• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Activo - wycieczka rowerowa do Królestwa Rowerowego Warmii Green Velo

Zapraszamy na 2 dniową wycieczkę autokarowo - rowerową na przepiękną Warmię. Trójmiasto - Pieniężno - Żywkowo - Górowo Iławieckie - Lidzbark Warmiński - Krosno.

Warmia znana z niezwykłego bogactwa przyrody, jezior i pagórkowatego terenu, który sprzyja wycieczkom rowerowym. Północno-wschodnia część regionu, od Pieniężna do Lidzbarka Warmińskiego, to malownicze tereny Wzniesień Górowskich. W krajobrazie zobaczymy rozległe i otwarte przestrzenie, a w tej części Królestwa szczególnie godne uwagi są dwa miasta: Pieniężno i Górowo Iławeckie. Znajdziemy w nich ciekawe muzea, zabytki gotyckie i pozostałości dawnej zabudowy średniowiecznej. Odwiedzimy w pobliżu granicy z Rosją wieś Żywkowo - Europejską Wieś Bociania. Mieszka w niej 30 mieszkańców i ok. 160 bocianów.

Program wycieczki:
Długość trasy: 1 dzień 50km, 2 dzień - 52 km
Nawierzchnia: asfalt/kostka/drogi gruntowe
Rekomendowany rodzaj roweru: trekkingowy/turystyczny
Uwaga ! obowiązkowa kamizelka odblaskowa

Dzień 1. 11.06.22 Sobota
Wyjazd autokaru:
Rumia, Dworzec PKP - godz. 06:00
Gdynia, Dworzec PKP - godz. 06:30
Gdańsk Główny, Parking przy ECS - godz. 07:15
Możliwość wsiadania w innych miejscach po wcześniejszym uzgodnieniu !

Program wyjazdu:
Przejazd autokarem do Pieniężna z przerwą śniadaniową po drodze. Zwiedzanie miasteczka, którego powstanie datuje się na 1312 rok. Zobaczymy najciekawsze miejsca i poznamy ich historię. Po zwiedzaniu powrót do autokaru i przygotowanie rowerów do dzisiejszej wycieczki. Z Pieniężna pojedziemy szlakiem Green Velo w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, za miejscowością Kandyty pozostawimy GV i skierujemy się w kierunku granicy z Rosją do bocianiej stolicy Polski wsi Żywkowo. Zobaczymy Ścieżkę Edukacyjną Bociana, ciekawą kapliczkę grekokatolicką i odwiedzimy Gospodarstwo Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz zapoznamy się z tematem: jak bociany dzieci roznoszą? Następnie przerwa obiadowa serwowana z pokładu autokaru. Po odpoczynku bo za nami już ponad 50 km., dla chętnych i wytrzymałych dalsza jazda rowerem do Górowa Iławieckiego miasta wielu kultur, a dla strudzonych wysiłkiem dnia dzisiejszego przejazd autokarem. Zwiedzanie Górowa Ił. miasta leżącego na skrzyżowaniu dwóch szlaków handlowych, które prawa miejskie otrzymało już w 1335 roku i szczyci się do dziś bogatą historią. Przejazd na nocleg do hotelu Górecki w Lidzbarku Warmińskim zakwaterowanie, obiadokolacja. Możliwość odwiedzin Term Warmińskich znajdujących się w pobliżu.

Dzień 2. 12.06.22 Niedziela
Po niedzielnym śniadaniu o godz. 08.30 z parkingu hotelowego rozpocznie się dzisiejsza wycieczka przejazd do centrum Lidzbarka W. krótki rekonesans, a następnie przejazd po przepięknym regionie Królestwa Rowerowego Warmii. Początkowo udamy się częścią czerwonego szlaku nr. 1, przez Wielochowo, Runowo i Kaszyny piękne wsie warmińskie, usytułowane na malowniczo pagórkowatych terenach zachodniej Warmii do szlaku Zwiniętych Torów" i dalej w kierunku Ornety do wsi Krosno, gdzie po przejechaniu ok. 50 km zakończymy naszą warmińską przygodę. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego z 1720 roku nazywanego często Małą Św. Lipką" , jest to jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych na Warmii, znany również z serialu Siła Wyższa" o zakonnikach z Piotrem Fronczewskim. Przerwa obiadowa Mała Biesiadka" z ogniskiem załadunek rowerów i powrót do Trójmiasta. Zakończenie wycieczki ok. godz. 19.00

Cena: 410 zł/os.

Cena obejmuje:
transport uczestników autokarem
1 nocleg w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem i obiadokolacją
transport rowerów w specjalistycznej przyczepie
instruktora/pilota prowadzącego wycieczkę rowerową
ubezpieczenie NNW
realizacje programu

Cena nie obejmuje:
dopłaty do pok. jednoosobowego 85 zł
kosztów realizacji programu: 95 zł - usługi przewodnickie, 2 x obiad - Mała Biesiadka: gorąca zupa, porcja kiełbasy, napoje, dodatki,, płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu.
napoi do posiłków
ewentualnych kosztów wstępów
wydatków własnych

Wycieczkę realizujemy przy zgłoszeniu się minimum 20 osób i sprzyjającej pogodzie !

Sprawdź nasze propozycje wyjazdów po Polsce i zagranicy http://www.atstravel.pl/

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl