wiadomości

stat

Aktywność dla każdego nie tylko na Wielkanoc. Frisbee na różne sposoby

Frisbee to tania i doskonała forma aktywności fizycznej.
Frisbee to tania i doskonała forma aktywności fizycznej. fot. BlueOrange Studio / 123rf.com

Wielkanocy nie można spędzić tylko przy stole, chociaż decydowanie się w okresie świątecznym na aktywność fizyczną wcale nie musi oznaczać od razu chęci do podejmowania ekstremalnego wysiłku. Nasza propozycja to frisbee. Każdy sobie z tym poradzi, można grać praktycznie wszędzie, a do zabawy wciągnąć nie tylko rodzinę czy przyjaciół, ale także psy. Koszt sprzętu to wydatek około 10 złotych.Przeczytaj o bezpłatnych zajęciach frisbee, które cyklicznie odbywają się w GdańskuCzy próbowałaś/eś grać kiedykolwiek w frisbee?

często gram i polecam, by inni też to robili 31%
sporadycznie 31%
grałam(em), ale nawet nie wiedziałem, jak się nazywa 4%
nie, ale chętnie spróbuję 22%
nie i nie zamierzam, bo wydaje się to nudne 12%
zakończona Łącznie głosów: 49
Frisbee. to dysk o określonej średnicy, najczęściej około 25 cm, wykonany z tworzyw sztucznych. Wyróżniamy kilka rodzajów dysku. Przede wszystkim różnią się one między sobą parametrami użytkowymi, jak ciężar czy twardość. Ma to przełożenie na lot dysku, który może pokonać dystans kilkudziesięciu, jeśli nie kilkuset metrów.

To świetne narzędzie do rozrywki ze znajomymi w parku lub na plaży. Dobrze sprawdza się również w zabawie z psem. Jeśli nie próbowaliście, może warto zapoznać się z tym w Wielkanoc? Dobry pretekst, by wstać od stołu, a ponadto nikt raczej nie powie, że nie potrafi czy to przekracza jego możliwości, jeśli chodzi o sprawność fizyczną.

Przy pierwszym kontakcie oczywiście skupmy się na podstawach. Zacznijmy od rzucania i łapania. Wystarczy ustawić się ze znajomymi w pewnej odległości i podawać do siebie frisbee. To samo można robić w towarzystwie psa. Nasz czworonóg z pewnością z ochotą pogoni za kolorowym krążkiem.

Sprawdź, gdzie można trenować freesbe drużynowe w Trójmieście

Cena takiej zabawki uzależniona jest w dużym stopniu od jej rodzaju. Najzwyklejsze dyski możemy kupić już za 10 zł. Modele bardziej wymagające, które w dużym stopniu opierają się na wytrzymałości mogą kosztować od 20 do ponad 100 zł.

Wiadomo, że przy zakupie w celach czysto rekreacyjnych kierowali będziemy się wyglądem, ale warto również pamiętać, że ważne są waga, twardość, środek ciężkości czy rant, czyli krawędź dysku.

Przypomnij sobie, jak relacjonowaliśmy plażowe mistrzostwa Polski we frisbee

Tym, którym frisbee spodoba się do tego stopnia, że nie będą chcieli poprzestać wyłącznie na rekreacji, mogą śmiało stawać do współzawodnictwa sportowego. Jest już kilka dyscyplin.

Na przykład odmiana zespołowa. W ultimate frisbee trzeba pokonywać kolejne strefy punktowe na boisku o wymiarach 100x37 metrów. Co ciekawe to gra z całkowitym brakiem fizycznego kontaktu, a gracze mogą jedynie przechwycić lecący dysk. Nie można z nim biegać, po otrzymaniu trzeba go podać dalej.

Sprawdź, jakie rasy psów odnoszą największe sukcesy w dog frisbeeKolejną z dostępnych dziedzin jest tzw. freestyle frisbee. Dyscyplina ta polega na wykonywaniu różnych trików przy pomocy dysku. Można go, podobnie jak piłką do koszykówki, kręcić na placu, przerzucać na różne sposoby za plecami, pod nogami, a następnie efektownie złapać. Gama takich rozwiązań jest naprawdę bardzo szeroka i w dużym stopniu uzależniona od umiejętności samego zawodnika.

Są też zawody frisbee z udziałem psów. Dog frisbee rozwija się w rozmaitych formach. Oprócz znanych pokazów w stylu wolnym Freestyle, są takie konkurencje jak: ThrowNGo - polegający na jak najszybszym aportowaniu przez psa lecącego dysku; Far Out - punktowane są jak najdalsze rzuty; Time Warp ‒ celem jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez wykonanie trzech złapanych rzutów, Frizgility - połączeniu frisbee oraz agility, gdzie najważniejsza jest idealna komunikacja z psem.

Opinie (5) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama