wiadomości

Aktywny weekend. Przełaje, orientacja i treningi

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

W przełajowym cyklu City Trail, oprócz biegów głównych na 5 km, rozgrywane są starty na krótszych dystansach dla najmłodszych.
W przełajowym cyklu City Trail, oprócz biegów głównych na 5 km, rozgrywane są starty na krótszych dystansach dla najmłodszych. fot. A.Masiulaniec/Poradnik Biegacza

Przełajowe zawody w biegach i kolarstwie, impreza na orientację i treningi na świeżym powietrzu - właśnie tak można aktywnie zaplanować najbliższy weekend w Trójmieście. Sprawdź, gdzie i kiedy warto wybrać się, aby spędzić czas na sportowo razem z innymi entuzjastami aktywności.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW sobotę, na stadionie przy ulicy Zielonogórskiej 4 w Gdańsku, odbędzie się kolejne przełajowe ściganie dla rowerzystów - tym razem całkiem oficjalne i o wysokiej randze. Zgłoszenia na Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kolarstwie Przełajowym przyjmowane są bezpłatnie i są możliwe w dniu zawodów. Zapisy od godz. 10 do 11, start pierwszej kategorii o godz. 11:05.

Natomiast w niedzielę ruszy trójmiejski cykl City Trail z Nationale-Nederlanden. Miłośnicy biegów przełajowych rywalizować będą na dystansie 5 km po ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Od października do marca odbędzie się sześć imprez naprzemiennie w Gdańsku i w Gdyni. Jednorazowe zapisy to koszt 25 zł. Pierwsze zawody odbędą się w Gdańsku przy terenach AWFiS. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8:30. Przewidziano także starty na krótszych dystansach dla najmłodszych.

Nie zabraknie, dobrze znanych trójmiejskim entuzjastom aktywności, imprez cyklicznych. W sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Sopocki MOSiR oraz UKS 7 Sopot organizują zawody pływackie pod patronatem prezydenta Sopotu w krytej pływalni przy ul. Haffnera 57. Impreza jest zarazem Memoriałem Andrzeja Pawińskiego - - wieloletniego nauczyciela, instruktora pływackiego, działacza ZHP, sopockiego radnego. Początek o godz. 15 w sobotę. Start swój zapowiedziało 187 zawodników z 11 klubów, m.in. medaliści i finaliści Mistrzostw Polski Juniorów, członkowie Kadry Narodowej.

Organizowane są także treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

Tradycyjnie w niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Bractwo Przygody Almanak oraz Rada Dzielnicy Piecki-Migowo zapraszają do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto. Impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Tym razem zawita na dzielnicę Piecki. Do wyboru będą cztery trasy o różnym stopniu trudności. Wpisowe wynosi od 1 do 25 zł. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 9:30, start imprezy o godz. 10. Zbiórka przy ul. Magellana..

Opinie (4)

 • (3)

  a w Gdyni co?

  • 1 1

  • w Gdyni orientacja :-)

   z mapą do lasu - kliku kliku w google i jest :)

   • 3 0

  • tradycyjnie

   w Gdyni echo ...

   • 1 1

  • A kiedy coś zorganizujesz?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl