• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend. Fitness, biegi i ergowiosła

ras.
10 stycznia 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
W sobotę w Gdańsku dojdzie do próby ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godz. "przepłyną" na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Każdy chętny może wziąć udział. W sobotę w Gdańsku dojdzie do próby ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godz. "przepłyną" na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Każdy chętny może wziąć udział.

Zapowiada się weekend pełen atrakcji dla miłośników aktywności fizycznej w Trójmieście. Oprócz próby ustanowienia rekordu Polski na ergometrach wioślarskich odbędą się liczne imprezy charytatywne połączone ze zbiórkami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w hali AWFiS zajęcia poprowadzi słynna Ewa Chodakowska. Oprócz tego nie zabraknie stałych, cotygodniowych zajęć, a ponadto będzie można wybrać się na łyżwy lub oddać morsowaniu.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyNadchodzący weekend na sportowo w dużej mierze upłynie pod znakiem charytatywnym. To za sprawą 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra dla Dziecięcej Medycyny Zabiegowej. Do wsparcia włączyło się wiele firm, obiektów i trenerów. Jak co roku w Matarnia Park Handlowy odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich. Impreza wpisuje się w ogólnopolskie wydarzenie rozgrywane równocześnie w ośmiu galeriach handlowych w całej Polsce. Do próby ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godz. "przepłyną" na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów, staną mieszkańcy: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina i Warszawy. Każdy, kto odwiedzi w sobotę jedną z nich, będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy certyfikat. Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP. Początek o godz 9.

Do wsparcia WOŚP włączyły się także m.in. Good Luck ClubCalypso Fitness Club Klif, gdzie odbędą się kolejno turniej klubowy oraz dzień otwarty połączone ze zbiórkami do puszek. W swoje progi zaprasza też City Fintess, gdzie przygotowano m.in. zajęcia z zumby, samoobrony, a także rowerowy zaprzęg z psami husky przy zbiorniku retencyjnym.

W niedzielę o godz. 10 w Centrum Szkolenia PZTS odbędzie się turniej tenisa stołowego. Wpisowe jest dobrowolne i w całości zostanie przekazane na WOŚP. Zapisy do soboty do godz. 20 na adres e-mail dariusz.wycichowski@pzts.pl.

W sobotę o godz. 9:30 w hali AWFiS zagości Ewa Chodakowska i jej projekt Be Active Tour Gdańsk. To cykl treningów fitness prowadzonych przez Ewę i jej team - grupę najlepszych trenerów fitness w Polsce. Zajęcia są dedykowane miłośnikom aktywności, którzy są gotowi do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Na Be Active Tour pokonasz swoje słabości, nabierzesz wiary w siebie i odwagi do dalszych ćwiczeń. Wejściówki w cenie 120 zł.

Tradycyjnie w sobotę można będzie wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Mimo aury dalekiej od zimowej w Trójmieście można pojeździć na łyżwach. Działają kryte lodowiska w Gdańskuw Gdyni, a w Sopocie otwarto obiekt pod gołym niebem przy molo. Ruszyła też darmowa ślizgawka w Galerii Morena. Na chętnych czeka mnóstwo atrakcji, darmowa wypożyczalnia łyżew i kasków, a także zajęcia z profesjonalnym instruktorem. Ślizgawka będzie czynna do 16 lutego, w godzinach 12-19.

W najlepsze trwa ponadto sezon na morsowanie. Zarówno w Gdańsku, Sopocie, jak i Gdyni licznie organizowane są grupowe zimne kąpiele w morzu. Gdzie, kiedy i z kim - znajdziecie w przygotowanym przez nas artykule.


Tradycyjnie w niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Reduta Wyskok i Kurzej w Gdańsku.

Michał Bogdziewicz - trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza co sobotę o godz. 9:30 na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania są realizowane przez całą jesień i zimę po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. Dwu-, trzygodzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe, ale mogą być też inne, które posiadamy. Bezpłatne treningi ruszają spod serwisu DropBikes.

Prezydent Miasta Gdyni oraz Gdyńskie Centrum Sportu zapraszają niezależnie od wieku i sprawności fizycznej wszystkich miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu na bezpłatne zajęcia Zumba dla Seniora w ramach Gdyńskiego Poruszenia. Układy opracowane specjalnie dla starszych uczestników poprawiają kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową. Zajęcia odbywają się w sobotę o godz. 9:30 w hali GCS.
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (8) 1 zablokowana

 • WOW (1)

  NIe ma jeszcze komentarzy???
  Co sie dzieje??
  Przypadek?

  • 1 1

  • Ferie mają;)

   • 2 0

 • Warto na ergonometrze

  Warto ćwiczyć na ergonometrze. Są badania ukazujące rozwój większości partii mięśni, czyli zdrowa ogólnorozwojówka

  • 2 2

 • Dojrzałe kobiety ćwiczą. Wstęp wolny!!

  Jutro o 9:00 rozpoczynają się zajęcia z cyklu: Aktywuj się w Gdańsku z Moniką Dabkiewicz dla kobiet 35+ Zajęcia prowadzone są w hali judo na ul. Traugutta 29 w Gdańskim Ośrodku Sportu. Trening odbywa się na średnim poziomie zaawansowania, trwa do 10.00-10.30, ćwiczymy boso na matach. Zabierz trochę energii, uśmiech, wodę, strój i ruszaj się razem z nami!!!:)) Do zobaczenia!!

  • 1 2

 • Kalistenika to bardzo dobry rodzaj treningu (1)

  Polecam

  • 1 2

  • No sporo się trzeba napocić w budowaniu formy zanim się będzie można po wyżywać na drążku

   ale bardzo pozytywnie, no chyba ze ktoś ma mocną formę na starcie

   • 0 0

 • Ja tam moi mili i kochani wolę morsowanie

  Tylko tak ustepuja mi problemy z prostatą ktore nabawilem sie podczas pracy w Bergen moi mili

  • 1 2

 • Tlumy

  Uwaga w sobote przy CH.Matarnia bd tloczno oraz korki z kazdej strony.... PS zostan w domu

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wydma Lubiatowska na przełaj i morsowanie (1 opinia)

spacer, rajd / wędrówka, morsowanie

IV i V Zlot Morsów | Topienie Marzanny

20 zł
zlot, morsowanie

Parkowe na Orientację Chełm Witosa

20 zł
zawody / wyścigi, zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane