• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend. Bieg charytatywny i po schodach, rower i dancehall

Zawodnicy biorący udział w Star Challenge będą konkurować w wieżowcu Olivia Star, który liczy 34 piętra o łącznej liczbie 723 schodów.
Zawodnicy biorący udział w Star Challenge będą konkurować w wieżowcu Olivia Star, który liczy 34 piętra o łącznej liczbie 723 schodów. fot. starchallenge.pl

Zawody taneczne dancehall, wycieczki rowerowe, morsowanie, charytatywna "Piątka od serca" oraz bieg po schodach najwyższego wieżowca w północnej Polsce, a także wiele cotygodniowych, często bezpłatnych zajęć. Zobacz, na jakie propozycje dla aktywnych w sobotę i niedzielę możesz trafić.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW niedzielę o godz. 8:30 rozpocznie się impreza biegowa Star Challenge w najwyższym budynku w północnej Polsce, liczącym 156 metrów Olivia Star. Biegnący po schodach będą mogli pokonać dystans 34 pięter raz bądź trzy razy, w umundurowaniu lub bez, albo przebiec jak najdłuższą trasę w 120 minut. Zapisy zostały zamknięte, ale to wciąż dobra okazja do wspólnego kibicowania. Na starcie pojawią się m.in. hokeiści Lotosu PKH Gdańsk czy Włoszka Cristina Bonacina, zajmująca aktualnie czwartą pozycję w światowym rankingu towerruningu.

Ponad 500 osób wystartuje w drugiej edycji charytatywnego biegu Piątka od serca, który odbędzie się w niedzielę o godz. 12. na terenach Opływu Motławy. To dwa razy więcej niż w poprzednim roku. Zebrane środki wesprą podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Biuro zawodów mieścić się będzie na skrzyżowaniu ulic Reduta Wyskok i Kurzej.

W Parlamencie o godz. 9:30 w sobotę wystartuje rejestracja chętnych tancerzy do wzięcia udziału w imprezie Dancehall Challenge. Zawody będą prowadzone w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsze konkursy ruszą o godz. 10 i potrwają do godz. 21. Koszt udziału to 15 zł.

Archiwalny materiał Star Challenge z 2018 rokuAktywny czas z rodziną można spędzić, próbując swoich sił w imprezie na orientację. Harpuś - z mapą na Żabiankę to atrakcja otwarta dla wszystkich, w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą, nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem. Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku - jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Podczas Harpusia uczestnicy mają okazję poznać trójmiejskie lasy i parki. W niedzielę do wyboru będą cztery trasy. Organizatorzy zapraszają chętnych w każdym wieku. Każdy otrzyma kolorową, profesjonalną mapę, a po powrocie do bazy przeprowadzone zostanie losowanie nagród. Wpisowe wynosi od 1 zł do 25 zł w zależności od wieku i trasy. Zgłoszenia na miejscu przed imprezą lub w piątek przez internet. Starty w niedzielę, od godz. 9 do 15:30.

Sezon na morsowanie w Trójmieście ruszył na dobre. Zarówno w Gdańsku, Sopocie, jak i Gdyni licznie organizowane są grupowe zimne kąpiele w morzu. Wszystkie znajdziecie w specjalnie przygotowanym przez nas artykule.

Tradycyjnie w sobotę można będzie wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Zobacz, jak bawią się morsy w Gdyni. Materiał archiwalny.


Organizowane są także treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

Michał Bogdziewicz - trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza co sobotę o godz. 9:30 na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania są realizowane przez całą jesień i zimę po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. Dwu-, trzygodzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe, ale mogą być też inne, które posiadamy. Bezpłatne treningi ruszają spod serwisu DropBikes.

Opinie (5) 1 zablokowana

 • Popieram. Zdrowie górą, już nie mogę się doczekać Bestrunu na Ratusz i Jumpherosa na Bazylikę (1)

  tylko nie wiadomo jeszcze kiedy ruszą. Swoją drogą sam ForestCatching na jesieni z paroma podgrzybkami pod pachą to nie jest to samo co Freebicycling over Oliva ale zachęcam przynajmniej do Slowstepa od czasu do czasu zamiast auta, nikomu nie zaszkodzi ! Sam stosuję Run-to-car co ranek na sąsiednie osiedle bo na moim coś mało miejsc parkingowych ale to wszystko w ramach Runover-slumscity Project przecież.

  • 5 3

  • Dobre:)
   To prawda,coraz więcej takich nazw ,ale dobrze że jest moda na ruch.
   Pozdrawiam

   • 2 2

 • Nie lepiej i łatwiej windą?)

  • 1 1

 • 3B (1)

  Nachodziłem się swego czasu po tych schodach. ;)

  • 5 1

  • Powtarzasz sie

   Tak z ciekawosci masz nowa prace w ochronie?

   • 0 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowe czwartki
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
maj 19
czwartek, g. 17:50 - 21:00
Gdańsk Osowa
25 zł
przedsprzedaż 15 zł
Wieczór saunowy z mistrzem świata
zajęcia rekreacyjne
maj 20
piątek, g. 21:00
Gdańsk, Good Luck Club
189 zł
ulgowy 129 zł
Słowiańska Noc Saunowa
zajęcia rekreacyjne
maj 20-21
piątek - sobota, g. 22:10 - 02:00
Sopot, Aquapark Sopot
119 zł

Forum