• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Aktywny weekend: Dużo więcej niż półmaraton

ras.
26 października 2018 (artykuł sprzed 4 lat) 
Opinie (6)
Biegi i marsza na orientację to znakomity sposób, aby rodzinnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Biegi i marsza na orientację to znakomity sposób, aby rodzinnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Największą imprezą weekendu będzie gdański półmaraton na kilka tysięcy uczestników oraz towarzyszące mu biegi na krótszych dystansach. Tradycyjnie nie zabraknie jednak innych atrakcji, także na świeżym powietrzu. Można wybrać się na przykład na Westerplatte i z mapą poćwiczyć orientację w terenie.W niedzielę o godz. 9 wystartuje AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Do ulicznego biegu na dystansie 21,0975 km, który rozpocznie i zakończy się na ul. Żaglowej, zgłosiło się już blisko 6000 osób, ale wciąż można zapisać się w cenie 99 zł. Imprezie towarzyszyć będzie bieg na 5 km, a w sobotę poprzedzą go biegi dla dzieci i "nocna dycha", która rozpocznie się o godz. 23. Na tym ostatnim dystansie można wystartować w przebraniu. W związku z imprezą planowane są utrudnienia w ruchu drogowym, o których przeczytacie tutaj.

Miłośnicy krótszych dystansów niż półmaraton, tradycyjnie w sobotę o godz. 9 mogą wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Niedzielny poranek można z kolei zacząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50. Wstęp wolny.

Tego samego dnia o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak oraz Kawiarenka Podróżnicza Południk 18 zapraszają do udziału w zabawie z cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację". Impreza odbędzie się tym razem na Westerplatte zobacz na mapie Gdańska (biuro: za parkingiem w prawo w stronę plaży, do polany po lewej stronie, około 500 m). Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Organizatorzy zalecają wziąć ze sobą duży zapas picia, koc, koszyk piknikowy oraz stroje kąpielowe. Po zabawie z mapą będzie możliwość skorzystania z plaży, chwili relaksu na pisaku a nawet kąpieli w morzu. Najważniejsze jednak w Grach Parkowych na Orientację organizowanych przez Almanak jest to, że niekoniecznie trzeba biegać. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią, bo przede wszystkim liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Tym, którzy wolą rywalizację lub uprawiają biegi na orientację bardziej profesjonalnie, organizatorzy polecają trasę Biegacz, którą można potraktować jako trening czy sprawdzian własnych umiejętności. Zawody mają charakter edukacyjny i popularyzujący orientację w terenie. Teren jest łatwy w orientacji, bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym oraz przyrodniczym. Za każdym razem organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SPortIdent. Aby wystartować, należy wypełnić formularz elektroniczny. Wpisowe w zależności od wieku wynosi od 1 do 15 zł.

Jak co tydzień, w sobotę o godz. 11 bezpłatne warsztaty rolkarskie odbędą się wokół Stadionu Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all, aktywnie uprawiających sporty wrotkarskie. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny zobacz na mapie Gdańska.

Co sobotę o godz. 9:30 Michał Bogdziewicz, trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza na cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie. Podobnie jak w zeszłym roku, spotkania będą realizowane przez całą jesień i zimę, po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. 2-3 godzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonych ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe oraz inne posiadane. Start spod serwisu DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

Panie powyżej 35. roku życia w sobotę o godz. 9 mogą wybrać się na prowadzone przez Monikę Dabkiewicz zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Treningi pozwalają wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się również coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Na Stogach co niedzielę o godzinie 11 (zbiórka ul. Hoża 14, przy Bibliotece Społecznej) zaczynają się bezpłatne zajęcia dla seniorów z instruktorami nordic walking. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się poprawnego chodzenia z kijkami. Zajęcia trwają ok. 1 godziny. Warsztaty zostały sfinansowanie w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, nazwa projektu to "Ruch-Zabawa-Integracja". Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, także młodych. Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".
ras.

Wydarzenia

Opinie (6)

 • poza parkrun Gdańsk jest też parkrun Gdańsk -Południe

  • 0 1

 • aktywny weekend

  moj aktywny weekend własnie sie zaczyna , zaraz wpadaja moje fumfle bedziemy grali w fife i pili ! jutro pobudka piwko na kaca piwko na droge i mecz Lechii po meczu znowu piwko i piwko ! w niedziele kacowe piwki plus piwko na plazy a w poniedziałek do pracy !!

  • 8 3

 • Cb o to n jest???

  "Po zabawie z mapą będzie możliwość skorzystania z plaży, chwili relaksu na pisaku a nawet kąpieli w morzu.

  Almanak jest to, że niekoniecznie trzeba biegać"
  ?????

  • 5 0

 • Run Beach Morning

  Tych zajęć chyba aktualnie nie ma?

  • 0 0

 • 35+

  Panie powyżej 35. roku życia w sobotę o godz. 9 mogą wybrać się na prowadzone przez Monikę Dabkiewicz zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku
  Brzmi strasznie....

  • 0 2

 • Paraliż ulic w trójmieście. Tyle jest przestrzeni wolnej od ulic . Taka impreza po ulicach jest najgłibszą formą na świecie.

  Leje

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-trening dla dzieci | Smęgorzyno

impreza na orientację, trening

Czwartkowa wędrówka po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Kurs tańca: Blues i swing

kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane