wiadomości

Aktywne poszukiwanie wiosny

Najnowszy artukuł na ten temat

Będzie nowy szlak w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Aktywne poszukiwanie wiosny


Skoro tegoroczna wiosna przywitała nas chłodem i śniegiem po kolana, postanowiliśmy rozgrzać się na swój sposób. W pierwszy wiosenny weekend zdobywaliśmy koronę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.Na dobry początek...

...przemierzyliśmy lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Niestety pomimo kalendarzowej wiosny, patrząc na warunki terenowe, zima szybko nas nie opuści. Tego dnia temperatura wahała się nieco poniżej zera, a śniegu miejscami było po kolana. Na niektórych odcinkach trójmiejskich szlaków turystycznych byliśmy pierwsi, więc przyszło nam je przecierać brnąc w głębokim białym puchu. Wędrówka w tak trudnych warunkach nie jest łatwa, a pokonanie założonego przez nas dystansu wymaga dobrej kondycji i wydolności organizmu. Jak się okazało kilometr kilometrowi nie równy, przez co nie wszystkim udało się przebyć zaplanowaną przez nas trasę. Co innego pokonać podobny dystans, gdy jest sucho, a co innego w warunkach bezśnieżnych. Tego dnia świeciło jednak mocno słońce, które pomimo trudu i wysiłku zachęcało do dalszej drogi. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym nie brakuje ciekawych, godnych uwagi miejsc, dlatego też by nasza wędrówka nie była zbyt monotonna, zahaczyliśmy o kilka z nich, m.in.:

-Sopockie szlaki spacerowe
-Sopocka ścieżka dydaktyczna, czyli Szlak Borsuka
-Dolina Potoku Swelini

Statystyki wędrówki:

- Całkowity dystans: 12,7 km
- Łączny czas marszu: 2h57min
- Średnia prędkość: 4,29 km/h
- Przewyższenie: 110,66 mWędrówkę zakończyliśmy w Adventure Park Kolibki, gdzie zorganizowaliśmy ognisko integracyjne. Dołączyło więc jeszcze kilka osób, które z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć we wcześniejszej rozgrzewce.

Ciąg dalszy aktywnego poszukiwania wiosny...

Skoro nie znaleźliśmy wiosny wędrując po lesie, postanowiliśmy wspiąć się na wierzchołki drzew i poszukać jej gdzieś na horyzoncie. Przyodzialiśmy więc uprzęże, kaski oraz rękawice ochronne, by zmierzyć się z koroną Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Do pokonania mieliśmy park linowy, który składał się z kilkunastu wysokościowych przeszkód o różnym poziomie trudności. Jak się okazało, pokonanie wiszących belek, mostów tybetańskich, różnego rodzaju poziomych drabin czy zjazdów kolejką amerykańską, nie jednemu zjeżyło włos na głowie. Na szczęście, śledzący na bieżąco każdy nasz ruch instruktorzy doradzali jak pokonać lęk. Ostatnią formą aktywności była tyrolka. Gdyby nie ujemna temperatura, nasza impreza pewnie trwałaby znacznie dłużej. Dlatego też podobny aktywny weekend z pewnością zorganizujemy jeszcze raz, gdy będzie cieplej.

Podsumowanie:

Pomimo że wspięliśmy się na wierzchołki drzew, wiosny niestety nie zobaczyliśmy ;( Jednak po co nam wiosna, skoro nosimy ją na co dzień w naszych sercach? Wspólną zabawą, wycieczkami, które organizujemy jesteśmy w stanie rozgrzać nawet największego zmarzlucha ;) Przekonajcie się sami!

Pomysł wędrówek i innych inicjatyw:

Wędrówki są uzupełnieniem proponowanych przez naszą grupę wypadów rowerowych. Przykładem powyższej relacji, co jakoś czas łączymy różne formy aktywności, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Raz w środku tygodnia wybieramy się na krótki wypad pieszy po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Trasa zwykle nie przekracza 15 km, a czas wędrówki 4 godzin. W zimowe weekendy też nie próżnujemy! W zależności od chęci i czasu, wybieramy się to na rower, to wędrówkę po okolicy. Nieraz także na narty, a nawet i kajak. Żadna pora roku ani pogoda nam niestraszna.
Wystarczy tylko odpowiednio się ubrać!Więcej zdjęć w GALERII

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Mając co chwilę nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, nie sposób się z nami nudzić. Jeśli więc masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, rajdach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami. Kontakt e-mail: gr3miasto@gmail.com


Zajrzyj gdzie w najbliższym czasie wybiera się Grupa Rowerowa 3miasto

Opinie (15) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl