wiadomości

stat

Aktywnie w Wielkanoc. Nie tylko pod dachem

Kręgielnie trójmiejskie będą otwarte każdego dnia świąt.
Kręgielnie trójmiejskie będą otwarte każdego dnia świąt. fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Prognoza pogody na Wielkanoc nie będzie sprzyjać aktywnym w Trójmieście. Chyba że nie przeszkadza nam padający deszcz i temperatura w okolicach 7-8 stopni Celsjusza, to można skorzystać z ofert na świeżym powietrzu. Na przykład w Lany Poniedziałek wybrać się na bezpłatne zajęcia Run Beach Morning w gdańskim Brzeźnie. Ci co nie przepadają za takimi warunkami mogą skorzystać z basenu, siłowni, zagrać w kręgle bądź pójść do parku trampolin. Sprawdziliśmy, co będzie czynne w święta.Na chwilę, w Wielkanoc przestaną działać kluby fitness. Otwarty zazwyczaj 24 godziny na dobę gdański Good Luck Club zamknie się w Wielką Sobotę, o godz. 23. Ponownie zostanie otwarty w lany poniedziałek, o godz. 15. Taki sam plan działania ma sopocki oddział Calypso. W sobotę klub będzie czynny do godziny 16. W pierwszy dzień świąt nie dostaniemy się do niego, natomiast drugiego dnia będzie otwarty od 10. W poniedziałek nie będą jednak odbywały się zajęcia fitness. Są także kluby, jak np. Fit4less, które zamykają się w sobotę i zaczynają działać po świętach, czyli we wtorek.Jeżeli chodzi o miejskie baseny, to mają one przerwę świąteczną, a według harmonogramu zaczynają działać we wtorek. Ostatnie wejście do Aquastacji będzie możliwe w sobotę, na godz. 12:40. Następnie otwarcie basenu nastąpi we wtorek. W lany poniedziałek możemy natomiast wybrać się na basen do Aquaparku Sopot. Będzie on otwarty w godz. 11-22. W tym samym czasie będzie można dostać się do strefy saun, a w godz. 14-22 na kręgle. Do dyspozycji pozostają także baseny hotelowe.Wracając do kręgli, to w Centrum U7 możemy grać w nie przez całe święta. W niedzielę klub będzie otwarty w godz. 15-24, natomiast w poniedziałek w godz. 12-24. Na święta nie zamyka się również MK Bowling. Tam można pograć w niedzielę i w poniedziałek w godz. 14-24.Alternatywą w lany poniedziałek może być wyprawa do parku trampolin Jump City. Ten będzie czynny tego dnia w godz. 10-22. W tych samych godzinach będzie otwarty także dwa dni wcześniej.

W święta wolnego od biegania na świeżym powietrzu nie robią sobie uczestnicy biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Biegu odbędą się tradycyjnie w sobotę o godz. 9. Udział jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Cyklicznie w sobotę odbywają się przy Stadionie Energa Gdańsk warsztaty rolkarskie. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all. Można dołączyć do nich bezpłatnie w godz. 11-12. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny.

Osoby, który chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub aktywnością fizyczną w ogóle, powinny zajrzeć na molo w Brzeźnie. Bezpłatne zajęcia Run Beach Morning odbywają się tam co niedzielę o godz. 9, ale tym razem wyjątkowo odbędą się w lany poniedziałek. Uczestnicy biorą udział w delikatnym marszobiegu po plaży na dystansie maksymalnie 5 km. Treningom sprzyja także szczytny cel. Promują zbiórkę pieniędzy na asystor kaszlu dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. Pieniądze można wpłacać na konto 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 z dopiskiem Kaflator dla Hospicjum. Do niedzieli zbiórkę można wesprzeć także wysyłając SMS na nr 73643 o treści SERCE. Prowadzona będzie także zbiórka do puszek, a każdy kto dołoży cegiełkę może liczyć na smakołyk.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (11)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.