Aktywny weekend: Biegi, deskorolka i treningi

Sobotni Bieg Westerplatte to jedna z głównych sportowych atrakcji najbliższego weekendu w Trójmieście.
Sobotni Bieg Westerplatte to jedna z głównych sportowych atrakcji najbliższego weekendu w Trójmieście. fot. MOSiR Sopot

57. edycja ulicznego Biegu Westerplatte, deskorolkowe mistrzostwa Polski, grand prix w biegach dzielnicowych oraz bezpłatne treningi na świeżym powietrzu. To tylko część atrakcji dla miłośników aktywności fizycznej, które czekają na mieszkańców Trójmiasta w najbliższy weekend.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW sobotę na ulicach Gdańska odbędzie się 57. Bieg Westerplatte na dystansie 10 km. Początek o godz. 11. Limit uczestników wynosi 3,9 tys. osób, a ostatnie zapisy będą możliwe na miejscu w biurze zawodów, w którym przygotowano 100 miejsc. Część ulic od Westerplatte przez Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska będzie wyłączona z ruchu. Utrudnienia potrwają od godz. 6 do 14, wystąpią też zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W sobotę i w niedzielę w skateparku w Gdyni odbędzie się finał deskorolkowych mistrzostw Polski. Pierwszego dnia można zgłosić się do eliminacji o trzy ostatnie dzikie karty do niedzielnego finału. Wpisowe dla zawodników wynosi 30 zł. Dla widzów, którzy chcą zobaczyć ewolucje najlepszych skejterów w kraju, wstęp wolny.

W niedzielę o godz. 11 w parku Oruńskim odbędzie się ostatni z tegorocznego Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Uczestnicy wystartują w biegu głównym na dystansie 5 km oraz krótszych trasach dla dzieci i młodzieży. Internetowe zapisy trwają do czwartku włącznie. Wpisowe na główny dystans wynosi 15 zł oraz 25 zł w przypadku pakietu z koszulką.

Kolejna odsłona warsztatów rolkarskich z Roll4All odbędzie się w sobotę o godz. 11 na Stadionie Energa Gdańsk. Jazda na rolkach to jeden z najpopularniejszych sportów miejskich, a tereny wokół Stadionu Energa zobacz na mapie Gdańska są idealnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności. Bezpłatne zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami.

Jak co sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez Nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Co sobotę o godz. 11 odbywają się treningi aktywizująceparku Reagana zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia adresowane są przede wszystkim do osób, które na co dzień nie mają możliwości ćwiczyć pod okiem trenera. Trening aktywizujący jest unikalną kombinacją slow joggingu, treningu stabilizacyjnego i stretchingu. Zajęcia trwają ok. 90 minut, udział jest bezpłatny.

Organizowane są również treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

W niedzielę czekają cykliczne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godzinie 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Fajny Bieg

  Super Atmosfera , polecam...

  • 0 0

 • (1)

  Czy jest cos poza bieganien ???

  • 0 0

  • Tak

   Leżenie

   • 0 0

 • A co oni się tak wszyscy za te zegarki trzymają ? Boją się że ktoś ukradnie ?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 30
czwartek, g. 17:00 - 21:00
Gdańsk Dolne Miasto
PrzeRUNbane 2021
PrzeRUNbane 2021
bieg, zawody / wyścigi
paź 2
sobota, g. 11:00
Gdańsk
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości Szwedzka Grobla
#75 Samodzielny Harpuś Dolina Radości...
impreza na orientację, trening
paź 2-10
g. 11:00
Gdańsk

Forum