wiadomości

stat

Aktywna Wielkanoc - sprawdź ofertę

Sobota dla aktywnych upłynie głównie pod znakiem biegania.
Sobota dla aktywnych upłynie głównie pod znakiem biegania. fot. Pia Regan-Jasiński

Bieganie w wielkanocny weekend wcale nie musi kojarzyć się z wyprawami do sklepów. Można rozruszać się podczas jednej z trzech biegowych imprez zaplanowanych na sobotę lub wyruszyć na spacer z kijkami. Rodzice razem z dziećmi mogą natomiast spróbować złapać zająca. Natomiast w Lany Poniedziałek warto wybrać się na rower z Klubem Trek Gdynia.Co zrobisz w Wielkanoc w ramach aktywnego wypoczynku?

zorgranizuję sobie trening taki jak zawsze w dzień wolny 33%
pójdę na spacer 43%
warto zrzucić zbędne kilogramy, ale pomyślę o tym po świętach 5%
nic, lubię odpoczywać biernie 19%
zakończona Łącznie głosów: 126
W sobotę, niemal o tej samej godzinie, w Gdańsku i w Gdyni wystartują trzy imprezy biegowe. Pierwsze dwie to znany cykl parkrun. O godzinie 9 uczestnicy zmagań wyruszą na trasy Parkrun GdańskParkrun Gdynia. 5-kilometrowe biegi z pomiarem czasu wystartują w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w zawodach jest bezpłatny. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet. Podczas gdańskiej edycji biegu pojawi się Piotruś Kotowski ze swoimi rodzicami, w ramach akcji "125 km i Piotruś stanie na nogi", organizowanej przez Akademię Biegania, która ma celu zebranie pieniędzy na pionizator dla chłopca.

O godz. 9:30, pod PGE Areną rozpocznie się kolejny trening z Biegam Bo Lubię. Grupa, która utworzyła się przy gdańskim stadionie będzie świętować miesiąc startów. Pomimo tego wciąż jest otwarta dla każdego. Mogą się zjawić tak amatorzy, dzieci, rodziny, zapracowani rodzice, jak i energiczni seniorzy. Każde spotkanie to czas spędzony aktywnie z trenerem, który poprowadzi rozgrzewkę oraz trening biegowy. Zajęcia są bezpłatne. Zbiórka od strony ul. Marynarki Polskiej, na parkingu P5. Tu zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką i w tym samym miejsc kończą się.

W Sopocie, o godz. 9 startuje kolejna odsłona cyklicznej imprezy MOSiR. Przed biblioteką na Przylesiu, przy ul. 23-go Marca 77, spotykają się fani nordic walking. Bezpłatne zajęcia, które będą odbywać się na terenach leśnych i w innych atrakcyjnych zakątkach Sopotu, poprowadzi wyspecjalizowany instruktor.

Aż do poniedziałku, w godz. 11-18 rodzice i przede wszystkim ich pociechy, mogą odwiedzić Loopy's World, gdzie odbędzie się akcja Złap zająca. Najmłodszymi zajmą się eksperci od rozrywki i zabaw. W programie znajdą się takie pozycje jak: złap zająca, rzeżuchowa czupryna, wielkanocna układanka, malowanie jajek, dorzuć swoją pisankę do koszyczka. Dla dzieci w wieku 1-13 lat wejście kosztuje 39 zł za 3 godziny zabawy lub 45 zł bez limitu czasu. Wstęp dla opiekunów jest darmowy.

Lany poniedziałek tradycyjnie można spędzić na rowerze. Ekipa kolarskiego Klubu Trek Gdynia, zaprasza do "oblania się potem", czyli mini wyścigu po lesie, którego trasa, składająca się z porządnych elementów XC, została oznakowana w okolicach Gdyni Demptowa. Wyścig będzie trwał około godziny. Chętni muszą przybyć na zapisach do Salonu Dre Rowery, który znajduje się przy ul. Demptowskiej 27, o godz. 10. Potem grupa uda się do lasu na okrążenia zapoznawcze i start o godz. 11.

Opinie (38) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl