wiadomości

Aktywnie w Wielkanoc. Nie tylko pod dachem

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na plaży i nie tylko

Kręgielnie trójmiejskie będą otwarte każdego dnia świąt.
Kręgielnie trójmiejskie będą otwarte każdego dnia świąt. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Prognoza pogody na Wielkanoc nie będzie sprzyjać aktywnym w Trójmieście. Chyba że nie przeszkadza nam padający deszcz i temperatura w okolicach 7-8 stopni Celsjusza, to można skorzystać z ofert na świeżym powietrzu. Na przykład w Lany Poniedziałek wybrać się na bezpłatne zajęcia Run Beach Morning w gdańskim Brzeźnie. Ci co nie przepadają za takimi warunkami mogą skorzystać z basenu, siłowni, zagrać w kręgle bądź pójść do parku trampolin. Sprawdziliśmy, co będzie czynne w święta.Na chwilę, w Wielkanoc przestaną działać kluby fitness. Otwarty zazwyczaj 24 godziny na dobę gdański Good Luck Club zamknie się w Wielką Sobotę, o godz. 23. Ponownie zostanie otwarty w lany poniedziałek, o godz. 15. Taki sam plan działania ma sopocki oddział Calypso. W sobotę klub będzie czynny do godziny 16. W pierwszy dzień świąt nie dostaniemy się do niego, natomiast drugiego dnia będzie otwarty od 10. W poniedziałek nie będą jednak odbywały się zajęcia fitness. Są także kluby, jak np. Fit4less, które zamykają się w sobotę i zaczynają działać po świętach, czyli we wtorek.Jeżeli chodzi o miejskie baseny, to mają one przerwę świąteczną, a według harmonogramu zaczynają działać we wtorek. Ostatnie wejście do Aquastacji będzie możliwe w sobotę, na godz. 12:40. Następnie otwarcie basenu nastąpi we wtorek. W lany poniedziałek możemy natomiast wybrać się na basen do Aquaparku Sopot. Będzie on otwarty w godz. 11-22. W tym samym czasie będzie można dostać się do strefy saun, a w godz. 14-22 na kręgle. Do dyspozycji pozostają także baseny hotelowe.Wracając do kręgli, to w Centrum U7 możemy grać w nie przez całe święta. W niedzielę klub będzie otwarty w godz. 15-24, natomiast w poniedziałek w godz. 12-24. Na święta nie zamyka się również MK Bowling. Tam można pograć w niedzielę i w poniedziałek w godz. 14-24.Alternatywą w lany poniedziałek może być wyprawa do parku trampolin Jump City. Ten będzie czynny tego dnia w godz. 10-22. W tych samych godzinach będzie otwarty także dwa dni wcześniej.

W święta wolnego od biegania na świeżym powietrzu nie robią sobie uczestnicy biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Biegu odbędą się tradycyjnie w sobotę o godz. 9. Udział jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Cyklicznie w sobotę odbywają się przy Stadionie Energa Gdańsk warsztaty rolkarskie. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all. Można dołączyć do nich bezpłatnie w godz. 11-12. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny.

Osoby, który chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub aktywnością fizyczną w ogóle, powinny zajrzeć na molo w Brzeźnie. Bezpłatne zajęcia Run Beach Morning odbywają się tam co niedzielę o godz. 9, ale tym razem wyjątkowo odbędą się w lany poniedziałek. Uczestnicy biorą udział w delikatnym marszobiegu po plaży na dystansie maksymalnie 5 km. Treningom sprzyja także szczytny cel. Promują zbiórkę pieniędzy na asystor kaszlu dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. Pieniądze można wpłacać na konto 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 z dopiskiem Kaflator dla Hospicjum. Do niedzieli zbiórkę można wesprzeć także wysyłając SMS na nr 73643 o treści SERCE. Prowadzona będzie także zbiórka do puszek, a każdy kto dołoży cegiełkę może liczyć na smakołyk.

Opinie (11) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl