wiadomości

Pożegnaj listopad na sportowo

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

Cykl przełajowych biegów City Trail Trójmiasto dobija do półmetka. Niedzielny bieg to jedna z atrakcji na świeżym powietrzu w najbliższy weekend.
Cykl przełajowych biegów City Trail Trójmiasto dobija do półmetka. Niedzielny bieg to jedna z atrakcji na świeżym powietrzu w najbliższy weekend. mat. prasowe City Trail

Morsowanie, mistrzostwa Pomorza na ergometrze wioślarskim, bieg City Trail ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz stałe pozycje w postaci biegów oraz treningów na świeżym powietrzu i nie tylko. Sprawdź, jak zaplanować sobie dawkę ruchu w ostatni listopadowy weekend.W niedzielę o godz. 12 na wspólne morsowanie do Jelitkowa zapraszają ABC Finansowania, Organiści i Kontener Formy. Zbiórka przy wejściu 65 na plaży w Jelitkowie obok Tawerny Klipper. Kąpiel poprzedzi aż 30-minutowa rozgrzewka, a każdy, kto weźmie udział w morsowaniu, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich. Celem wydarzenia "Daj nura" jest udzielenie niezbędnego wsparcia dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem, a z różnych powodów, np. zdrowotnych, do tej pory nie zdecydowali się na ten krok. Duże zainteresowanie naszą akcją spowodowało szeroki odzew wśród aktywnych trójmiejskich morsów, którzy zadeklarowali udział w wydarzeniu, chcąc wesprzeć resztę uczestników swoim doświadczeniem. Nad bezpieczeństwem czuwał będzie ratownik medyczny. Uczestnicy powinni wziąć ze sobą strój kąpielowy, ręcznik, buty do wody (np. z gumy), rękawiczki, czapkę. Wygodne dresy przydadzą się podczas rozgrzewki oraz zaraz po zakończeniu kąpieli. Wstęp wolny.

GDZIE I Z KIM NA MORSOWANIE W TRÓJMIEŚCIE?

W sobotę w hali widowiskowo-sportowej AWFiS odbędzie się kolejna edycja Ergowioseł, czyli XI Otwarte Mistrzostwa Pomorza na ergometrze wioślarskim. Rywalizacja odbędzie się w aż siedemnastu kategoriach, w tym także w sztafetach. Lista wpisowa jest już zamknięta, ale uczestnikom z pewnością przyda się gorący doping. Start o godz. 9.

W niedzielę odbędzie się trzeci z sześciu biegów cyklu City Trail Trójmiasto. Tym razem zagości w Gdańsku na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku (okolice AWFiS). Główny dystans liczy 5 km. Dzieci i młodzież będą rywalizować w biegach od 300 m do 2 km. Biegi City Trail Junior mają wymiar charytatywny - połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Start biegu głównego o godz. 11, biegi dla dzieci od godz. 9:30. Wpisowe dla spóźnialskich, czyli w dniu zawodów wynosi 29 zł.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z POPRZEDNIEGO BIEGU CITY TRAIL TRÓJMIASTO

W sobotę o godz. 9 można wziąć udział w jednym z trzech rozgrywanych w tym samym czasie biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Dla tych, którzy jeszcze nie czują się pewnie w bieganiu lub chcą urozmaicić swój trening, co tydzień w sobotę odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 kilometrów.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu znajduje się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział w nich jest bezpłatny, a początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Gdyńskie Poruszenie. Co tydzień w piątek o godz. 19 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się zajęcia Indoor cycling na rowerkach stacjonarnych, dzięki którym można nie tylko zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Na zajęcia obowiązują zapisy przez internet. Liczba miejsc jest ograniczona.

W każdą sobotę o godz. 9:30 również w hali przy ul. Olimpijskiej odbywać się będą taneczne zajęcia Zumba dla dzieci. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin. Godzinę później odbywają się zajęcia dla seniorów.

Co niedzielę o godz. 13 w hali GCS prowadzone są natomiast zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych ruchowo, zarówno dzieci, jak i dorosłych, poruszających się na wózkach i o kulach. W planie przewidziane są zajęcia ogólnorozwojowe, technika jazdy na wózkach, boccie, fitness i wiele innych. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorkę Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, od 10 lat poruszającą się na wózku inwalidzkim.

O godz. 17 rozpoczną się natomiast zajęcia z cyklu Dziecko i jego świat. Cykl przeznaczony jest dla dzieci do lat 15 ze stwierdzonym autyzmem oraz ich opiekunów. Program wpisuje się w realizowaną przez Gdyńskie Centrum Sportu strategię znoszenia barier społecznych. Jego podstawowym celem jest z jednej strony pomoc w rozwoju psychomotorycznym dzieci, z drugiej - edukacja rodziców lub opiekunów. Podczas zajęć konieczna jest obecność opiekuna. Przed uczestnictwem za każdym razem wymagane jest zapisanie się. Zapisy ruszają zawsze w tygodniu odbywania się danych zajęć, w poniedziałek o godz. 8 pod tym linkiem. Przed zajęciami należy okazać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach ruchowych.

Opinie (14) 1 zablokowana

 • Fajnie. Brawo. Byle nie siedzieć przed telwizorem. (1)

  Polecam. Fajna integracja, nowi znajomi, ruch na powietrzu albo pod dachem.
  Nie wolno nieruchomieć bo człowiek zardzewieje.

  • 7 3

  • Człowiek nie z żelaza żeby zardzewiał

   a są jeszcze inne formy rekreacji niż bieganie jak kot z pęcherzem

   • 3 2

 • Bieganie jest fajne. Sam biegam. Jest jednak jedno ale... (3)

  Bo zawsze musi być, prawda? Biegając przy ulicy-wdychasz smog i najgorsze trucizny. Biegając w okolicach domków jednorodzinnych, w których palone są śmieci - wdychasz śmierć. Podczas wysiłku przyjmujemy o wiele więcej powietrza= trucizny. O ile możecie - wybierajcie okolice bez domków i z mniejszym ruchem samochodowym.

  • 15 1

  • mądrego to i przyjemnie poczytać... (1)

   • 5 0

   • jak biegac to tylko po lesie albo w pasie nadmorskim, co to za sens biec przy najwiekszych szlakach komunikacyjnych, jeszcze bardziej sie czlowiek tylko truje

    • 2 0

  • W pasie nadmorskim lepiej omijać odcinek od Piastowskiej do potoku tak znajdujace sie knajpy i domki palą śmieciami!

   W zimie zawsze gdy potrzebne jest ogrzewanie jestam ciemno od dymu i zatrute powietrze bo ogrzewaja sie paląc śmieciami!!

   • 1 0

 • 1125 całkiem całkiem. Oj pobiegałby pobiegał... (3)

  • 0 1

  • mayślisz ze taki ma przebieg... w kilometrach

   • 3 0

  • Lepsza xx02

   • 1 0

  • a niby dlaczego czym ona sie rózni od innych?

   • 0 0

 • (3)

  Brawo!!!! Otyłość i fajki to w Polsce masakra!!!

  • 1 0

  • Polecam też orbitrek jak nie ma warunków. 15 kilo w 3 lata i żadnego jojo. Dieta normalna tylko bez obzerania się na wieczór.

   • 1 0

  • (1)

   Chłopakom z tyłu japy się cieszą

   • 1 0

   • nie dziwię się.

    oczy się cieszą, testosteron się wydziela.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl