrów (stylem dowolnym, motylkowym, klasycznym, grzbietowym), 200 metrów stylem zmiennym oraz 400 metrów stylem dowolnym. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i nagrody.

Wszyscy uczestnicy zmagań wzięli udział w loterii, gdzie każdy los wygrywał. W rywalizacji na Krytej Pływalnii MOSiR przy ul. Haffnera 57 w Sopocie obok utytułowanych już sportowców wystartowali także młodzi adepci pływania, dla których były to pierwsze w życiu zawody.

Klasyfikacja indywidualna:
(kategorie wiekowe, wyniki na dystansie przeliczany na punkty wielobojowe)
11-12 lat - Julia Szrubkowska (UKS "Dwójka" Morena) - 504 pkt, Krzysztof Pietrzak (UKS "Rafa" Gdynia) - 406 pkt.
13-14 lat - Aleksandra Janssen (UKS "Rafa" Gdynia) - 585 pkt, Sławomir Smeja (AZS-WSG "Astoria" Bydgoszcz) - 624 pkt.
15-16 lat - Karolina Urbańska (AZS-AWFiS Gdańsk) - 713 pkt, Jacek Śmieciński ("Orka" Ciechanów) - 656 pkt.
17-20 lat - Anna Kwiatkowska (MOSiR Sopot) - 646 pkt, Bartosz Szubert (MOSiR Sopot) - 679 pkt.

Zawodom pływackim o Puchar Prezydenta Miasta Sopotu w wieku od 11 do 20 lat organizowanym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie patronowała platforma medialna PMedia.pl. Imprezę wsparły wieloletni partnerzy sopockich zmagań sportowych firmy: Timex, Samsung, Ziaja oraz Coca-Cola.

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.