• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Aktywni przebierają w propozycjach

mik
15 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 6 lat) 
Opinie (11)
Rolkarze powoli wjeżdżają w sezon, dlatego mają nadzieję, że w ten weekend pogoda będzie dla nich łaskawa. Rolkarze powoli wjeżdżają w sezon, dlatego mają nadzieję, że w ten weekend pogoda będzie dla nich łaskawa.

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu w ten weekend będą mogli przebierać w propozycjach. Coś dla siebie znajdą fani biegania, zumby, jogi, a także jazdy na rolkach i rowerze. Organizatorzy trójmiejskich imprez nie zapomnieli również o najmłodszych.Tradycyjnie aktywny weekend rozpoczną sobotnie biegi parkrun na dystansie 5 km w Gdańsku i w Gdyni o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana oraz Bulwar Nadmorski. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. W Gdyni odbędzie się specjalna edycja biegu, zorganizowana z okazji 90-tych urodzin miasta. Z tej okazji w imprezie mają wziąć udział również gdyńscy sportowcy, których obecność ma zachęcić mieszkańców do porannego joggingu. Ustanowienie nowego rekordu frekwencji wydaje się zatem bardzo prawdopodobne.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SPECJALNEJ EDYCJI GDYŃSKIEGO BIEGU

Pół godziny po parkrunowcach do warsztatów pod okiem wykwalifikowanych trenerów przystąpią uczestnicy akcji "Biegam Bo Lubię". Cotygodniowe zajęcia organizowane przy Stadionie Energa Gdańsk są bezpłatne. Po biegaczach tereny bursztynowej areny opanują rolkarze, dla których grupa Roll4All przygotowała lekcję poprawiającą koordynację ruchową. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich chcących podszkolić umiejętności jazdy rozpocznie się o godz. 11-stej.

Dobrą wiadomość mamy również dla rolkarzy, którzy w sobotni poranek nie chcą zrywać się z łóżka. O godz. 15:45 w pobliżu skateparku przy Ergo Arenie rozpocznie się zbiórka chętnych do udziału w Roll'n'Bike'n'Beer Street. Na uczestników czeka przejazd ścieżkami rowerowymi, chodnikami oraz ulicami Gdańska. Organizatorzy informują, że spotkanie ma charakter towarzyski i nie ponoszą oni odpowiedzialności za ewentualne wypadki oraz inne nieprzyjemności, które mogą spotkać uczestników wyprawy. W przypadku niesprzyjającej aury wydarzenie może zostać odwołane. Wiadomość na ten temat ukaże się wówczas na facebookowej stronie wydarzenia.

W sobotę bogata oferta zajęć czeka również na najmłodszych. Gdyńskie Centrum Sportu zachęca dzieci lubiące taniec oraz aktywność fizyczną do spróbowania swoich sił w zumbie. Zajęcia rozpoczną się o godz. 9:30 i potrwają 60 minut. Warsztaty odbędą się w ramach Gdyńskiego Poruszenia.

Konkretną propozycję dla 5 i 6-latków oferuje Akademia Kids' Athletics. W Szkole Podstawowej nr 75 na gdańskiej Żabiance o godz. 12-stej rozpocznie się trening o charakterze lekkoatletycznym, który poprowadzą doświadczeni nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy - w tym kadra naukowo-dydaktyczna oraz studenci z AWFiS Gdańsk. Będą oni zachęcać uczestników do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz własnego rozwoju motorycznego. Zapisy na zajęcia prowadzone są drogą mailową pod adresem: m.w.pogorzelska@gmail.com

Darmowy trening z elementami jogi czeka na mieszkańców Trójmiasta w sobotę o godz. 10-tej w Parku Reagana. W programie wspólnych ćwiczeń z instruktorami fitness znajdą się: rozgrzewka, wzmacnianie z piłką lekarską oraz rozciąganie. Trening będzie idealnym pomysłem dla osób czynnie uprawiających sport, ale zarazem narzekających na bóle mięśniowe. Organizatorzy przypominają o zabraniu ze sobą maty do ćwiczeń, butelki wody oraz dobrego humoru.

Natomiast wszystkich trójmiejskich roweroholików zapraszamy na kawę do Kartuz. Start Caffe Ride MTB usytuowany będzie pod CH Manhattan. Na trasę wiodącą przez kaszubskie drogi cykliści wyjadą o chwilę po godz. 9-tej. W ciągu całej wyprawy uczestnicy przejadą tempem turystycznym od 80 do 90 km. Szacowany czas wyprawy to około 10 godzin, w które wliczone jest uzupełnienie kalorii oraz wypicie wspomnianej kawy. Podczas tak długiej podróży w plecaku każdego uczestnika powinny znaleźć się zapasowa dętka oraz podstawowe narzędzia do naprawy roweru.

