wiadomości

Aktywny weekend. Nie tylko Ironman

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

W sobotę odbędzie się inauguracja wyścigu pływackiego dookoła sopockiego molo. Miejmy nadzieję, że tym razem sinice nie staną na przeszkodzie.
W sobotę odbędzie się inauguracja wyścigu pływackiego dookoła sopockiego molo. Miejmy nadzieję, że tym razem sinice nie staną na przeszkodzie. fot. MOSiR Sopot

Triathlonowe zawody Enea Ironman 70.3 w Gdyni będą bez wątpienia wydarzeniem weekendu wśród trójmiejskich miłośników aktywności fizycznej. Obok tej dużej imprezy odbędzie się jednak w Trójmieście wiele mniejszych zawodów i treningów, także bezpłatnych, dla mniej i bardziej zaawansowanych. Sprawdź, jak spędzić sobotę i niedzielę na sportowo.W piątek do Gdyni wraca jedna z największych triathlonowych imprez i potrwa do niedzieli. Główny punkt imprezy, czyli niedzielne zawody Enea Ironman 70.3 z udziałem światowej czołówki rozpoczną się o godz. 9. Na starcie pojawić ma się około 2250 zawodników z całego świata. Poprzedzą je piątkowe zawody dla najmłodszych o godz. 15 i sobotni sprint ze sztafetami o godz. 10. Zapisów można dokonać jedynie w biegu Ironkids na miejscu zawodów. Koszt to 75 zł.

Ironman 70.3 w Gdyni. Zobacz zmiany w organizacji ruchu związane z wydarzeniemJeśli ktoś od całego triathlonu woli samo pływanie, w sobotę o godz. 12 odbędzie się inauguracyjny wyścig pływacki dookoła sopockiego molo Ziaja Cup 2019. Pierwotnie cykl składający się z trzech imprez miał zostać zainaugurowany 27 lipca, ale z powodu dużej fali i sinic trzeba było odwołać start. Miejmy nadzieję, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie i miłośnicy morskich zmagań podejmą rywalizację na dystansie 1200 m. Przypomnijmy, że w 20-letniej historii imprezy organizowanej przez sopocki MOSiR na starcie stawali m.in. mistrzowie świata Przemysław StańczykMateusz Sawrymowicz, olimpijczyk Filip Zaborowski, brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów Karolina Urbańska. Wielką postacią była również Teresa Zarzeczańska-Różańska, która jako pierwsza Polka przepłynęła kanał la Manche. Najmłodsi uczestnicy mieli 9 lat, zaś najstarszym był Lucjan Przado z Warszawy, który w momencie startu miał 88 lat. Zapisać się do startu można przez internet w cenie 10 zł na stronie www.mosir.sopot.pl, a także w dniu zawodów od godz. 9 do 11:15 (wpisowe 20 zł) na plaży przy Barze Rybitwa (wejście na plażę nr 23), gdzie znajdować się będzie biuro zawodów. Start wyznaczono w samo południe a nad bezpieczeństwem uczestników tradycyjnie będzie czuwać sopockie WOPR. Każdy, kto ukończy rywalizację otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi - nagrody. Imprezę wspiera firma "Ziaja". Kolejne wyścigi odbędą się 17 i 24 sierpnia.

Wyścig pływacki dookoła molo - zapisz się do startuJak co sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet. Uwaga, w najbliższy weekend parkrun w Gdyni, ze względu na zawody Ironman, odbędzie się na alternatywnej trasie, wzdłuż ul. Zielonej na Babich Dołach. Dojazd komunikacją miejską - autobusy 109, 196, 209 i 309, przystanek "Zielona - Działki I 02". Można też dojechać samochodem - w pobliżu startu znajduje się parking.

Co sobotę o godz. 11 odbywają się treningi aktywizująceparku Reagana zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia adresowane są przede wszystkim do osób, które na co dzień nie mają możliwości ćwiczyć pod okiem trenera. Trening aktywizujący jest unikalną kombinacją slow joggingu, treningu stabilizacyjnego i stretchingu. Zajęcia trwają ok. 90 minut, udział jest bezpłatny.

Organizowane są również treningi Biegam bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

W sobotę można się wyciszyć podczas bezpłatnych zajęć Joga na 100czni. Wystarczy wziąć własną matę, wygodny strój i dołączyć do zajęć prowadzonych o godz. 12 przez Sylwię RutkowskąGrażynę Korcz na 100czni zobacz na mapie Gdańska.

Kolejna edycja warsztatów rolkarskich z Roll4All odbędzie się w sobotę o godz. 11 na Stadionie Energa Gdańsk. Jazda na rolkach to jeden z najpopularniejszych sportów miejskich a tereny wokół Stadionu Energa zobacz na mapie Gdańska są idealnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności. Bezpłatne zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami.

W niedzielę o godz. 10 można wybrać się na kolejną odsłonę marszobiegów Run Beach Morning. Tym razem pod hasłem "Mamo, ja też biegnę dla Ciebie". Bezpłatne zajęcia to propozycja skierowana zwłaszcza do osób, które są na bakier z aktywnością fizyczną i chcą to zmienić. Proponowany trening dla wszystkich to rozgrzewka, bieganie, spacerowanie, maszerowanie oraz rozciąganie. Zbiórka przy molo w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska.

Opinie (27) 1 zablokowana

 • pewnie, że aktywny weekend, w niedzielę sklepy pozamykane to jutro trzeba zrobić zakupy.

  pozdrawiam stojących jutro w korkach na drodze i w kolejkach do kasy. Miłej soboty.

  • 11 10

 • pamiętaj abyś dzień święty święcił

  • 5 3

 • Zrzęda....

  • 3 2

 • I jak tam trolle?

  narzekacie już? Pozdrówcie swoich kolegów kiboli z Białegostoku.

  • 6 20

 • ty pozdrów tęczowych z Bolszewa

  • 6 3

 • po co ten triathlon? te zawody są nawet w Elblągu czy Malborku.

  Po co ta blokada miasta???

  • 17 14

 • weekend tylko za miastem

  kiełbasa grillowa już kupiona i specjal na grilla .

  muszę tylko kupić podpałkę do grilla i wjo!!!!!

  • 4 9

 • Pamiętaj, żebyś nie mógł dorobić na studiach.

  Bo im mniej wykształconych, tym więcej da się nabrać na zabranie 700 i danie 500...

  • 2 6

 • A co z wódką i piwem?

  • 0 3

 • Aleś ty głupi, też chciałbyś dostać 500 +

  • 5 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl