wiadomości

stat

Aktywny weekend: Nie tylko maraton

W niedzielę w Gdańsku odbędzie się bieg maratoński, ale przez weekend nie zabraknie w Trójmieście imprez na krótszych dystansach.
W niedzielę w Gdańsku odbędzie się bieg maratoński, ale przez weekend nie zabraknie w Trójmieście imprez na krótszych dystansach. fot. Przemek Dalecki

3. Gdańsk Maraton będzie głównym wydarzeniem najbliższego weekendu dla miłośników aktywności w Trójmieście. Tradycyjnie nie zabraknie jednak treningów i zawodów na znacznie krótszych dystansach, a wybrać się będzie można także na rajd na orientację, marszobiegi po plaży czy warsztaty rolkarskie.Blisko 3500 uczestników zapowiedziało udział w niedzielnym 3. Gdańsk Maratonie, który przebiegnie przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: historyczne śródmieście z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana. Start i meta umiejscowione będą przy hali Amber Expo. Dla widzów chcących wspierać biegaczy przygotowano aż 23 strefy kibicowania. Zawody rozpoczną się o godz. 9. W sobotę o godzinie 15 imprezę uświetni specjalny występ Mezo, który zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty "Życiówka". Płyta w dużej mierze przeznaczona jest dla biegaczy i ludzi aktywnych i może okazać się dobrą motywacją na dzień przed startem w maratonie.

Biegacze, którzy nie są zaprawieni w tak długich dystansach lub chcą zaliczyć krótką przebieżkę na dzień przed maratonem, w sobotę będą mogli wybrać się na któryś z rozgrywanych tradycyjnie o godz. 9 trójmiejskich biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Także w sobotę, o godz. 9:30 odbędą się cykliczne zajęcia dla fanów biegania BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do zajęć na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział w nich jest bezpłatny.

Osoby, który chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub aktywnością fizyczną w ogóle, powinny zajrzeć na molo w Brzeźnie. Bezpłatne zajęcia Run Beach Morning odbywają się tam co niedzielę o godz. 9. Uczestnicy biorą udział w delikatnym marszobiegu po plaży na dystansie maksymalnie 5 km. Treningom sprzyja także szczytny cel. Promują zbiórkę pieniędzy na asystor kaszlu dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci. Pieniądze można wpłacać na konto 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 z dopiskiem Kaflator dla Hospicjum. Do niedzieli zbiórkę można wesprzeć także wysyłając SMS na nr 73643 o treści SERCE.

Cyklicznie w sobotę odbywają się przy Stadionie Energa Gdańsk warsztaty rolkarskie. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all. Można dołączyć do nich bezpłatnie w godz. 11-12. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny.

"Sprawdź granice swoich możliwości" - to hasło przewodnie imprez na orientację organizowanych przez Bractwo Przygody Almanak, organizatora Rajdu na Orientację Wiosenny Tułacz. Nieistotne jest, kto i jak daleko dojdzie czy dojedzie, lecz jak dobrze będzie się bawił w duchu sportowej rywalizacji. Najbliższa wiosenna edycja Rajdu przyjmuje formułę imprezy dziennej i odbędzie się w sobotę, w Kiełpinie Górnym. Wiosenny Tułacz skierowany jest do wszystkich, którzy chcą w niebanalny sposób spędzić wolny czas, sprawdzić swoje siły w odnajdywaniu punktów kontrolnych w lesie, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą oraz chcą oderwać się od telewizora czy komputera. Organizatorzy przewidzieli 50-kilometrową trasę rowerową oraz pięć tras pieszych od 5 do 50 km. Wpisowe wynosi 55 zł. Początek o godz. 6. Zbiórka przy SP nr 84, ul. Otomińska 72 zobacz na mapie Gdańska.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.