Miłośnicy biegów długodystansowych mogą stawić się w niedzielę przed głównym wejściem do AWFiS, ul. Kazimierza Górskiego 1, skąd o godz. 9-tej przeniosą się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego na zajęcia z cyklu "Aktywuj się w maratonie". To bezpłatne treningi przygotowujące do 2. PZU Maratonu Gdańsk. Za ich realizację odpowiada wielokrotny medalista mistrzostw Polski - Radosław Dudycz.

Nasz cotygodniowy przewodnik kończymy zaproszeniem na Charytatywny Test Coopera. Impreza organizowana wspólnie przez Radio Gdańsk oraz Sopocki Klub Lekkoatletyczny odbędzie się na bieżni Stadionu Leśnego w Sopocie w sobotę od godz. 10-tej do 15-tej. Test Coopera polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu i został wymyślony na potrzeby amerykańskiej armii. Jego celem jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, którą określa się w zależności od wieku i płci na podstawie pokonanego dystansu. Poza sprawdzeniem siebie, uczestnicy będą mogli pomóc cierpiącemu na dystrofię mięśniową Arkowi z Gdańska. Wszystkie pieniądze zebrane podczas testu zostaną przekazane na zakup specjalnego wózka dla 17-latka. Zapisy możliwe są na stronie internetowej imprezy.
mik

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (11)

 • Trzeciego maja puchar kaszub

  A już trzeciego maja puchar kaszub w rolkarstwie na Energa Arenie . Polmaraton -20km. Dystans fitness - 10 km. Miłośnicy rolek zapisujcie sie

  • 6 1

 • Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana (1)

  A więc zgodnie z przepisami - drogą dla rowerów.

  • 2 4

  • Byłeś ćwoku kiedyś na Parkrunie?

   Wdziałeś na tych biegach ludzi biegających po drogach rowerowych?

   • 1 0

 • Dziura

  Dobrze, że nikt nie wpadł w dziurę w jezdni.

  • 4 1

 • chyba niezgodnie z przepisami jadą si ze zdjęcia

  • 2 1

 • Fundacja Kotikowo bardzo potrzebuje wolontariuszy

  wtedy jest przyjemne z pożytecznym , a siedziba jest we Wrzeszczu ,można chociaż pomóc 1 raz w tygodniu, bardzo potrzebni są wolontariusze .

  • 3 2

 • Rower albo długi spacer

  Ważne żeby się ruszać.

  • 3 0

 • Aktywni 5-6 dni zapierniczają a potem aktywny relax na kanapie

  Pozdro dla "aktywnych" przyklejonych d. do fotela "sekretarek"

  • 0 1

 • (2)

  Juz sie zaczelo. Rolkarze od prawej do lewej drogami dla rowerow ze sluchawkami w uszach.

  • 2 3

  • Sam jeżdżę na rowerze i zawsze z sympatią odnosiłem się do rowerzystów...

   ...ale Wasza postawa w odniesieniu do rolkarzy (do których też trochę się zaliczam) to megachamstwo. Sami walczycie o szacunek ze strony kierowców a rolkarzy traktujecie gorzej niż kierowcy Was. Gdzie mamy jeździć na rolkach??? To że ktoś tam jedzie od prawej do lewej w słuchawkach to nie jest żaden argument. Bo sami rowerzyści rozumem nie grzeszą. Nie raz widzę rowerzystów np. na Wyklętych gdzie obok biegnie droga rowerowa, a parka jedzie jezdnią i blokuje ruch, nie raz rowerzyści jadą środkiem drogi, lub chodnikami jak wariaci. Na drogach rowerowych pary rowerzystów jadą obok siebie blokując trasę i zagrażając bezpieczeństwu, przejeżdżają przez pasy tam gdzie ni ma przejazdów w taki sposób że kompletnie nie ma możliwości ich wczesnego zauważenia, a słuchawki noszą równie często co rolkarze czy biegacze więc nie ma możliwości dźwiękowego ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem. Pamiętajcie więc drodzy rowerzyści że wśród rolkarzy też trafiają się kierowcy. Nie oczekujcie więc szacunku na drodze bo ja ze swojej strony w ramach istniejących przepisów rowerzystom życie utrudniać zaczynam z dniem dzisiejszym

   • 5 2

  • No i gitara

   Tata rata ra

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Aka Intensive Workshops

kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Wakacyjne warsztaty dla dzieci 2022

spotkanie, warsztaty, kurs tańca

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Forum