wiadomości

Aktywny weekend. Rowery, triathlon, festyn, tenis i orientacja

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

Chociaż lato zmierza ku końcowi, w Trójmieście w weekend nie zabraknie sportowych imprez na świeżym powietrzu, tak dla dorosłych, jak i najmłodszych.
Chociaż lato zmierza ku końcowi, w Trójmieście w weekend nie zabraknie sportowych imprez na świeżym powietrzu, tak dla dorosłych, jak i najmłodszych. mat. prasowe

Zawody triathlonowe, rowerowa wycieczka, zawody na orientację, dzielnicowy festyn sportowy oraz narodowy dzień tenisa - w Trójmieście nie brak opcji na aktywny weekend. Sprawdź gdzie warto się wybrać, aby poruszać się na świeżym powietrzu.Atrakcje sportowe w Trójmieście na cały weekend - kalendarz imprezWydarzeniem weekendu będzie Enea Ironman 70.3 Gdynia, czyli dwudniowe zawody triathlonowe. W sobotę uczestnicy rywalizować będą w kategorii sprint i sztafetach, a w niedzielę zmierzą się z klasycznym dystansem 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km.

Nie zabraknie jednak imprez dla tych, którzy wolą mniej forsujące aktywności. W niedzielę, 6 września o godz. 9:45 Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na kolejną odsłonę bezpłatnych, rodzinnych wycieczek rowerowych w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". 17-kilometrowa pętla po Wyspie Sobieszewskiej przemierzy zarówno znane mieszkańcom naszej aglomeracji lasy nadmorskie z najwyższym szczytem na czele - liczącą 32 m n.p.m. Górą Orle, jak i tereny południowe tego obszaru, gdzie mało kto się zapuszcza. Zbiórka na parkingu przy kanale Przegalina.Mapka.

Również w niedzielę od godz. 7 do 22 potrwa Sportowy Festyn w Osowej. Bezpłatnie będzie można wziąć udział w biegu i zajęciach nordic walking na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, turniejach piłki nożnej, tenisa ziemnego i pokazach unihokeja organizowanych przez Olimpię Osowa w Szkole Podstawowej nr 81Mapka przy ul. Siedleckiego. Będzie można również wejść na pływalnię w promocyjnej cenie 5 zł za godzinę.

Pływalnie zapraszają po karnety. Sprawdź ceny i wytyczne sanitarneGdańska Akademia TenisowaMapka w sobotę, 5 września, będzie gościć Narodowy Dzień Tenisa, który odbywać się będzie jednocześnie w 10 miastach Polski. Klaudia Jans-IgnacikUrszula Radwańska uświetnią obchody tego święta na kortach położonych w Gdańsku-Oliwie. W planie zajęć warsztaty tenisowe, animacje dla najmłodszych oraz mecze pokazowe. Wstęp wolny.

Nie zabraknie imprez na orientację. W sobotę o godz. 10:30 kolejna odsłona Harpusia. To zabawa skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, jak i zaprawionych w bojach turystów czy biegaczy. Celem startujących uczestników jest odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie. Trasę każdy wybiera sam, najważniejsze jest odnalezienie punktów i dobra zabawa. Do wyboru są cztery trasy. Udział w zależności od wieku kosztuje od 1 do 25 zł. Tym razem w dzielnicy Piecki-Migowo. Dla mieszkańców dzielnicy udział jest bezpłatny. Zbiórka przy ul. Magellana.Mapka. W niedzielę Harpuś zagości natomiast w Parku Reagana.

W niedzielę o godz. 9:30 Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Gry Parkowe na Orientację sezon 9, epizod 12. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Tym razem impreza odbędzie się na Górze Gradowej. Udział kosztuje od 1 do 15 zł w zależności od wieku, a dla uczestników przygotowano cztery trasy o długości od 2 do 6 km z różnymi poziomami trudności.

Opinie (7) 1 zablokowana

 • (2)

  Rowery, triathlon, festyn, tenis i orientacja.....
  a potem kwarantanna i testy

  • 8 8

  • wylacz tv!

   • 4 3

  • zwłaszcza tv reżimową...

   ... lub zmień kanał na muzyczny :)

   • 1 1

 • A co z balonami w Sobieszewie ? Impreza odwolana ?

  • 1 0

 • Grand Prix Trójmiasta jeszcze

  w biegach i NW w lesie

  • 0 0

 • GP Dzielnic jeszcze na Orunii

  Ostatni miesiac takich aktrakcji od jesieni znowu lockdown na sport na miesiace moze na lata

  • 1 2

 • Dzisiaj w sobotę piękną pogodę mamy więc

  Warto wybrać się na rodzinne spacery na plaże Trójmiasta i okolice ujścia Wisly. Do Wisly w Warszawie wpłynęły już dwie kubatury Stadionu Narodowego najgorszych ścieków i kiedy to czytacie napełnia się trzeci....Kudłaty i spółka nie widzi w tym problemu. Covid przy skutkach dla Trójmiasta tej katastrofy ekologicznej to pestka. Półwysep helski, Mierzeja lepiej nie mówić. Dramat.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl