wiadomości

stat

Aktywny weekend. Przełaje, orientacja i treningi

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend na Dzień Kobiet i nie tylko

W przełajowym cyklu City Trail, oprócz biegów głównych na 5 km, rozgrywane są starty na krótszych dystansach dla najmłodszych.
W przełajowym cyklu City Trail, oprócz biegów głównych na 5 km, rozgrywane są starty na krótszych dystansach dla najmłodszych. fot. A.Masiulaniec/Poradnik Biegacza

Przełajowe zawody w biegach i kolarstwie, impreza na orientację i treningi na świeżym powietrzu - właśnie tak można aktywnie zaplanować najbliższy weekend w Trójmieście. Sprawdź, gdzie i kiedy warto wybrać się, aby spędzić czas na sportowo razem z innymi entuzjastami aktywności.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW sobotę, na stadionie przy ulicy Zielonogórskiej 4 w Gdańsku, odbędzie się kolejne przełajowe ściganie dla rowerzystów - tym razem całkiem oficjalne i o wysokiej randze. Zgłoszenia na Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kolarstwie Przełajowym przyjmowane są bezpłatnie i są możliwe w dniu zawodów. Zapisy od godz. 10 do 11, start pierwszej kategorii o godz. 11:05.

Natomiast w niedzielę ruszy trójmiejski cykl City Trail z Nationale-Nederlanden. Miłośnicy biegów przełajowych rywalizować będą na dystansie 5 km po ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Od października do marca odbędzie się sześć imprez naprzemiennie w Gdańsku i w Gdyni. Jednorazowe zapisy to koszt 25 zł. Pierwsze zawody odbędą się w Gdańsku przy terenach AWFiS. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8:30. Przewidziano także starty na krótszych dystansach dla najmłodszych.

Nie zabraknie, dobrze znanych trójmiejskim entuzjastom aktywności, imprez cyklicznych. W sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Sopocki MOSiR oraz UKS 7 Sopot organizują zawody pływackie pod patronatem prezydenta Sopotu w krytej pływalni przy ul. Haffnera 57. Impreza jest zarazem Memoriałem Andrzeja Pawińskiego - - wieloletniego nauczyciela, instruktora pływackiego, działacza ZHP, sopockiego radnego. Początek o godz. 15 w sobotę. Start swój zapowiedziało 187 zawodników z 11 klubów, m.in. medaliści i finaliści Mistrzostw Polski Juniorów, członkowie Kadry Narodowej.

Organizowane są także treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

Tradycyjnie w niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Bractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Piecki-Migowo zapraszają do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto. Impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Tym razem zawita na dzielnicę Piecki. Do wyboru będą cztery trasy o różnym stopniu trudności. Wpisowe wynosi od 1 do 25 zł. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 9:30, start imprezy o godz. 10. Zbiórka przy ul. Magellana..

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl