wiadomości

stat

Aktywny weekend: Bieganie po Gdańsku

Bardziej doświadczeni biegacze pokonają w weekend 10-kilometrową trasę. Na tych, którzy nie czuli się na siłach, aby zgłosić się do Biegu Westerplatte, czekają krótsze dystanse w niedzielnym Biegowym Grand Prix Gdańska.
Bardziej doświadczeni biegacze pokonają w weekend 10-kilometrową trasę. Na tych, którzy nie czuli się na siłach, aby zgłosić się do Biegu Westerplatte, czekają krótsze dystanse w niedzielnym Biegowym Grand Prix Gdańska. fot. Damian Kopyciński

Sobotę w Trójmieście zdominuje 51. Bieg Westerplatte. Ci, którzy wolą nieco krótsze dystanse, a poza aktywnością fizyczną lubią poznawać nowe miejsca w Gdańsku, powinni wybrać się w niedzielę na Biegowe Grand Prix Gdańska. W sobotę, na gdańskiej AWFiS, na najmłodszych czekać będą bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe, a przy molo w Sopocie kosze - na fanów tego sportu w odmianie ulicznej. Natomiast w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, w sobotę i w niedzielę, można stanąć do rowerowej rywalizacji.Jaki dystans jesteś w stanie pokonać biegiem?

nie biegam 10%
do kilometra 11%
5 km 20%
10 km 28%
20 km 16%
maraton, czyli 42 km 195 metrów 15%
zakończona Łącznie głosów: 255
W sobotę, już po raz 51. Gdańsk będzie gościć biegaczy z kraju i zagranicy. Bieg Westerplatte, rozgrywany na dystansie 10 km, jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych. Pomimo iż zgłoszenia od uczestników przyjmowane były do 29 sierpnia, to i tak warto wybrać się w okolice trasy, aby dopingować biegaczy. Start o godz. 11:10 nastąpi na Westerplatte, a meta zlokalizowana będzie na Targu Węglowym w Gdańsku.

W sobotę i w niedzielę, w ramach Pucharu Województwa Pomorskiego w Rowerowej Jeździe na Orientację, odbędą się także otwarte zawody RJnO "Rower-mapa-las". Pierwszego dnia biuro zawodów będzie znajdowało się w Dolinie Radości, rozwidleniu dróg przy starej leśniczówce. Uczestnicy wyruszą w trasę o godz. 11. W niedzielę rywalizacja wystartuje o tej samej godzinie. Trasa będzie jednak zupełnie nowa, a biuro zawodów zostanie umiejscowione przy wejściu do lasu od ul. Juraty (Osowa). Start w kategorii otwartej SZ jest bezpłatny. W pozostałych zmaganiach udział kosztuje od 5 do 20 zł. Opłatę wnosi się w biurze zawodów.

Sobota to także czas na Enjoy The Game. Ten sportowy projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Program oparty jest na wzorcach szkolenia na całym świecie i dostosowany do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. To zabawowe, bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe, przy których często towarzyszą piłki. Enjoy The Game odbędzie się w hali gdańskiej AWFiS, w godz. 11-13.

Miłośnicy streetballu powinni zjawić się w sobotę na najstarszym, cyklicznie organizowanym turnieju koszykówki ulicznej w Trójmieście. Już po raz 29. odbędzie się Streetball Molo. Na Skwerze Kuracyjnym przed sopockim molo zmierzą się trzyosobowe drużyny. Udział w zawodach jest bezpłatny. O godz. 10 zmagania rozpoczną kategorie: roczniki 1994-1996 oraz rocznik 1997 i młodsi, a o godz. 13 kategoria open. Zapisy będą prowadzone na miejscu, na 30 min. przed startem poszczególnych rozgrywek. Niepełnoletni zawodnicy muszą posiadać zgodę opiekunów prawnych.

W niedzielę rozpocznie się jesienna edycja Biegowego Grand Prix Gdańska. Tym razem bieg zostanie zorganizowany w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, gdzie trasa w całości przebiegać będzie po asfaltowych uliczkach Parku Oruńskiego. Jest ona dość prosta technicznie, nie ma też dużych przewyższeń wysokościowych. Jedynie dobieg do mety jest dość kręty. Zawodnicy zostaną podzieleni na kategorie: do lat 12 (1,2 km), gimnazjalistów (do 1,5 km) oraz dorosłych (5 km), w której wprowadzono dodatkową podkategorię wiekową 40+. Odprawa biegaczy rozpocznie się o godz. 9. Miejsce startu znajdzie się przy przedszkolu nr 9, ul. Nowiny 2.

Ci, którzy w niedzielę nie startują w żadnych zawodach ani nie wybierają się na rower, mogą udać się na wypad pieszy wzdłuż Zatoki Gdańskiej. Żwawy marsz odbędzie się częściowo po plaży oraz lesie, a także miejscami deptakiem nadmorskim. Do pokonania będzie ok. 10 km. Zbiórkę zaplanowano w gdańskim Brzeźnie, przy molo (przy dawnej knajpce Wielki Błękit), na godz. 10. Organizatorzy radzą zabrać ze sobą wodę. Udział w marszu jest bezpłatny, dzieci i młodzież muszą znajdować się pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

Opinie (11) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.